2019 Unity3D 2023 Alpha versiyonuna güncellenirse eski projeler silinir mi?

Ömer6103

Centipat
Daha fazla  
Unity 2019 versiyonunu kullanıyorum. 2023 Alpha versiyonuna nasıl Update ederim? Ve Update edersem eski projelerim çöp olur mu?

Sürüm değişince projeler kullanılamaz oluyor.
Update etme yok, ayrı ayrı editor kurarsın, istediğin projeyi istediğin editör ile açarsın.

Mesela bende kurulu olan editorler bunlar.
1679330896523.png

Update etme yok, ayrı ayrı editor kurarsın, istediğin projeyi istediğin editör ile açarsın.

Mesela bende kurulu olan editorler bunlar.
Eki Görüntüle 1708843

Evet orası doğru ama 2 editör kurmazsan kullanılamaz oluyor. Yani bana öyle olmuştu. 2 yıl önce girdiğim sürümdeki projelere baktım, girilmiyordu. Ve silip yüklediğim için farklı sürüm indirmişim.

@Abdullah_AKD farklı sürümlerden girilemiyor hocam. Giriliyorsa kanıtlayabilir misiniz?

Son düzenleme:
Evet orası doğru ama 2 editör kurmazsan kullanılamaz oluyor. Yani bana öyle olmuştu. 2 yıl önce girdiğim sürümdeki projelere baktım, girilmiyordu. Ve silip yüklediğim için farklı sürüm indirmişim.

@Abdullah_AKD farklı sürümlerden girilemiyor hocam. Giriliyorsa kanıtlayabilir misiniz?
Kanıtlarım. Projeyi farklı sürümde açarsanız ilk olarak uyarı veriyor. Ardından bileşenleri o sürüme göre ayarlıyor. Nereden kanıtlamamı istersiniz?

Elbette farklı hatalar olabilir. Fakat mantıklı düşününce, elinizde bir oyun varsa aynı zamanda bu oyunu halen geliştirmeye devam ediyorsanız; tek bir Unity sürümünde takılı kalmak hiç de güzel bir durum olmazdı.

Ben de onu düşündüm fakat eski oyunların çoğu hala eski sürümlerde. Yeni sürümler problemli olabiliyor ama bence ikimizinki de doğru.

Elbette farklı hatalar olabilir. Fakat mantıklı düşününce, elinizde bir oyun varsa aynı zamanda bu oyunu halen geliştirmeye devam ediyorsanız; tek bir Unity sürümünde takılı kalmak hiçte güzel bir durum olmazdı.
Hocam bu devam eden bir proje için büyük bir risk. Unity bile önermiyor. En fazla sürüm içinde farklı sürümlere geçmeyi öneriyor. 2019'dan 2023'e atlamak çok saçma.

Yeni konular

Geri
Yukarı