2021 Model Legion laptoplar Türkiye'ye geliyor!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Lenovo Legion laptopların Türkiye'de satılacak konfigürasyonları belli oldu, şu anlık sadece Legion 5 15acH6H ve Legion 5 Pro 16acH6H modelleri listelendi. Önümüzdeki günlerde konfigürasyonların daha da artacağını düşünüyorum.
Legion 5 15ach6h
2020 modeli ile de çok başarılı olan Legion 5, 5800h ve 3060 ile güncellendi.

1615384587301.png

Başlıca özellikleri ve kendi yorumum:
Ryzen 7 5800h (4800h çok başarılı idi, aynı başarıyı yakalayacağını düşünüyorum.)
RTX 3060 115W (en güçlü 3060, ve MUX ile gelecek. 1080p için en doğru ekran kartı.)
8x2 3200MHz RAM.
1TB SSD.
15.6 inç 1440p 300 nit 165Hz 300 nit IPS ekran. Bu fiyat bandında bir ilk olarak FreeSync ve G-Sync desteğiyle beraber geliyor.
RGB severler için 4 bölge RGB klavye ve RGB mouse ile beraber geliyor:)

Şahsi yorumum: Geçen seneki modelin üstüne nasıl koyacaklarını merak ediyordum, gayet güzel eklemeler yapılmış. Özellikle daha 2 yıl öncesine kadar bu fiyat bandında görülmesi imkansız olan yırtılma önleyici teknolojilerin gelmesi mükemmel.

Legion 5 Pro 16ach6h
Legion 5P modelinin devamı olan bu model daha çok performans odaklı, aynı zamanda Türkiye'ye gelecek ilk 125W 3070 ekran kartlı laptop.

1615385131183.png

Ryzen 7 5800h işlemci.
RTX 3070 125W ekran kartı(şu ana kadar laptoplarda kullanılan en güçlü 3070, rakipleri genellikle 115W olur)
16x2 3200MHz RAM.
16.1 inç 1440p 165Hz 500 nit ekran.(16 inç ilginç bir tercih olmuş. Ve artık laptoplarda 1440p çağının başladığını söyleyebiliriz.)
1TB SSD.

Daha detaylı bilgiler resimlerde gözükmektedir, iki modelde çok güzel duruyorlar. Şimdi kafanızda iki soru var:
1) Ne zaman gelecek?
2) Ne kadar olacak?

Cevaplar tahminidir, geçen senelerdeki ve şunaki veriler baz alınmıştır.

1)Mayıs-Haziran ayları gibi.
2)Legion 5 14-16, Pro modeli 17-21 bin arasında olacağını tahmin ediyorum, Windows'lu laptoplar genellikle MediaMarkt'ta satılır. Ve mağazaların kazıklama politikasını herkes bilir.

Vakit ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederim, iyi sosyaller:)

Keşke R7 4800 ile devam etselerdi, RTX 3070'e gücü yeterdi hem de ısınmazdı. Ryzen 5000'de biraz Intel'i örnek aldı AMD.

Performansı artıracağız diye alev topu yaratmışlar hocam, AMD serindir devri bitti anlaşılan.

Açıkçası gitgide üründen soğumaya başladım, bir yandan da diğer ürünlerde MUX veya 2K ekran olmadığını görünce bu ürüne daha da ısınıyorum. Çok kararsız kaldım.
Monster'da MUX da var 2K 165Hz ekran da😎 Keşke Monster'i GE66 kasa MSI ile üretseler 10/10 olurdu.

Arkadaşlar merhaba Youtube üzerinden bazı bilgiler edindim:
-Aynı oyunun aynı sahnesinde ROG Zephyrus 70 derece de gezmekte (CPU).W değerleri aynı fakat Legion 88 derece, Asus'ta R9 5900HS bulunmakta açıkçası bu beni biraz soğuttu.
-Sessiz moda alırım oynarım demiştim. COD Warzone'da sessiz modda 40FPS, dengelide 65FPS ve performansta 80FPS vermekte. Şahsen ben sessiz modda kullanmazdım. Başka bir test eden biri altına fan koyduğunda (laptop yükselmiş ve fanın etkisiyle) 80 dereceleri görmekte.
-Dynamic Boost her oyunda destekleniyor mu bilmiyorum bu biraz kafamda soru işaretleri oluşturdu. Bazı testlerde 30W civarlarında kullanırken 80 derecelerde, 45W civarı kullanımda 90 derecelerde.
-Bir arkadaş Legion 7 RTX 3070 kutu açılımı yapmış kanıt olaraksa yazılımda ki donanımı göstermiş.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
-Ürünü alan bir kullanıcı RTX 3060 modelinin 1400 Euro olduğu söylemiş (R7 5 pro).
-Bu arkadaş da sanırsam sıcaklıklardan dolayı üründen soğumuş gibi
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
ama soğutucu ile gayet iyi olduğunu belirtmiş.
Açıkçası gitgide üründen soğumaya başladım, bir yandan da diğer ürünlerde MUX veya 2K ekran olmadığını görünce bu ürüne daha da ısınıyorum. Çok kararsız kaldım.
O kadar bekledik, Legion dedik, serin yapar soğutur dedik dedikte bu sonuçlar iç açıcı değil. Anlaşılan mimari değiştirmeden üzerine ekleyince ısınma sorunu sadece İntel de gördüğümüz bir sorun değilmiş... AMD acaba 6.nesil de ne yapacak? Mimari değiştirecek mi acaba? Eğer İntel gibi yaparsa alev topları bizleri bekliyor demektir. Bu sıcaklıklar hoş değil hocam. Bakalım bizden alacaklar de testler yapsınlar görelim durum ne imiş. Bu testler harbi doğru ise ortalık karışacak.

Neredeyse 3 hafta önce 2 hafta sonra gelecek dendi gelmedi. Sonra, bu hafta sonuna kadar stokta olacak dediler olmadı. Hafta sonu oldu daha ürün yok. Hayır, satın almayacak olsam bile merak ediyorum abi cidden ön sipariş falan açsalar keşke insanlar ona göre durumuna baksa.

O kadar bekledik, Legion dedik, serin yapar soğutur dedik dedikte bu sonuçlar iç açıcı değil. Anlaşılan mimari değiştirmeden üzerine ekleyince ısınma sorunu sadece İntel de gördüğümüz bir sorun değilmiş... AMD acaba 6.nesil de ne yapacak? Mimari değiştirecek mi acaba? Eğer İntel gibi yaparsa alev topları bizleri bekliyor demektir. Bu sıcaklıklar hoş değil hocam. Bakalım bizden alacaklar de testler yapsınlar görelim durum ne imiş. Bu testler harbi doğru ise ortalık karışacak.
Asus'un sıvı metali fark yaratıyor.

T5 v21.5'de bios'dan dGPU başlatınca siyah ekran veriyordu.
Evet ilk seri T5'lerde sadece MSHybrid çalışıyordu ama yeni gelenlerde olmadığı söyleniyor. Bu durum sadece T5 'de varmış zaten ben T7 de yaşamadım yaşayan da duymadım henüz.
Ya adamım monster adamdır geç Legion'u.
Hepsini dize getirir evelallah(!) Monster kullanıyorum çok da memnunum ama bir MSI ASUS olmasına daha çok var. Ha ne oluyor onlar kadar olmasalar da fiyattan kurtarıyor. Gönül ister yerli bir MSI çıksın, ama onu zaman gösterir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı