2021 Model Legion laptoplar Türkiye'ye geliyor!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Lenovo Legion laptopların Türkiye'de satılacak konfigürasyonları belli oldu, şu anlık sadece Legion 5 15acH6H ve Legion 5 Pro 16acH6H modelleri listelendi. Önümüzdeki günlerde konfigürasyonların daha da artacağını düşünüyorum.
Legion 5 15ach6h
2020 modeli ile de çok başarılı olan Legion 5, 5800h ve 3060 ile güncellendi.

1615384587301.png

Başlıca özellikleri ve kendi yorumum:
Ryzen 7 5800h (4800h çok başarılı idi, aynı başarıyı yakalayacağını düşünüyorum.)
RTX 3060 115W (en güçlü 3060, ve MUX ile gelecek. 1080p için en doğru ekran kartı.)
8x2 3200MHz RAM.
1TB SSD.
15.6 inç 1440p 300 nit 165Hz 300 nit IPS ekran. Bu fiyat bandında bir ilk olarak FreeSync ve G-Sync desteğiyle beraber geliyor.
RGB severler için 4 bölge RGB klavye ve RGB mouse ile beraber geliyor:)

Şahsi yorumum: Geçen seneki modelin üstüne nasıl koyacaklarını merak ediyordum, gayet güzel eklemeler yapılmış. Özellikle daha 2 yıl öncesine kadar bu fiyat bandında görülmesi imkansız olan yırtılma önleyici teknolojilerin gelmesi mükemmel.

Legion 5 Pro 16ach6h
Legion 5P modelinin devamı olan bu model daha çok performans odaklı, aynı zamanda Türkiye'ye gelecek ilk 125W 3070 ekran kartlı laptop.

1615385131183.png

Ryzen 7 5800h işlemci.
RTX 3070 125W ekran kartı(şu ana kadar laptoplarda kullanılan en güçlü 3070, rakipleri genellikle 115W olur)
16x2 3200MHz RAM.
16.1 inç 1440p 165Hz 500 nit ekran.(16 inç ilginç bir tercih olmuş. Ve artık laptoplarda 1440p çağının başladığını söyleyebiliriz.)
1TB SSD.

Daha detaylı bilgiler resimlerde gözükmektedir, iki modelde çok güzel duruyorlar. Şimdi kafanızda iki soru var:
1) Ne zaman gelecek?
2) Ne kadar olacak?

Cevaplar tahminidir, geçen senelerdeki ve şunaki veriler baz alınmıştır.

1)Mayıs-Haziran ayları gibi.
2)Legion 5 14-16, Pro modeli 17-21 bin arasında olacağını tahmin ediyorum, Windows'lu laptoplar genellikle MediaMarkt'ta satılır. Ve mağazaların kazıklama politikasını herkes bilir.

Vakit ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederim, iyi sosyaller:)

Peki macun alıp orada sürdürebilir miyiz? Garanti biter mi?Ya da Lenovo Türkiye servisi Nerede?
Lenovo whatsapp destek hattından sorularının cevabını öğrenebilirsin hocam.Servisi tüm yabancı laptop firmalardaki gibi rezalet dercede ülkemizde.Şikayetvar pek çok şikayet okudum.Bence sizde o işlemi yapabilirsin çünkü kasa arkasını açıp SSD takabiliyorsak macunda değiştirebiliriz.Ha olurda anakart arıza verir ve bizim çakal servistekiler oynanmış der yükü sana yıkar.Yazılı belge alman lazım ki onuda kimse vermez.Boş yere heycan olur sana 5C daha düşük görücem diye bence uğraşmayın

Lenovo whatsapp destek hattından sorularının cevabını öğrenebilirsin hocam.Servisi tüm yabancı laptop firmalardaki gibi rezalet dercede ülkemizde.Şikayetvar pek çok şikayet okudum.Bence sizde o işlemi yapabilirsin çünkü kasa arkasını açıp SSD takabiliyorsak macunda değiştirebiliriz.Ha olurda anakart arıza verir ve bizim çakal servistekiler oynanmış der yükü sana yıkar.Yazılı belge alman lazım ki onuda kimse vermez.Boş yere heycan olur sana 5C daha düşük görücem diye bence uğraşmayın
Yukarıda sorunların sebebi olarak macun gösterildi ondan dedim.

