2021 Model Legion laptoplar Türkiye'ye geliyor!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Lenovo Legion laptopların Türkiye'de satılacak konfigürasyonları belli oldu, şu anlık sadece Legion 5 15acH6H ve Legion 5 Pro 16acH6H modelleri listelendi. Önümüzdeki günlerde konfigürasyonların daha da artacağını düşünüyorum.
Legion 5 15ach6h
2020 modeli ile de çok başarılı olan Legion 5, 5800h ve 3060 ile güncellendi.

1615384587301.png

Başlıca özellikleri ve kendi yorumum:
Ryzen 7 5800h (4800h çok başarılı idi, aynı başarıyı yakalayacağını düşünüyorum.)
RTX 3060 115W (en güçlü 3060, ve MUX ile gelecek. 1080p için en doğru ekran kartı.)
8x2 3200MHz RAM.
1TB SSD.
15.6 inç 1440p 300 nit 165Hz 300 nit IPS ekran. Bu fiyat bandında bir ilk olarak FreeSync ve G-Sync desteğiyle beraber geliyor.
RGB severler için 4 bölge RGB klavye ve RGB mouse ile beraber geliyor:)

Şahsi yorumum: Geçen seneki modelin üstüne nasıl koyacaklarını merak ediyordum, gayet güzel eklemeler yapılmış. Özellikle daha 2 yıl öncesine kadar bu fiyat bandında görülmesi imkansız olan yırtılma önleyici teknolojilerin gelmesi mükemmel.

Legion 5 Pro 16ach6h
Legion 5P modelinin devamı olan bu model daha çok performans odaklı, aynı zamanda Türkiye'ye gelecek ilk 125W 3070 ekran kartlı laptop.

1615385131183.png

Ryzen 7 5800h işlemci.
RTX 3070 125W ekran kartı(şu ana kadar laptoplarda kullanılan en güçlü 3070, rakipleri genellikle 115W olur)
16x2 3200MHz RAM.
16.1 inç 1440p 165Hz 500 nit ekran.(16 inç ilginç bir tercih olmuş. Ve artık laptoplarda 1440p çağının başladığını söyleyebiliriz.)
1TB SSD.

Daha detaylı bilgiler resimlerde gözükmektedir, iki modelde çok güzel duruyorlar. Şimdi kafanızda iki soru var:
1) Ne zaman gelecek?
2) Ne kadar olacak?

Cevaplar tahminidir, geçen senelerdeki ve şunaki veriler baz alınmıştır.

1)Mayıs-Haziran ayları gibi.
2)Legion 5 14-16, Pro modeli 17-21 bin arasında olacağını tahmin ediyorum, Windows'lu laptoplar genellikle MediaMarkt'ta satılır. Ve mağazaların kazıklama politikasını herkes bilir.

Vakit ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederim, iyi sosyaller:)

Hocalarım bilgisi olan varsa bir soru sormak istiyorum. Kredi kartıyla kdv indiriminden yararlanabildigimi biliyorum (bilişim sirketi), ama havale/eft seklinde odeme yaparsam da yararlanabiliyor muyum acaba?

Bu arada mediamarkt ı aradım ilk 40 urun bitmis galiba yeni tedarikten vereceklermis bize. Güvence olarak ne sunabilirsiniz Almanya'dakiler gibi 1 ay beklemek istemiyorum dedim, 2-3 iş günü sonra kargoya verilecegini soyledi musteri temsilcisi.
Aynısını merak ediyorum ben de. Aldım ama sonradan arkadaşın dükkanı geldi aklıma. Böyle bir işlem yapılabilir mi acaba. Ticari kart mı lazım.

İlk 40 ürün akşam bitenler mi acaba. Ben de akşam almıştım arkadaş son 11 ürün yazmıştı sonradan :D

Sonradan gelen ürünler de 2 3 gün içinde verilecekse bizimkilerin bugün faturası kesilip sisteme yüklenmesi lazımdı sanırım hiç bilgi yok hala :/

Evet hocam bendeki CW biraz şiddetli. Anca fanlar yüksek devirlere çıkınca duyulmayacak seviyeye geliyor. Fakat boşta kullanırken dert edecek bir ses yok.
Render performansındaki fark çok önemli değil. Fakat fiyat konusu cidden zor seçim.

Diğer markalarda Ryzen 5 RTX 3060 serisi için TR'ye tahmini geliş tarihi hakkında bilginiz var mı? Bütün markalar gelince R5/3060 tahmini fiyatları nasıl olur?

Benim bildiğin kadarıyla R7 + 3060 düz Legion gelecek 5'li gelmez gibi

Arkadaşlar sizce Legion 5 Pro stokları ne zaman yenilenir ve kaç TL olur?

Aynısını merak ediyorum ben de. Aldım ama sonradan arkadaşın dükkanı geldi aklıma. Böyle bir işlem yapılabilir mi acaba. Ticari kart mı lazım.

İlk 40 ürün akşam bitenler mi acaba. Ben de akşam almıştım arkadaş son 11 ürün yazmıştı sonradan :D

Sonradan gelen ürünler de 2 3 gün içinde verilecekse bizimkilerin bugün faturası kesilip sisteme yüklenmesi lazımdı sanırım hiç bilgi yok hala :/
Hocam valla vergi dairesini aradım, sıkıntı olmaması lazım eğer vergiden muaf belgeniz ve teblig bilmemneniz (duyamadım) varsa dedi. Banka kartı denedim olmadı en son yapıstırdım EFT'yi. İnş vergiyi duserler yoksa bi 3690 tl daha bulmam lazım. Bana guvenmeyin bu arada belki olmuyodur basınız yanmasın :D gelişmeleri aktaracağım. Aşağıya da SS imi atayım

Dosya Ekleri

• aaakikiki.png
    aaakikiki.png
    56,3 KB · Görüntüleme: 41
Benim bildiğin kadarıyla R7 + 3060 düz Legion gelecek 5'li gelmez gibi
5600h li legion gelicek hocam
Attığım dosyada 3060 ve türkiyeye gelecek olan modeller var.

Dosya Ekleri

• Lenovo Legion 5 15ACH6Hcomparison 202105031414.pdf
    22,8 KB · Görüntüleme: 71
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı