2020'de araba değiştirilir mi?

Yerinizde olsam, eğer ki ihtiyacım olsaydı değiştirirdim. 2021 veya ileri ki yıllarda değiştirmekten daha mantıklı olucaktır emin olun.

Şu dönemde eğer araba satarsanız araba alamazsınız. Neden mi bir honda civic 1999 model 310000'de araba olmuş 53 milyar bu piyasada araba satılır ama sattıktan sonra alınmaz.

Fiat Fiorino arabamız var ve satıp, üzerine de biraz para koyup araba almayı düşünüyoruz. Sizce mantıklı mı?
Sıfır araç almayı düşünüyorsanız, hangi araç olduğunu vs. belirtin. Ayrıca bayilerde çoğu firma Mart ayından önce araç gelmeyeceğini söylüyor. Eğer ikinci el alacaksanız tabi ki hiç mantıklı değil. Yaklaşık 4 aydır arabamın gelmesini bekliyorum. Bu süreç yaşanmasın diye ikinci el baktım fakat ne yazık ki baktığım arabanın 2. el fiyatı, 0 fiyatından pahalıydı. Bekleme şansınız varsa tabi ki satıp 0 almanız mantıklı olacak. Çünkü muhtemelen bundan sonra sıfır araç şansımız da kalmayacak.

Kredi kullanacaksanız faziler yüksek. Nakit olarak alınabilir piyasa 1-2 yıl daha düzelmez her gün kötüye gidiyoruz. :(

Araç değiştirmek yerine ülkeden gitme fikrini düşünün bence.

Illa değiştircem diyorsanız arkadaşların dediği gibi çok beklemeyin her geçen gün fiyatlar artıyor.

2015 model polo yu 53.500'e 0'ını aldıktan sonra şimdi 170bin liraya satışa koydum üstüne bir miktar koyup 0'ını alabiliyoruz. Araba dış ülkelerde fiyatı düşer fakat Türkiye'de artıyor. 0 alacaksan neden olmasın.

Araç değiştirmek yerine ülkeden gitme fikrini düşünün bence.

Illa değiştircem diyorsanız arkadaşların dediği gibi çok beklemeyin her geçen gün fiyatlar artıyor.

Ülkeden gitme gibi bir ihtimalimiz ne yazık ki yok :(
2015 model polo yu 53.500'e 0'ını aldıktan sonra şimdi 170bin liraya satışa koydum üstüne bir miktar koyup 0'ını alabiliyoruz. Araba dış ülkelerde fiyatı düşer fakat Türkiye'de artıyor. 0 alacaksan neden olmasın.

0 alamıyoruz, bir miktar para var, ya altın ya da arabayı değiştirmeyi düşünüyorduk. Karar veremedik, bir danışayım dedim. Teşekkürler bu arada.
Kredi kullanacaksanız faziler yüksek. Nakit olarak alınabilir piyasa 1-2 yıl daha düzelmez her gün kötüye gidiyoruz. :(
Kredi kullanmayacağız, sadece üstüne bir miktar para ekleyip yine 2. el almayı düşümüyorduk.
Bence zam yapacağını düşündüğünüz otomobiller olabilir. Eskiden 70-80 milyar olan 2009 BMW 3 serisi şimdi 150-200 milyar..
BMW baktık ama 2003 modellere kadar bütçemiz yetiyor, ne kadar mantıklı bilemiyorum ama :)

Geri
Yukarı