Yukarıda sorunların sebebi olarak macun gösterildi ondan dedim.
Ben olsam 20 bin verdiğim makinenin kalbiyle oynamam hocam.Yurtdışında olsan eyw oyna destek olur servis.Bizim ülkede güven vermiyor ki cesaret edeyim.2 yıl bekler garanti bitince anca yapardım herhalde

Ben olsam 20 bin verdiğim makinenin kalbiyle oynamam hocam.Yurtdışında olsan eyw oyna destek olur servis.Bizim ülkede güven vermiyor ki cesaret edeyim.2 yıl bekler garanti bitince anca yapardım herhalde
Altına yükseltici alıp 7-8 derece soğutma daha mantıklı. Hala yok ama :) Geldiğinde etiketlersiniz.

Altına yükseltici alıp 7-8 derece soğutma daha mantıklı. Hala yok ama :) Geldiğinde etiketlersiniz.
Reddit'te bir konu:
-Lenovo'yu almadan önce beklerdim. Orada zaten birkaç inceleme var ve görünen o ki, Lenovo Legion 5 Pro düzgün soğutmaya sahip değil. Oyun CPU'su düşük 90c'de (89-91C) çalışırken ve GPU, bir performans öldürücü olan 78-81C civarında oturuyor.
-Dizüstü bilgisayar soğutucu altlığın üzerinde otururken tekrar oynandı. Sessiz modda sıcaklık 65 ile 75 C arasında bir şeydi. Yine de performans modunda, 90 C'de tekrar ulaşıyordu :( daha soğuk ped üzerindeyken dizüstü bilgisayarı yükseltmeye çalıştı ama aynı sonuçlar.

14K, bu piyasa böyle giderse işimiz yaş.

Vay arkadaş, 180'lerde bıraktım. 200 olacağız az kalsın. Konu 10 Mart'ta açılmış, bu Legion denen laptop hâlâ satışa çıkmadı. Keşke Lenovo biraz daha geç açıklayıp beklentiyi biraz düşürseymiş, insan beklerken boş yere beklerken yoruluyor.

Ayrıca yeni bilgisayarın macununa niye dokunalım ki, Lenovo bunu da düşünseymiş keşke. Bu yeni Legion kasa altları nasıl?

O değil de önce 5 pro'lar, sonra 5'ler, sonra 5 proların freedos olanları, sonra 5'lerin freedosları legion 7'ler falan derken mediamarkt bize bunu ağustosa kadar uzatıp, doların patlamasını beklerse, bu kurdan vergiden stok yapmışken(ki toplu alımlarda daha bile ucuz kurla alıyordur bunlar bunu) başımıza baya parası bela olur gibi geliyor.

Yurt dışında satışa çıkmadı ki bunlar garantisinden vazgeçip sipariş verelim, amazonda da yok. Daha avrupada yokken buraya nasıl gelecek. Muhtemelen hypelamak için saldılar ortalığa. Dedikerimin tersi çıksa da alsak D:

O değil de önce 5 pro'lar, sonra 5'ler, sonra 5 proların freedos olanları, sonra 5'lerin freedosları legion 7'ler falan derken mediamarkt bize bunu ağustosa kadar uzatıp, doların patlamasını beklerse, bu kurdan vergiden stok yapmışken(ki toplu alımlarda daha bile ucuz kurla alıyordur bunlar bunu) başımıza baya parası bela olur gibi geliyor.

Yurt dışında satışa çıkmadı ki bunlar garantisinden vazgeçip sipariş verelim, amazonda da yok. Daha avrupada yokken buraya nasıl gelecek. Muhtemelen hypelamak için saldılar ortalığa. Dedikerimin tersi çıksa da alsak D:
Avrupa'da satılıyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı