2021 Model Legion laptoplar Türkiye'ye geliyor!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Lenovo Legion laptopların Türkiye'de satılacak konfigürasyonları belli oldu, şu anlık sadece Legion 5 15acH6H ve Legion 5 Pro 16acH6H modelleri listelendi. Önümüzdeki günlerde konfigürasyonların daha da artacağını düşünüyorum.
Legion 5 15ach6h
2020 modeli ile de çok başarılı olan Legion 5, 5800h ve 3060 ile güncellendi.

1615384587301.png

Başlıca özellikleri ve kendi yorumum:
Ryzen 7 5800h (4800h çok başarılı idi, aynı başarıyı yakalayacağını düşünüyorum.)
RTX 3060 115W (en güçlü 3060, ve MUX ile gelecek. 1080p için en doğru ekran kartı.)
8x2 3200MHz RAM.
1TB SSD.
15.6 inç 1440p 300 nit 165Hz 300 nit IPS ekran. Bu fiyat bandında bir ilk olarak FreeSync ve G-Sync desteğiyle beraber geliyor.
RGB severler için 4 bölge RGB klavye ve RGB mouse ile beraber geliyor:)

Şahsi yorumum: Geçen seneki modelin üstüne nasıl koyacaklarını merak ediyordum, gayet güzel eklemeler yapılmış. Özellikle daha 2 yıl öncesine kadar bu fiyat bandında görülmesi imkansız olan yırtılma önleyici teknolojilerin gelmesi mükemmel.

Legion 5 Pro 16ach6h
Legion 5P modelinin devamı olan bu model daha çok performans odaklı, aynı zamanda Türkiye'ye gelecek ilk 125W 3070 ekran kartlı laptop.

1615385131183.png

Ryzen 7 5800h işlemci.
RTX 3070 125W ekran kartı(şu ana kadar laptoplarda kullanılan en güçlü 3070, rakipleri genellikle 115W olur)
16x2 3200MHz RAM.
16.1 inç 1440p 165Hz 500 nit ekran.(16 inç ilginç bir tercih olmuş. Ve artık laptoplarda 1440p çağının başladığını söyleyebiliriz.)
1TB SSD.

Daha detaylı bilgiler resimlerde gözükmektedir, iki modelde çok güzel duruyorlar. Şimdi kafanızda iki soru var:
1) Ne zaman gelecek?
2) Ne kadar olacak?

Cevaplar tahminidir, geçen senelerdeki ve şunaki veriler baz alınmıştır.

1)Mayıs-Haziran ayları gibi.
2)Legion 5 14-16, Pro modeli 17-21 bin arasında olacağını tahmin ediyorum, Windows'lu laptoplar genellikle MediaMarkt'ta satılır. Ve mağazaların kazıklama politikasını herkes bilir.

Vakit ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederim, iyi sosyaller:)

Legion pro siparişini verirken beklesem mi acaba GE modelini demiştim. İyi ki beklememişim. 76model 2k olacak değil mi ? 28 derler ona da :D
Discordda kafamıza takılan bir durum vardı. Kimse adam akıllı test yapmayınca yine iş başa düştü ve çeşitli testler yaptım. Uğraşmaya değmeyeceğini anladım. Tamam mühendislik hataları olabilir de, premium seride de bu kadar kötü bir tasarım yapmaz herhalde endüstriyel tasarımcılar :D Ama yine de deneyip gözlemlemek iyi oldu.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Türkçesi,

Sonuç olarak, çıkan ıslık sesi aslında fanın kötü çalıştığının göstergesi. İyi bir fan pürüzsüz bir ses sunmalı, puf puf gibi ses çıkmayacak ya da ıslık. Ayrıca, iki fanın zamanı farklı olduğu için, yankı da yapmaya başlıyorlar yüksek devirlerde. Sanki aynı müziği 1'er sn arayla açmış gibi eko oluyor.

Beni şaşırtan ise cinebench performansları oldu şahsen.

Son düzenleme:
Legion Pro siparişini verirken beklesem mi acaba GE modelini demiştim. İyi ki beklememişim. 76model 2K olacak değil mi? 28 derler ona da :D
Discord'da kafamıza takılan bir durum vardı. Kimse adam akıllı test yapmayınca yine iş başa düştü ve çeşitli testler yaptım. Uğraşmaya değmeyeceğini anladım. Tamam mühendislik hataları olabilir de, Premium seride de bu kadar kötü bir tasarım yapmaz herhalde endüstriyel tasarımcılar :D ama yine de deneyip gözlemlemek iyi oldu.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Türkçesi,

Sonuç olarak, çıkan ıslık sesi aslında fanın kötü çalıştığının göstergesi. İyi bir fan pürüzsüz bir ses sunmalı, puf puf gibi ses çıkmayacak ya da ıslık. Ayrıca, iki fanın zamanı farklı olduğu için, yankı da yapmaya başlıyorlar yüksek devirlerde. Sanki aynı müziği 1'er sn arayla açmış gibi eko oluyor.

Beni şaşırtan ise Cinebench performansları oldu şahsen.

Kurcaladıkça bir şeyler çıkıyor :D Legion 7 gelse de bir de onu görsek.

Kurcaladıkça bir şeyler çıkıyor :D Legion 7 gelse de bir de onu görsek.
İlk görüşte ben de şaşırdım hatta dikkat bile etmemiştim. Discorda da böyle saçmalık mı olur ben çıkarttım süper oldu falan diyenler vardı. Test yaptınız mı diyorum ? Yokk, grafik var mı diyorum yokk. Sonuç ne, oo süper.

Lafla olmuyor işler, yapacaksın öncesi sonrası testleri öyle konuşacaksın 😁 Hepsi sustu şimdi discorddakilerin benim testleri görünce.

Keşke desibel testi de yapsaydım. Onu deneyim olarak yazdım sadece. Hata ettim orada. :D

Sonuç olarak düşünülerek konmuş bir parçaymış 🤣
https://www.hepsiburada.com/msi-ge6...6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBCV00000BEDM6 burdan alırsam iade koşullarında kullanılmamış olması gerekiyor diyor kullanmadan sorunu olduğunu nasıl anlayıp iade edeceğim yoksa ben mi yanlış anlıyorum

Hepsibura'nın aptal satış sistemi. İyiki buradan verdiğim siparişimi iptal etmiştim kasım ayında. 3 günde zor geldi param. 1saat içinde iptal etmeme rağmen.

MediaMarkt'dan alanlarda ise sorunsuzca iade işlemleri gerçekleşti. 28 gün bir de internetten club kart ile aldıysan.

Ayrıca Yurt içi ayrı tşıyor bunları. MediaMarkt gönderisi diye biraz daha itina gösteriyorlar. KArgo gelmeyince telaşlanmıştım, meğer elektornikleri dağıtıma çıkaran başka bir araç daha varmış. Onlar çoğunlukla media markt gönderilerini taşıyor, tv pc falan demişti.

Elektronik alışverişini Allah düşürmesin ama hepsiburada'dan yapmam. :D
dolar da 8.70 olmuş bu arada.

İlk görüşte ben de şaşırdım hatta dikkat bile etmemiştim. Discorda da böyle saçmalık mı olur ben çıkarttım süper oldu falan diyenler vardı. Test yaptınız mı diyorum ? Yokk, grafik var mı diyorum yokk. Sonuç ne, oo süper.

Lafla olmuyor işler, yapacaksın öncesi sonrası testleri öyle konuşacaksın 😁 Hepsi sustu şimdi discorddakilerin benim testleri görünce.

Keşke desibel testi de yapsaydım. Onu deneyim olarak yazdım sadece. Hata ettim orada. :D

Sonuç olarak düşünülerek konmuş bir parçaymış 🤣

Hepsibura'nın aptal satış sistemi. İyiki buradan verdiğim siparişimi iptal etmiştim kasım ayında. 3 günde zor geldi param. 1saat içinde iptal etmeme rağmen.

MediaMarkt'dan alanlarda ise sorunsuzca iade işlemleri gerçekleşti. 28 gün bir de internetten club kart ile aldıysan.

Ayrıca Yurt içi ayrı tşıyor bunları. MediaMarkt gönderisi diye biraz daha itina gösteriyorlar. KArgo gelmeyince telaşlanmıştım, meğer elektornikleri dağıtıma çıkaran başka bir araç daha varmış. Onlar çoğunlukla media markt gönderilerini taşıyor, tv pc falan demişti.

Elektronik alışverişini Allah düşürmesin ama hepsiburada'dan yapmam. :D
dolar da 8.70 olmuş bu arada.
alamıyorum zaten birden fiyat 24 den 27 ye çıktı düşmesini beklerim amazona falan gelirse alırım artık

Hocam yurtdışı ürünlerinde lenovonun garantisi ne oluyor biliyor musunuz?
Tecrübe edinmiş birisi olarak Türkiye'de değil garantisi, parasını verip böle bakmıyorlar :D

Yani müşteri hizmetlerinin dediği o.

Ama o durumu da aştım. Makineye bir şey olursa direk selamün aleyküm Hitler'in torunları, benim makine bozuldu. Servis size emanet diyeceğim. :D

Çünkü şunu biliyorum, elemanın 800 TL'lik Logitech kulaklığı bozulmuştu, TR servisi banane deyince globaline yazdı. Adama yolla dediler, yenisini yolladılar.

Tecrübe edinmiş birisi olarak Türkiye'de değil garantisi, parasını verip böyle bakmıyorlar :D

Yani müşteri hizmetlerinin dediği o.

Ama o durumu da aştım. Makineye bir şey olursa direk selamünaleyküm Hitler'in torunları, benim makine bozuldu. Servis size emanet diyeceğim. :D

Çünkü şunu biliyorum, elemanın 800 TL'lik Logitech kulaklığı bozulmuştu, TR servisi banane deyince globaline yazdı. Adama yolla dediler, yenisini yolladılar.

Logitech ürün bozulduğu zaman tamirle uğraşmıyor genelde direkt yenisini yolluyor G900 farenin pilinde sorun çıkınca 3 günde üst modeli olan G903'ü yollamışlardı. Lenovo'da global olarak yardımcı oluyorsa çok iyi olur.

Logitech ürün bozulduğu zaman tamirle uğraşmıyor genelde direkt yenisini yolluyor G900 farenin pilinde sorun çıkınca 3 günde üst modeli olan G903'ü yollamışlardı. Lenovo'da global olarak yardımcı oluyorsa çok iyi olur.
Adam yurtdışından almıştı, TR'dekiler ilgilenemedi, Lenovo'nun yaptığı gibi. Garantisi geçerli değil dediler.
Mert ayrıca Lenovo Legion 5 Pro makinesini beklediğini biliyorum. Hani ben satacaktim da vazgeçmiştim ya. Diyorum ki Allah'ım iyi ki yapmışım. Makine beklediğimden de iyi. Şimdilik tek sıkıntım çok ağır olması. 300 watt adaptör olunca kilosu 1.1 kg olmuş.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı