2021 Model Legion laptoplar Türkiye'ye geliyor!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Lenovo Legion laptopların Türkiye'de satılacak konfigürasyonları belli oldu, şu anlık sadece Legion 5 15acH6H ve Legion 5 Pro 16acH6H modelleri listelendi. Önümüzdeki günlerde konfigürasyonların daha da artacağını düşünüyorum.
Legion 5 15ach6h
2020 modeli ile de çok başarılı olan Legion 5, 5800h ve 3060 ile güncellendi.

1615384587301.png

Başlıca özellikleri ve kendi yorumum:
Ryzen 7 5800h (4800h çok başarılı idi, aynı başarıyı yakalayacağını düşünüyorum.)
RTX 3060 115W (en güçlü 3060, ve MUX ile gelecek. 1080p için en doğru ekran kartı.)
8x2 3200MHz RAM.
1TB SSD.
15.6 inç 1440p 300 nit 165Hz 300 nit IPS ekran. Bu fiyat bandında bir ilk olarak FreeSync ve G-Sync desteğiyle beraber geliyor.
RGB severler için 4 bölge RGB klavye ve RGB mouse ile beraber geliyor:)

Şahsi yorumum: Geçen seneki modelin üstüne nasıl koyacaklarını merak ediyordum, gayet güzel eklemeler yapılmış. Özellikle daha 2 yıl öncesine kadar bu fiyat bandında görülmesi imkansız olan yırtılma önleyici teknolojilerin gelmesi mükemmel.

Legion 5 Pro 16ach6h
Legion 5P modelinin devamı olan bu model daha çok performans odaklı, aynı zamanda Türkiye'ye gelecek ilk 125W 3070 ekran kartlı laptop.

1615385131183.png

Ryzen 7 5800h işlemci.
RTX 3070 125W ekran kartı(şu ana kadar laptoplarda kullanılan en güçlü 3070, rakipleri genellikle 115W olur)
16x2 3200MHz RAM.
16.1 inç 1440p 165Hz 500 nit ekran.(16 inç ilginç bir tercih olmuş. Ve artık laptoplarda 1440p çağının başladığını söyleyebiliriz.)
1TB SSD.

Daha detaylı bilgiler resimlerde gözükmektedir, iki modelde çok güzel duruyorlar. Şimdi kafanızda iki soru var:
1) Ne zaman gelecek?
2) Ne kadar olacak?

Cevaplar tahminidir, geçen senelerdeki ve şunaki veriler baz alınmıştır.

1)Mayıs-Haziran ayları gibi.
2)Legion 5 14-16, Pro modeli 17-21 bin arasında olacağını tahmin ediyorum, Windows'lu laptoplar genellikle MediaMarkt'ta satılır. Ve mağazaların kazıklama politikasını herkes bilir.

Vakit ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederim, iyi sosyaller:)

Şimdi baktım fiyat biraz daha inmiş, şoktayım. Trustpilot.com'a vaktim ve site gerçek gözüküyor. Dubai'da vergi çok az olduğu için fiyatlarda ucuz ama bu kadar beklemiyordum. Stokta var mı diye mesaj attım bakalım hatamı yapmışlar stokta var diye.
Umarım bu fiyatlardan gelir ülkemize de. Ama benim aklımda hala Acer Nitro 5 3060'ın 16K fiyat biçilmiş olması var. Hayal gibi.

Güzel fiyat. Vallahi çek/slovak klavyesi çok karışık olmasa ben bile bi yol düşünmeye başlardım. 😂
Hocam oyun oynarken genelde harici klavye kullanılır ama normal gezinirken QWERTY olmayan klavye benim için sıkıntı çıkartır açıkçası.
Umarım bu fiyatlardan gelir ülkemize de. Ama benim aklımda hala Acer Nitro 5 3060'ın 16K fiyat biçilmiş olması var. Hayal gibi.
İlk geldiğinde ucuz gelmişti de bizim satıcılarımız kazık atmayı çok sevdiği için "azıcık" aldığı kâr oranını 3 bin TL'cik artırıverdi. Sanırım Legion için de böyle olacak.

Hocam oyun oynarken genelde harici klavye kullanılır ama normal gezinirken QWERTY olmayan klavye benim için sıkıntı çıkartır açıkçası.

İlk geldiğinde ucuz gelmişti de bizim satıcılarımız kazık atmayı çok sevdiği için "azıcık" aldığı kâr oranını 3 bin TL'cik artırıverdi. Sanırım Legion için de böyle olacak.
Tatsız. Ben Legion'ların klavyesine aşık oldum. Harici bir klavye kullanmıyorum, kullanmayacağım da muhtemelen. Ondan biraz takıyorum 😁

Vallahi ülke kendinden soğutmak için her kulvardan geçiriyor insanlara. İyice tadım kaçtı.

Arkadaşlar 9500'e Legion 5 buldum, nasıl?
SSD ve RAM az geldi bana, onları uygun yükseltmeyle ve diğeri gibi ekranı kötü olması tarzı sıkıntılar yoksa alınır gibi geldi.

Arkadaşlar 9500'e Legion 5 buldum, nasıl?
10300H, 2060 (muhtemelen 115W çünkü adaptör 230W). Bilemiyorum. Ekranı standart Legion panellerinden. RAM eklemesiyle mantıklı olabilir gibi. Vergilerle birlikte tüm geliş fiyatı 9500 ise bayağı iyi ya. Evet işlemci iyi değil ancak 2060'ı besliyorsa neden alınmasın.

Bir de depolama biraz düşük.

10300H, 2060 (muhtemelen 115W çünkü adaptör 230W). Bilemiyorum. Ekranı standart Legion panellerinden. RAM eklemesiyle mantıklı olabilir gibi. Vergilerle birlikte tüm geliş fiyatı 9500 ise bayağı iyi ya. Evet işlemci iyi değil ancak 2060'ı besliyorsa neden alınmasın.
Besler hocam niye beslemesin. Render ile işi olmayan gönül rahatlığıyla alabilir cihazı hocam.
Ekran görüntüsü 2021-04-19 054902.png

Fiyatı da bu en son olarak vergiler dahil bütçesi bu hocam. @Ramazan Ö

Bir de depolama biraz düşük.
Besler hocam niye beslemesin. Render ile işi olmayan gönül rahatlığıyla alabilir cihazı hocam.
Aynen ben de öyle düşünüyorum hocalarım :)

Bu nasıl? 21K civarına geliyor.

Eki Görüntüle 981226
Ekran görüntüsü 2021-04-19 055410.png

Tam fiyat bu hocam. Alınır mı? Eğer MUX yok ise ben ROG bakardım hocam her türlü...

P modeller MUXless modellerdi sanırım. G'lerde vardı. Yanlış bilgim olabilir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı