2018'deyiz, Neden Halen Elektrik Kesintileri Uzun?

Ben 6 sene önce Dörtyol'da 28 saat elektriğin gelmediğini hatırlıyorum. Hatta bir ara o zamanın elektrik dağıtıcısı her kimse millet toplanıp baskın yapmayı bile düşünmüştü. Geçen sene 15 günlüğüne gittim. Daha 2. gün elektrik ortada hiçbir sebep yokken gitti 5 saat sonra geldi. 2013'e kadar Dörtyol'da yaşadım hala değişen hiçbir şey olmamış. Hatay genelinde böyle bir sorun var sanki.

He bu arada CHP zamanında kesilecek elektrik bile yok millet mum yakıyor buzdolabı daha icat bile edilmemişti :)
Evet o gidişi hatırlıyorum. Hatta jeneratörün deposu ağzına kadar doluyken bitmiş, üstüne gidip yeniden bir depo benzin almıştık.

Aynı nehire ölüsünü atan, büyük abdestini yapan, sonra aynı nehirin suyuyla dişini fırçalayan, banyo yapan, yemeğini yapan Hindistan'da bile fiber ağın olmadığı bir metrekare yer kalmadı. Biz hala elektrik ile uğraşıyoruz. Hatırlarım ufacık çocuktum elektrik problemdi. Kocaman adam oldum hala problem. Sonrada beyimiz bizi Afrika ile kıyaslama diyor. Nüfusu Bayburt kadar olan Avrupa, Kafkasya ülkeleri altyapıda bizi solladı. Kimle kıyaslayalım?

Devlet kurumlarında, özel şirketlerdeki gibi liyakat sahibi adam aranmadığı için, insanlar''ne de olsa devlete sırtımızı yasladık''deyip olayları akışına bırakıyor. Mesai saatlerini de maksimum verimsizlik ile geçiriyor.

Kimle kıyaslayalım?
Şahsen ben Türkiye'yi Brezilya, Meksika, Arjantin gibi ülkelerle kıyaslıyorum. Bu ülkelerin seviyesi zaten belli tartışmaya gerek yok. Afrika ülkesi değiliz belki ama insanların biraz akıllanması ve doğru politakalar ile bir batı ülkesi seviyesine rahatlıkla çıkabiliceğimize inanıyorum Anadolu toprakları gayet güzel ve bereketli bizi geride bırakıcak bir unsur yok araplaşmaya çalışan yobazlar dışında.

Şahsen ben Türkiye'yi Brezilya, Meksika, Arjantin gibi ülkelerle kıyaslıyorum. Bu ülkelerin seviyesi zaten belli tartışmaya gerek yok. Afrika ülkesi değiliz belki ama insanların biraz akıllanması ve doğru politakalar ile bir batı ülkesi seviyesine rahatlıkla çıkabiliceğimize inanıyorum Anadolu toprakları gayet güzel ve bereketli bizi geride bırakıcak bir unsur yok araplaşmaya çalışan yobazlar dışında.
Kardeş zaten seviyemiz o saydığın ülkelere eşit bu inkar edilemez. Biz zaten uzay üssü inşa etsinler. Yurdu baştan sona fiber döşesinler demiyoruz ki. Ama 2018 bir zahmet elektrikte sıkıntısız olsun artık. 2018 diyoruz bak. İkibin on sekiz... :ROFL: Elektrik diyorum bak. :ROFL: Bence bu işte de bir bit yeneği var. Yine biri bir şeyler çevirip zengin oluyor. Yoksa elektrik yani, ne kadar zor olabilir ki?

İlerisinden kastın ne onu daha detaylıca konuşalım istersen. Amerika ve Almanya ile kıyaslayan da yok zaten. Türkiye'yi Afrika ülkesi gibi gören sensin. Hiç bir şeyi beğenmeyip sürekli eleştiren ancak hiç bir icraatta bulunmayan sen ve senin gibiler yüzünden gerideyizdir belki dostum. Sürekli Türkiye yaşanmaz abi yaaa, kocaman bi köydeyiz yaa, herkes cahil yaa kafasından bir çıksanız keşke.
Halk ne gibi icraatlarda bulunabilir anlatsana fabrika mı yapalım? Devlet yapar ama 2 yıl sonra onu da göremezsin.

Halk ne gibi icraatlarda bulunabilir anlatsana fabrika mı yapalım? Devlet yapar ama 2 yıl sonra onu da göremezsin.
İcraati fabrikadan ibaret gören birinden bir şey beklemek saçma olurdu zaten. Okuyarak, araştırarak da katkın olabilir. İcraat metro, yol ya da fabrikadan ibaret değil.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı