2021 Model Legion laptoplar Türkiye'ye geliyor!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Lenovo Legion laptopların Türkiye'de satılacak konfigürasyonları belli oldu, şu anlık sadece Legion 5 15acH6H ve Legion 5 Pro 16acH6H modelleri listelendi. Önümüzdeki günlerde konfigürasyonların daha da artacağını düşünüyorum.
Legion 5 15ach6h
2020 modeli ile de çok başarılı olan Legion 5, 5800h ve 3060 ile güncellendi.

1615384587301.png

Başlıca özellikleri ve kendi yorumum:
Ryzen 7 5800h (4800h çok başarılı idi, aynı başarıyı yakalayacağını düşünüyorum.)
RTX 3060 115W (en güçlü 3060, ve MUX ile gelecek. 1080p için en doğru ekran kartı.)
8x2 3200MHz RAM.
1TB SSD.
15.6 inç 1440p 300 nit 165Hz 300 nit IPS ekran. Bu fiyat bandında bir ilk olarak FreeSync ve G-Sync desteğiyle beraber geliyor.
RGB severler için 4 bölge RGB klavye ve RGB mouse ile beraber geliyor:)

Şahsi yorumum: Geçen seneki modelin üstüne nasıl koyacaklarını merak ediyordum, gayet güzel eklemeler yapılmış. Özellikle daha 2 yıl öncesine kadar bu fiyat bandında görülmesi imkansız olan yırtılma önleyici teknolojilerin gelmesi mükemmel.

Legion 5 Pro 16ach6h
Legion 5P modelinin devamı olan bu model daha çok performans odaklı, aynı zamanda Türkiye'ye gelecek ilk 125W 3070 ekran kartlı laptop.

1615385131183.png

Ryzen 7 5800h işlemci.
RTX 3070 125W ekran kartı(şu ana kadar laptoplarda kullanılan en güçlü 3070, rakipleri genellikle 115W olur)
16x2 3200MHz RAM.
16.1 inç 1440p 165Hz 500 nit ekran.(16 inç ilginç bir tercih olmuş. Ve artık laptoplarda 1440p çağının başladığını söyleyebiliriz.)
1TB SSD.

Daha detaylı bilgiler resimlerde gözükmektedir, iki modelde çok güzel duruyorlar. Şimdi kafanızda iki soru var:
1) Ne zaman gelecek?
2) Ne kadar olacak?

Cevaplar tahminidir, geçen senelerdeki ve şunaki veriler baz alınmıştır.

1)Mayıs-Haziran ayları gibi.
2)Legion 5 14-16, Pro modeli 17-21 bin arasında olacağını tahmin ediyorum, Windows'lu laptoplar genellikle MediaMarkt'ta satılır. Ve mağazaların kazıklama politikasını herkes bilir.

Vakit ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederim, iyi sosyaller:)

İnsanın içine yine de oturuyor hocam. 3000TL birde, ben 50TL indirime girince üzülüyorum aldığım ürün :D
Hocam bu arada cihazın fiyatını 3.5 ay boyunca takip ettim ilk 2 ay 14.000 TL fiyatını korudu sonra zam yedi 14.500 TL oldu, en son da 15.000 TL oldu. Baktım artıyor o zaman alayım dedim ve olanlar oldu... Yani takip etmesem ve fiyatı artmasa benim hatam ama takip etmeme rağmen fiyatında oluşan ani değişiklik hesaba katamazdım.
İçime oturdu vallahi. E-Devlet'den tükeci hakem heyetine başvuru yapacağım. Bakalım şansımı deneyeceğim.

Hocam önce o Windows 10 lisansını silmeniz gerek BIOS'dan. Sonra iade başlatın. O sırada Linux kullanın hocam. Bunun dışında her şeyi güzelce paketleyin, hiçbir şey eksik olmasın.

Hocam bu arada cihazın fiyatını 3.5 ay boyunca takip ettim ilk 2 ay 14.000 TL fiyatını korudu sonra zam yedi 14.500 TL oldu, en son da 15.000 TL oldu. Baktım artıyor o zaman alayım dedim ve olanlar oldu... Yani takip etmesem ve fiyatı artmasa benim hatam ama takip etmeme rağmen fiyatında oluşan ani değişiklik hesaba katamazdım.
Üzüldüm hocam sizin adınıza :(

Hocam, testlerde sessiz modun performansı güzel geldi fakat ekran kartını kısıyor. Benim sadece işlemciyi kısıp GPU'ya tam güç vermem mümkün mü? Bunun için Dynamic Boost mu açmamız gerekli?

Hocam önce o Windows 10 lisansını silmeniz gerek BIOS'dan. Sonra iade başlatın. O sırada Linux kullanın hocam. Bunun dışında her şeyi güzelce paketleyin, hiçbir şey eksik olmasın.
Bios dan nasıl silicem ki hocam kapalı kutu müdahale edilemiyor.Tüketici hakem heyetine başvuru yapıcam.Artık ne çıkarsa kısmetime.

BIOS'dan nasıl sileceğim ki hocam kapalı kutu müdahale edilemiyor. Tüketici hakem heyetine başvuru yapacağım. Artık ne çıkarsa kısmetime.

Hocam asllında yapılıyor ama siz girişmeyin bence ne olur ne olmaz sizde haklısınız. Belki ASUS sıfır BIOS atabilir. Sonuçta BIOS dosyaları onlarda.

Arkadaşlar yarın sabah Asus 17.3'ü alayım mı yoksa 2 gün daha riske atıp Legion bekleyeyim mi?
Arkadaşlar bekleme al derseniz şu an alacağım @Radeon RX 5500M @ertunc23 hocalarım yorumunuz ne alınır mı hemen?

Arkadaşlar yarın sabah Asus 17.3'ü alayım mı yoksa 2 gün daha riske atıp Legion bekleyeyim mi?

Arkadaşlar bekleme al derseniz şu an alacağım @Radeon RX 5500M @ertunc23 hocalarım yorumunuz ne alınır mı hemen?
Alma hocam legion fiyatını gör önce.Hepsiburda sağlam kazık attı bana.Bildiğim 15.6” göre 17” daha fazla performans veriyor.Cihazda optimus olduğundan dolayı büyük ekranda performans artıyor.Kullanımı olsun kalitesi olsun harika.Legiondan farkı mux olmayışı ve testlerden gördüğüm kadarı ile legion ekran kartı daha az ısınıyor.Cyberpunk gibi oyunlarda birebir aynı FPS alınıyor.Özellikle test videoları ile aynı ayarları yapıp denedim 34 ,35 fps alınıyor.

Bios dan nasıl silicem ki hocam kapalı kutu müdahale edilemiyor.Tüketici hakem heyetine başvuru yapıcam.Artık ne çıkarsa kısmetime.
14 gün cayma hakkınız saklıdır, tüketici hakem heyeti aracılığıyla halledersiniz hocam. Bu kadar kısa sürede 3k tl kadar düşürebiliyorlarsa o ilk fiyattan koymayacaklardı.

Üstüne gidin kesinlikle.

Arkadaşlar yarın sabah ASUS 17.3'ü alayım mı yoksa 2 gün daha riske atıp Legion bekleyeyim mi?

Legion'u bekleyin hocam, yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik. Bu saatten sonra vazgeçmek olmaz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı