2020'de Twitch yayını yapılır mı?

cihantoker1

Centipat
Herkese merhaba. Twitch yayınlarına başlamayı planlıyorum ama kafamda bir düşünce var. Acaba 2020 yılında yayın yapsam izlenir miyim? Para kazanabilir miyim?

Sizce 2020 yılında Twitch yayını yapılır mı?

Cevap veren herkese teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yılla alakası yok ki bunun. İzlenip para kazanmanız tamamen size bağlı. Kaliteli içeriğiniz varsa, oyunlarda yetenekliyseniz, kendinizi duyurma imkanınız varsa başarılı olursunuz.

Benim şahsi görüşüm, şu an başlanacaksa tanınmak için reklam verilmesi gerektiği, çeşitli şekillerde çekilişler yapılması gerektiği. Yoksa çok zor izleyici kazanmak.

Twitch henüz yeterince yaygınlaşmadığı için (özellikle Türkiye'de) YouTube'den daha fazla tutma şansınız olabilir. Twitch'de yayıncıların sürekli dile getirdikleri bir şey var "ne kadar doğal olursan o kadar iyi tanınırsın"

Bence 2021'yi bekle.

**Üstteki sarcasmdan sonra cevap vereyim. İnsanların ilgisini çekebilecek bir içerik üretebilecek kapasitede buluyorsan kendini neden olmasın? Yoksa etrafta boş boş oyun oynayan bir sürü insan dolu. Ben canım sıkıldığında gidip o tür monoton yayıncıların yayınlarını trollüyorum. Benim için de bir değişiklik oluyor.

Twitch henüz yeterince yaygınlaşmadığı için (özellikle Türkiye'de) YouTube'den daha fazla tutma şansınız olabilir. Twitch'de yayıncıların sürekli dile getirdikleri bir şey var "ne kadar doğal olursan o kadar iyi tanınırsın"

Pek katılmıyorum Twitch YouTube kadar olmasa da Türkiye'de bilinen bir platform ve 30.000'e kadar çıkan canlı izleyicisi var Türkiye'de.

Bu işin kaç yıl süreyle yapıldığı ile doğrudan alakası yok. Sadece izleyicilere oyun içerikleriyle birlikte bol sohbet muhabbet yapabileceğiniz bir yayın ortamı oluşturmak. Bunu tek başına yapabilmeniz zor olduğundan bir ekip toplamanız gerek. Ağzı laf yapan birkaç kişi ile olur kitlenizi yayında tutarsınız. Peki tanıtım nasıl olacak?

Youtube'da Twitch kesitleri paylaşan ve komik video montajlayan yüzlerce kanal var bunların tanıtım gücü çok fazla. Bu kanalların birine duştüğünüz an Twitch yayınlarınızdan kesitler tüm Youtube yayın alemine yayılır. (Bu kanallar birbirinden çok video alır paylaşır.) Bu sayede reklamın kralını yaparsınız. Youtube'dan Twitch'e muazzam bir akış var. Bu şimdiki popüler yayıncılar için de böyle görmüşsünüzdür kesitleri. Youtube'un gücünden faydalanın. :)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı