2021 büyük PlayStation Store zammı

Her 6 ayda bir gelen oyunları İngiltere'den bile pahalı almamızı sağlayan zam bu sene de geldi.

Eki Görüntüle 1079150

Eki Görüntüle 1079145

Eki Görüntüle 1079153

Eki Görüntüle 1079146

Eki Görüntüle 1079147

Eki Görüntüle 1079148

Eki Görüntüle 1079149

Eki Görüntüle 1079157

Artık Xbox ile aradaki fiyat farkının 2 katına çıkan oyunlar var. Her seferinde böyle zam yapmaya devam ederlerse 2-3 seneye bu Store kapanır sadece kutulu olarak FIFA satılır demedi demeyin. Durum fena. PS Türkiye bize geçirmeyi seviyor anlaşılan. İngiltere'den bile pahalı oyunlar arkadaş. Sanarsın 25.000₺ asgari ücret alıyoruz.

PlayStation Store'un bu zammı gayet normal.
Diğer oyun satın alabileceğiniz platformlardan farkı konsolda rakipsiz olması ve Türkiye'de bir ofisinin bulunması. Ofisi bulunan kurumsal firmaların daha fazla gideri ve vergi ödeme durumu oluyor. Haliyle bu da tüketiciye yansıyor. Çoğu mağazanın ucuz olma sebebi tamamen işi sanaldan götürmeleriyle ilgili. Bir de PlayStation Store'un rakibinin bulunmamasından ötürü.
Xbox'ın mağazası neden buna göre daha ucuz diyeceksiniz. Xbox ülkemizde kendini sevdirmek için ve satmak için bu tarz bir fiyat politikası uyguluyor. Hedefledikleri rakamlara ulaştıkları zaman fiyatları yükselecektir.

PlayStation Store'un bu zammı gayet normal.
Diğer oyun satın alabileceğiniz platformlardan farkı konsolda rakipsiz olması ve Türkiye'de bir ofisinin bulunması. Ofisi bulunan kurumsal firmaların daha fazla gideri ve vergi ödeme durumu oluyor. Haliyle bu da tüketiciye yansıyor. Çoğu mağazanın ucuz olma sebebi tamamen işi sanaldan götürmeleriyle ilgili. Bir de PlayStation Store'un rakibinin bulunmamasından ötürü.
Xbox'ın mağazası neden buna göre daha ucuz diyeceksiniz. Xbox ülkemizde kendini sevdirmek için ve satmak için bu tarz bir fiyat politikası uyguluyor. Hedefledikleri rakamlara ulaştıkları zaman fiyatları yükselecektir.
Yani PS tarafı bu yaptığında haklı öyle mi? Elimizde kalan 3 kuruş parayı da onların aç gözlülüğüne kaptıramayız. Normal olsaydı tüm plartfomlarda zam olurdu. PS konsolda rakipsiz falan değil Xbox ve Nintendo en büyük 2 rakibi. Adamların ofisi var diye kimse bu kadar para ödemek zorunda değil. Sanaldan götürmeyle alakası yok bu zamların. Diğer konsol firmalarının da kutulu oyunları var. Fiyat politikasını Steam de uyguluyor. Niye hala abuk subuk zamlar yok. Xbox zam yapar ya da yapmaz onu bilemeyiz. Fakat şu an PS tarafı kadar cep yakmıyor.

PS Store'da normal versiyon Assassin's Creed Odyssey 383,36 TL. Ben Xbox'ta Ultimate sürümü 277,50 TL'ye aldım. Sony gerçekten çok yanlış yapıyor
Hocam bir bakayım dedim. Aslında daha ucuzmuş. Dediğiniz gibi saçma bir şekilde standart versiyonu daha pahalı onu anlamadım.
Ekran Alıntısı7.PNG

Geri
Yukarı