2020 model VW golf geyik testinde sınıfta kaldı

Ben anlamadım gerçekten çok başarılı bir performans sergilemiş, neden böyle eleştiriliyor? Golf her zaman sınıfının en iyi yol tutan araçlarından birisi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Passatların yol tutuşu golfden birazcık daha iyi.

İki araca da sahip olan birisi olarak tam tersini düşünüyorum.

Son düzenleme:
Geyik testine bakılarak aracın yol tutuş performansına bakılmaz. Geyik testi aracın ani manevra kabiliyetini test eder. Aracın virajda tutunması ile düz yolda ani yön değişimleri yapması bir değildir.

Geyik testine bakıp bu araç yol tutuşta çok iyi, çok kötü demek doğru değildir.

Golf her zaman sınıfının en iyi yol tutan araçlarından birisi.
Golf 4'ü bunun dışında tutsan iyi olur. Arkasını olması gerektiğinden çok daha çabuk salıyor, o kasada iç mekan rakiplerinden daha iyiydi ama yol tutuş kısmında zayıflardı. 5. kasada iç mekanda gerilediler, yol tutuşu iyileştirdiler.

Geyik testine bakıp bu araç yol tutuşta çok iyi, çok kötü demek doğru değildir.
Arabaların yol tutuş karakteristiğinde farklılıklar var, dediğin gibi bu test tamamen bunu ölçmüyor ancak bu test bir güvenlik testidir aynı zamanda. Bu manevra yolda giderken karşına aniden çıkan bir şeyden kaçınmak için yapacağın bir hareket olduğundan dolayı yeni Golf bu açıdan birçok rakibinden geride demek mümkün. Daha yüksek ve çok daha ağır olan Tiguan'dan daha geride olması pek istenecek bir durum değil yeni Golf için.

Arabaların yol tutuş karakteristiğinde farklılıklar var, dediğin gibi bu test tamamen bunu ölçmüyor ancak bu test bir güvenlik testidir aynı zamanda. Bu manevra yolda giderken karşına aniden çıkan bir şeyden kaçınmak için yapacağın bir hareket olduğundan dolayı yeni Golf bu açıdan birçok rakibinden geride demek mümkün. Daha yüksek ve çok daha ağır olan Tiguan'dan daha geride olması pek istenecek bir durum değil yeni Golf için.
Katılıyorum, demek istediğim durumda bu. Geyik testi yol tutuş için belirleyici değildir. Manevra kabiliyeti ve ani yön değişimlerine arabanın vereceği tepkileri ölçmek için kullanılıyor. Elbette Golf'un geyik testinde bu kadar kötü olması kabul edilebilir bir durum değildir. Bu Golf'ün kötü yol tuttuğu manasına da gelmiyor bildiğin gibi. C sınıfında en iyi yol tutan araba elbette Golf değil, Focus favorim.

Bu testlerde sürücü kalitesi de çok fark ettiriyor ama burada Golf'ün başarısızlık saçtığı, farkın ufak olmadığı gözler önünde.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Beğenmediğimiz Peugeot'lar alnının akıyla çıkarken VW'ler sürünüyor bu testlerde. Aynı altyapıyla farklı arabalar ürettikleri için olduğunu düşünmekteyim. Leon'da da aynı durum var hatta Leon daha kötü. Ne yapsa Golf satılacak değişen bir şey yok. Elektronik desteklerle yolda tutacaktır aracı. Ne diyelim VW adam ol.
Golf sahibi olarak torsiyon kullandıklarını öğrendiğimden beri soğuk bakıyorum Golflere.
TSI'lara yönelebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı