2020'de MacBook Pro 12 alınır mı?

Kılıç234

Centipat
Daha fazla  
Herkese merhaba arkadaşlar.
Belki bu konu ile ilgili başlık acilmistir fakat benim yine de birkaç sorum olacak.

Bu bilgisayar Zoom, Unity gibi uygulamalarda kasma yapar mi? Ve beni kaç yıl idare edebilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Alcağınız ürünün linkini atarsanız daha net cevaplar vere biliriz ve ek olarak 2020 demişsiniz 2021 veya 2022 olucaktı sanırım.

Fiyatına bağlı uygun ise alınabilir. Zoom vb'de de sorun yapmaz. Sizi kaç yıl iadre edeceği nasıl kullanacağınız ve ne kullanacağınız ile ilgili. Orasını siz bileceksiniz :)

M1 alacaksan oyun tarafı sakat biraz ama diğer birçok şey için bence mükemmel. Yalnız uygulamaları da pahalı biraz.

Herkese merhaba arkadaşlar.
Belki bu konu ile ilgili başlık acilmistir fakat benim yine de birkaç sorum olacak.

Bu bilgisayar Zoom, Unity gibi uygulamalarda kasma yapar mi? Ve beni kaç yıl idare edebilir?

Zoom, Unity gibi şeyleri çok rahat açacaktır büyük ihtimalle. Şu an sizi büyük ihtimalle 5 yıl gibi bir süre götürecek cihaz. Hatta gerekirse cihaz gerçekten çok eskidiğin de sisteminiz ileride çıkan sürümleri desteklemez ise alternatif olarak gerçek bir Mac cihaza Hackintosh da yapabilirsiniz bu yöntemler ile de çok uzun bir süre bilgisayarı güncel bir işletim sistemi ile de biraz daha web de gezinmek için tekrar uygun hale getirebilirsiniz. Ama oyun gibi şeylerden pek bir şey beklemeyin 2015 bir cihazdan. Bu arada sanırım MacBook (Retina, 12 inç, 2017) - Teknik Özellikler bu modelden bahsediyorsunuz değil mi ? Çünkü MacBook Pro 12 diye belirtilen bir cihaz yok. Sadece 2015 model olan sadece "MacBook" olan bir cihaz var. Eğer başka bir modelden bahsediyorsanız link atabilirseniz daha iyi olacaktır. Çünkü kazıklanıyor olabilirsiniz.

Son düzenleme:
Macbook Pro 12 diye bir cihaz yok. Macbook 12 demek istemiş olabilirsiniz. Ekranı güzel ve ince bir cihaz ama işlemcisi yetersiz kalıyor. Ayrıca fan olmadığı için ısınma sorunu yaşıyor ( yeni nesil M1 Air'da öyle bir sorun yok ama bu cihaz eski nesil İntel işlemci kullanıyor ). Sonuç olarak almanızı tavsiye etmem.

Yanlış anlamadıysam 2017 bir MacBook Pro almayı düşünüyorsunuz. Şahsen yeni işlemcilerinden sonra bir önceki nesilleri bile almazdım ki 2017 modele hiç bakmazdım. Tabi ihtiyaçlar çerçevesinde nasıl bir kullanımınız olacak ve neye ihtiyacınızın olduğunu siz biliyorsunuz.

Öncelikle herkese teşekkürler ve herkesten özür diliyorum MacBook Pro 2012 yazmak istemiştim hatadan dolayı kusura bakmayın

Fiyat 2500TL.

Sizce alınır mı?
Zoom, Unity gibi şeyleri çok rahat açacaktır büyük ihtimalle. Şu an sizi büyük ihtimalle 5 yıl gibi bir süre götürecek cihaz. Hatta gerekirse cihaz gerçekten çok eskidiğin de sisteminiz ileride çıkan sürümleri desteklemez ise alternatif olarak gerçek bir Mac cihaza Hackintosh da yapabilirsiniz bu yöntemler ile de çok uzun bir süre bilgisayarı güncel bir işletim sistemi ile de biraz daha web de gezinmek için tekrar uygun hale getirebilirsiniz. Ama oyun gibi şeylerden pek bir şey beklemeyin 2015 bir cihazdan. Bu arada sanırım MacBook (Retina, 12 inç, 2017) - Teknik Özellikler bu modelden bahsediyorsunuz değil mi ? Çünkü MacBook Pro 12 diye belirtilen bir cihaz yok. Sadece 2015 model olan sadece "MacBook" olan bir cihaz var. Eğer başka bir modelden bahsediyorsanız link atabilirseniz daha iyi olacaktır. Çünkü kazıklanıyor olabilirsiniz.
Cevabıniz için teşekkürler fakat yazımdan kaynaklı ben aslında Macbook Pro 2012 model demiştim.Bunun hakkındaki bir bilginiz var mi?

Öncelikle herkese teşekkürler ve herkesten özür diliyorum MacBook Pro 2012 yazmak istemiştim hatadan dolayı kusura bakmayın.

Fiyat 2500TL.

Sizce alınır mı?

Cevabıniz için teşekkürler fakat yazımdan kaynaklı ben aslında MacBook Pro 2012 model demiştim. Bunun hakkındaki bir bilginiz var mi?
Cihaz gayet iyi ama biraz modifiyeler yapılması gerekebilir. RAM 4 GB ise 8 GB minimum yapmanızı öneririm. Eğer cihazda HDD varsa kesinlikle bir SSD almanızı öneririm çünkü performans farkı cidden çok fark ediliyor. Onun dışında bir de macOS sürümü yetmez ise gerçek bir Mac cihaza Hackintosh kurup Big Sur veya Catalina gibi sürümler kurabilirisiniz büyük ihtimalle ama macOS sürümü çok düşük değil bu model için. Onun dışında gayet iyi bir bilgisayar rahatça Zoom gibi şeyleri büyük ihtimalle açarsınız ama oyun konusunda çok bir şey beklemeyin maksimum CS:GO gibi şeyler oynayabilirsiniz büyük ihtimalle.

Cihaz gayet iyi ama biraz modifiyeler yapılması gerekebilir. RAM 4 GB ise 8 GB minimum yapmanızı öneririm. Eğer cihazda HDD varsa kesinlikle bir SSD almanızı öneririm çünkü performans farkı cidden çok fark ediliyor. Onun dışında bir de macOS sürümü yetmez ise gerçek bir Mac cihaza Hackintosh kurup Big Sur veya Catalina gibi sürümler kurabilirisiniz büyük ihtimalle ama macOS sürümü çok düşük değil bu model için. Onun dışında gayet iyi bir bilgisayar rahatça Zoom gibi şeyleri büyük ihtimalle açarsınız ama oyun konusunda çok bir şey beklemeyin maksimum CS:GO gibi şeyler oynayabilirsiniz büyük ihtimalle.
Peki beni 2 3 yil götürür mü veya unity vs gibi şeyler açabilir mi? Bide herhalde macOs'un son sürümünü destekliyor diye biliyorum İlginiz ve sabriniz için teşekkürler

Geri
Yukarı