2020 yılında Windows 8.1 kullanılır mı?

Kadir.R

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Fikir adamı
Şu anda kullandığım işletim sistemi Windows 10 Pro. Sistemimde 8 GB RAM var ve Windows 10 gerçekten aşırı RAM tüketiyor. Eski bilgisayarımdan hatırlıyorum W8.1 kuruluydu ve çok az RAM tüketiyordu. Sırf bundan dolayı Windows 8.1 kullanılır mı?

Bazı arkadaşlar yazdığımı okumadan direk yorum yazmış. Ben en düşük RAM tüketimi W8.1 olduğu için ona geçmek istemiştim. Sonuçta Windows 10 sistem boştayken (yeniden başlattığım da) yaklaşık 2 GB RAM tüketirken W8.1 800 900 MB RAM tüketiyor.
En hafifler LTSC/LTSB olarak geçmekte. Ancak güncellik açısından Windows 10 Home N, kurulmasını öneriyorum. Ayrıca debloat işlemi ile Store uygulamaları silinerek daha performanslı bir Windows elde edilebilir.

Sistemin kullandığı RAM'de bir değişiklilik olur mu?

Bazı arkadaşlar yazdığımı okumadan direk yorum yazmış. Ben en düşük RAM tüketimi W8.1 olduğu için ona geçmek istemiştim. Sonuçta Windows 10 sistem boştayken (yeniden başlattığım da) yaklaşık 2 GB RAM tüketirken W8.1 800 900 MB RAM tüketiyor.

Sistemin kullandığı RAM'de bir değişiklilik olur mu?
Biraz daha azalır. Ancak Windows 10 daha çok servis ve özellik sunduğu için RAM kullanımının yüksek olması normal.

Bilgisayarınız Windows 10'da sorun çıkarıyorsa Windows 8.1 en mantıklısı zaten Windows 7 artık güncelleme almıyor. Eğer sorun çıkarıyorsa Windows 10'da kullanılabilir.

Geri
Yukarı