2020 YKS'de Türev, İntegral ve Limit sorulmadı

oynozan

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Önce videosunu izliyorum sonra fasikülden full soru çözerek ilerliyorum.

Şu an üniversitedeyim ama matematik dersi için Apotemi fasiküllerini çözüyorum. Önce video, sonra full soru şeklinde.
Hocam, 2020 girişliyseniz bir sorum olacak. 2020'den üniversite sınavında türev integral gibi konular sorulmadı, üniversiteye geçildiğinde o konuların eksikliği nasıl kapatıldı acaba?

Hocam, 2020 girişliyseniz bir sorum olacak. 2020'den üniversite sınavında türev integral gibi konular sorulmadı, üniversiteye geçildiğinde o konuların eksikliği nasıl kapatıldı acaba?

2021 girişliyim. Ben üniversite sınavına girmeden önce biliyordum. Lti bilmeyene de zaten üniversitede detaylıca anlatılıyor.

2021 girişliyim. Ben üniversite sınavına girmeden önce biliyordum. Lti bilmeyene de zaten üniversitede detaylıca anlatılıyor.
Sağ olun cevabınız için. Arkadaşım "türev integral bilmeyen mühendisler mezun olacak" şeklinde bir yorum yapmıştı ama sanırım biraz abartmış.

Sağ olun cevabınız için. Arkadaşım "türev integral bilmeyen mühendisler mezun olacak" şeklinde bir yorum yapmıştı ama sanırım biraz abartmış.

Arkadaşın bayağı uçmuş. Türev integral bölümün her yerinde geçiyor. Zaten lisede görülen türev integral bayağı bir kırpılmış. Siz şu an çok temel görüyorsunuz.

1. sınıfın ilk döneminde fonksiyonlar, logaritma, limit ve türev dersi gördük. İkinci dönemde de integral ve kalan son bir iki haftada da diziler anlatıldı. Normalde de yanlış bilmiyorsam türev integral anlatılıyor ekstra olarak lisede gösterilmeyen belirsizlik durumları da anlatılıyor.
Ben şahsen ilk sene zorlandım özellikle fizik dersinde hiç kimse hocaya ses çıkarmadığı için -buna bende dahilim- hoca formülleri hep türevden integralden çıkarttı o konudaki eksiklik formül ezberlemeye itti her ne kadar direk formül kullanmak işe yaramasada. Bilgi konusunda eksiklik olsa bile türev integral bilmeyen mühendisler mezun olacak sözü bence yanlış zaten türevin integrali mantığını bilmeden 2.sınıf geçilmez formüller hep türev ve Integral'le çıkarılıyor.

"türev integral bilmeyen mühendisler mezun olacak"
Mühendislik bölümlerinde zaten onlar gösteriliyor olsa gerek. O dersleri vermeden mezun olamaz ki zaten ya da o dersleri yapamaz :D

Mühendislik bölümlerinde zaten onlar gösteriliyor olsa gerek. O dersleri vermeden mezun olamaz ki zaten ya da o dersleri yapamaz :D
Ben de biliyorum da onu diyen arkadaşım mübalağa yapmış. Türev, integral bilmeyen mühendislik kazanacak falan dese daha doğru olurdu ama pandemi yüzünden bu dersleri alamayan öğrencilerin de bir suçu yok.

@Mr James Watson hocam 1-2 gün çok fazla demediniz mi? :D
@oynozan arkadaşınız bayağı abartmış. Sistemi savunmuyorum, çok açık var zaten. TYT'yi çok iyi tutup AYT yapamadığı için dil bölümünden tercih eden adamlar var. Ee bu adamlar sıfır İngilizce ya da gittiği dilin eğitimini alıyorlar. Sonucunda da büyük bir çoğunluğu bölümde tutunamıyor ve bölümü bırakıyor.

Türev İntegral çok kolay zaten, 1-2 günde yalanıp yutulur, sıkıntı ÖSYM'nin sorularını anlamakta yatıyor.
Yapmayın etmeyin hocam. Okulumuzda 1 haftada pat diye anlatılan türevin mantığını anlayacağım, ispatlarını öğreneceğim diye haşat oldum valla.

Yeni konular

Geri
Yukarı