2019 MacBook Pro 13 İnç cihazdan gelen cızırtı

Dryus

Megapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
11
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
M1 Macbook Air 16/256GB
Meslek
Software Developer
11 gün önce cihazımın sağ üst köşesinde (fanın bulunduğu kısım) cızırtı var, elektrik cızırtısı veya bobin sesi gibi. Fanın bulunduğu kısımda olduğu için fandan dolayı oluyordur diyebilrisiniz. Fan kapalı durumda iken bu ses geliyor. Cihazımı servise yolladım ve serviste her testten geçti. Beta yazılımdan dolayı olduğu söylendi. macOS 11.0.1 Beta kullanıyorum ve cihazı 8 aydır kullanıyorum. Yazılımdan dolayıdır denmesi saçma gelse de Beta'ya geçtikten sonra bu durumla karşılaştım. Bugün tekrar aradım, durumun Firmware ile ilgili olduğunu ve Beta'nın bitmesini beklemem gerektiğini söylediler. Sizce ne yapmalıyım? Muhtemelen beta bittikten sonra yollayacağım çünkü durummun Firmware ile ilgili olduğunu düşünmüyorum.

Apple'ın müşteri memnuniyeti konusunda sizi üzeceğini sanmam. Süreyi bekleyin. Devam ederse tekrar iletişime geçin ve bu sefer biraz üstünde durun. Geçiştirmelerine izin vermeyin.
Açıkçası cızırtı sesinin yazılımdan olması hiç aklıma yatmıyor ama Beta'ya geçtikten sonra olması da ilginç. Pozitif Teknoloji'den almıştım cihazı ama oraya yollamadım Zentech'e götürdüm Bursa'da diye. Şimdi muhtemelen Pozitif Teknoloji'ye yollarım. Anakart arızalarında değişim yapıyorlarmış sanırım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de Pozitif Teknoloji'den aldım yaklaşık 2 ay önce, bende de aynı sorun var sürekli cızırtı sesi geliyor. Çözebildiyseniz paylaşırsanız sevinirim.

Son düzenleme:
Ben de Pozitif Teknoloji'den aldım yaklaşık 2 ay önce, bende de aynı sorun var sürekli cızırtı sesi geliyor. Çözebildiyseniz paylaşırsanız sevinirim.
Ghosting problemi çıktı bir de. 3 gün önce servise yolladım sonuçtan haberdar ederim dostum.
Güncelleme için yazayım. Anakart değişimi ve ekran değişimi olacak.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı