2021 Model Legion laptoplar Türkiye'ye geliyor!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Lenovo Legion laptopların Türkiye'de satılacak konfigürasyonları belli oldu, şu anlık sadece Legion 5 15acH6H ve Legion 5 Pro 16acH6H modelleri listelendi. Önümüzdeki günlerde konfigürasyonların daha da artacağını düşünüyorum.
Legion 5 15ach6h
2020 modeli ile de çok başarılı olan Legion 5, 5800h ve 3060 ile güncellendi.

1615384587301.png

Başlıca özellikleri ve kendi yorumum:
Ryzen 7 5800h (4800h çok başarılı idi, aynı başarıyı yakalayacağını düşünüyorum.)
RTX 3060 115W (en güçlü 3060, ve MUX ile gelecek. 1080p için en doğru ekran kartı.)
8x2 3200MHz RAM.
1TB SSD.
15.6 inç 1440p 300 nit 165Hz 300 nit IPS ekran. Bu fiyat bandında bir ilk olarak FreeSync ve G-Sync desteğiyle beraber geliyor.
RGB severler için 4 bölge RGB klavye ve RGB mouse ile beraber geliyor:)

Şahsi yorumum: Geçen seneki modelin üstüne nasıl koyacaklarını merak ediyordum, gayet güzel eklemeler yapılmış. Özellikle daha 2 yıl öncesine kadar bu fiyat bandında görülmesi imkansız olan yırtılma önleyici teknolojilerin gelmesi mükemmel.

Legion 5 Pro 16ach6h
Legion 5P modelinin devamı olan bu model daha çok performans odaklı, aynı zamanda Türkiye'ye gelecek ilk 125W 3070 ekran kartlı laptop.

1615385131183.png

Ryzen 7 5800h işlemci.
RTX 3070 125W ekran kartı(şu ana kadar laptoplarda kullanılan en güçlü 3070, rakipleri genellikle 115W olur)
16x2 3200MHz RAM.
16.1 inç 1440p 165Hz 500 nit ekran.(16 inç ilginç bir tercih olmuş. Ve artık laptoplarda 1440p çağının başladığını söyleyebiliriz.)
1TB SSD.

Daha detaylı bilgiler resimlerde gözükmektedir, iki modelde çok güzel duruyorlar. Şimdi kafanızda iki soru var:
1) Ne zaman gelecek?
2) Ne kadar olacak?

Cevaplar tahminidir, geçen senelerdeki ve şunaki veriler baz alınmıştır.

1)Mayıs-Haziran ayları gibi.
2)Legion 5 14-16, Pro modeli 17-21 bin arasında olacağını tahmin ediyorum, Windows'lu laptoplar genellikle MediaMarkt'ta satılır. Ve mağazaların kazıklama politikasını herkes bilir.

Vakit ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederim, iyi sosyaller:)

Size göre hangisi? Bence Legion alır.
Hocam sizin gönlünüz Legion'da, siz Legion alın derim.
Daha 90 dakika dolmadı Lenova oyuncuları şuan çok terledi, ileride Fan'ı oyuna alabilirler. Asus ise biraz daha defansif oynuyor terlemediler daha. Asus hocası şuan monitör takviyesi yaparsa güzel olur. Lenova'da MUX ve NİT isimleri gol attı. Asus'ta ise liquid metal ve Stok isimli oyuncuların golleri bulunmakta 2-2 skor.
Hocam o kadar güzel yorumlamışsınız ki tüm olayları bütün bir şekilde özeti gibi bir şey 😁. Bu yorumun üzerine bir şey söylenemez gibi duruyor yeni gelişmeler olmaz ise👍.
Hocam, sanırım benimkine 9 yıldır bakım yapılmadı :p

Bi' ara yaptıracağım da hangi ara bilmiyorum 😃 Yeni cihaz alacak da oluyorum, bakalım :)

Bu arada 90 derece 4GHz bana iyi gibi geldi. :)
Hocam 90 derecede sabit 4.0GHz veriyor ise gayet güzel hocam👍.
Arkadaşlar %24 ile kurtardım geldim. Bu kâr bana yeter, bir daha da girişmem :D.

Bu arada 3080'li ROG'u veya 3070'li GE76'yı alacağım gibi. ASUS'ta çok yüksek darboğazlar olur mu bilemiyorum ama bana çok ciddi darboğazlar yaşatmaz gibi geliyor. Sonuçta üretiyorlarsa bir bildikleri vardır :).

@Dark Lord of the Sith @Turkish Kebab @Ramazan Ö @xbea ne diyorsunuz Newegg'te ki 3080'li ROG mu yoksa 3070'li MSI mı?
Yoksa 2-3 daha bekleyip Legion 5 Pro almak mı Türkiye'den?
Beni etiketlediğiniz için teşekkürler hocam. Hocam bence şu an sizin için durum tam bir muamma. Ben yorum yapacak olur isem:

-MSI işlemcisi 10870H olmayan versiyonu almayın. 10750H ve 10870H ikisi de İntel ısnır ama biri 6 çekirdek diğeri 8 çekirdek. Isınacak ise bari performans versin değil mi?

- ASUS ROG 1080P hoş olmamış. Üzerine MUX da yok. Yani eğer AAA kalite oyunları en yüksek ultra-mega-süper ayarlarda oynamazsanız performans sorunu olabilir darboğaz yönünde bence. Testlerde yokmuş okuduğum kadarıyla bu biraz üzdü. Açıkçası aynı konfigürasyona sahip başka markaların cihazlarının testlerine bakabilirsiniz belki bir ihtimal fikir oluşur aklınızda. A kalite oyunlara gelirsek her halükarda kaçınılmaz son darboğaz olacaktır. Bu çok belli hocam ona göre ROG seçin derim.

-Legion 5 Pro ise ne zaman gelecek, satışa gelince fiyatı ne olacak (malum 10750H ve RTX20 olan versiyonu zam yedi😒), sıcaklık ve soğutma performansı hakkında bolca dedikodu var. Yani kağıt üzerinde beni bekle, beni al diyor ama gel gelelim aksiyona eğer siz bir cihazın içindeki donanımdan performans olarak düşüş yaşayacaksanız sıkıntı olabilir. Yukarıda @T129Atak hocam yukarıda durumu çok güzel özetlemiş, oraya bakarsanız anlarsınız zaten. Stok sorunu da ayrı bir dert.
Çin'de Legion 7 alanlar var ama doğruluğu kesin değil testler 1 haftada yayılır doğruysa.
Düzenleme: Ryzen 9 ile geliyormuş. Ryzen 7 için bile işler kötüyse 5 Pro'da rahat throttle yer Ryzen 9 bu yüzden soğutmayı geliştirmişlerdir bence R7'lisini bekleyeceğim monitör masrafı olmazsa iyi olur :D
Hocam bu durumda alev emojisi bence Technopat Sosyal'e de gelmeli...

Bu arada evet tam 22 sayfa mesajın hepsini okuyarak geldim 😁🤣🤣.

Hocam 90 derecede sabit 4.0GHz veriyor ise gayet güzel hocam👍.
Hocam benim değil, @T129Atak hocamın öyle. Benim 2350M'in 90 dereceyi görecek kadar güçlü olduğunu sanmıyorum 😃
Hocam bence şu an sizin için durum tam bir muamma. Ben yorum yapacak olur isem:

-MSI işlemcisi 10870H olmayan versiyonu almayın. 10750H ve 10870H ikisi de İntel ısnır ama biri 6 çekirdek diğeri 8 çekirdek. Isınacak ise bari performans versin değil mi?

- ASUS ROG 1080P hoş olmamış. Üzerine MUX da yok. Yani eğer AAA kalite oyunları en yüksek ultra-mega-süper ayarlarda oynamazsanız performans sorunu olabilir darboğaz yönünde bence. Testlerde yokmuş okuduğum kadarıyla bu biraz üzdü. Açıkçası aynı konfigürasyona sahip başka markaların cihazlarının testlerine bakabilirsiniz belki bir ihtimal fikir oluşur aklınızda. A kalite oyunlara gelirsek her halükarda kaçınılmaz son darboğaz olacaktır. Bu çok belli hocam ona göre ROG seçin derim.

-Legion 5 Pro ise ne zaman gelecek, satışa gelince fiyatı ne olacak (malum 10750H ve RTX20 olan versiyonu zam yedi😒), sıcaklık ve soğutma performansı hakkında bolca dedikodu var. Yani kağıt üzerinde beni bekle, beni al diyor ama gel gelelim aksiyona eğer siz bir cihazın içindeki donanımdan performans olarak düşüş yaşayacaksanız sıkıntı olabilir. Yukarıda @T129Atak hocam yukarıda durumu çok güzel özetlemiş, oraya bakarsanız anlarsınız zaten. Stok sorunu da ayrı bir dert.

Hocam bu durumda alev emojisi bence Technopat Sosyal'e de gelmeli...
Çok güzel açıklamışsınız hocam, elinize sağlık :)
Bu arada evet tam 22 sayfa mesajın hepsini okuyarak geldim 😁🤣🤣.
Ben de diyorum, ping var galiba, sürekli mesajıma beğeni gelip duruyor. 😃

22 sayfa, vay be. Sabahtan beri güzel ilerlemişiz. :)

İsteseler koyarlar ama neden koymuyorlar hiç anlamıyorum.
Ah ben de anlayabilsem 😔

Ben de diyorum, ping var galiba, sürekli mesajıma beğeni gelip duruyor. 😃

22 sayfa, vay be. Sabahtan beri güzel ilerlemişiz. :)
Hocam cidden oku oku bitmedi ya 🥵. Üzerine daha da sayfa ilerledi 22 sayfa değildir o 25-27 filan oldu hocam 😆.

Lenovo Legion laptopların Türkiye'de satılacak konfigürasyonları belli oldu, şu anlık sadece Legion 5 15acH6H ve Legion 5 Pro 16acH6H modelleri listelendi. Önümüzdeki günlerde konfigürasyonların daha da artacağını düşünüyorum.
Legion 5 15ach6h
2020 modeli ile de çok başarılı olan Legion 5, 5800h ve 3060 ile güncellendi.

Eki Görüntüle 915519

Başlıca özellikleri ve kendi yorumum:
Ryzen 7 5800h (4800h çok başarılı idi, aynı başarıyı yakalayacağını düşünüyorum.)
RTX 3060 115W (en güçlü 3060, ve MUX ile gelecek. 1080p için en doğru ekran kartı.)
8x2 3200MHz RAM.
1TB SSD.
15.6 inç 1440p 300 nit 165Hz 300 nit IPS ekran. Bu fiyat bandında bir ilk olarak FreeSync ve G-Sync desteğiyle beraber geliyor.
RGB severler için 4 bölge RGB klavye ve RGB mouse ile beraber geliyor:)

Şahsi yorumum: Geçen seneki modelin üstüne nasıl koyacaklarını merak ediyordum, gayet güzel eklemeler yapılmış. Özellikle daha 2 yıl öncesine kadar bu fiyat bandında görülmesi imkansız olan yırtılma önleyici teknolojilerin gelmesi mükemmel.

Legion 5 Pro 16ach6h
Legion 5P modelinin devamı olan bu model daha çok performans odaklı, aynı zamanda Türkiye'ye gelecek ilk 125W 3070 ekran kartlı laptop.

Eki Görüntüle 915542

Ryzen 7 5800h işlemci.
RTX 3070 125W ekran kartı(şu ana kadar laptoplarda kullanılan en güçlü 3070, rakipleri genellikle 115W olur)
16x2 3200MHz RAM.
16.1 inç 1440p 165Hz 500 nit ekran.(16 inç ilginç bir tercih olmuş. Ve artık laptoplarda 1440p çağının başladığını söyleyebiliriz.)
1TB SSD.

Daha detaylı bilgiler resimlerde gözükmektedir, iki modelde çok güzel duruyorlar. Şimdi kafanızda iki soru var:
1) Ne zaman gelecek?
2) Ne kadar olacak?

Cevaplar tahminidir, geçen senelerdeki ve şunaki veriler baz alınmıştır.

1)Mayıs-Haziran ayları gibi.
2)Legion 5 14-16, Pro modeli 17-21 bin arasında olacağını tahmin ediyorum, Windows'lu laptoplar genellikle MediaMarkt'ta satılır. Ve mağazaların kazıklama politikasını herkes bilir.

Vakit ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederim, iyi sosyaller:)
Fakirin yüzü gülmeyecek olan o.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı