2021 Model Legion laptoplar Türkiye'ye geliyor!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Lenovo Legion laptopların Türkiye'de satılacak konfigürasyonları belli oldu, şu anlık sadece Legion 5 15acH6H ve Legion 5 Pro 16acH6H modelleri listelendi. Önümüzdeki günlerde konfigürasyonların daha da artacağını düşünüyorum.
Legion 5 15ach6h
2020 modeli ile de çok başarılı olan Legion 5, 5800h ve 3060 ile güncellendi.

1615384587301.png

Başlıca özellikleri ve kendi yorumum:
Ryzen 7 5800h (4800h çok başarılı idi, aynı başarıyı yakalayacağını düşünüyorum.)
RTX 3060 115W (en güçlü 3060, ve MUX ile gelecek. 1080p için en doğru ekran kartı.)
8x2 3200MHz RAM.
1TB SSD.
15.6 inç 1440p 300 nit 165Hz 300 nit IPS ekran. Bu fiyat bandında bir ilk olarak FreeSync ve G-Sync desteğiyle beraber geliyor.
RGB severler için 4 bölge RGB klavye ve RGB mouse ile beraber geliyor:)

Şahsi yorumum: Geçen seneki modelin üstüne nasıl koyacaklarını merak ediyordum, gayet güzel eklemeler yapılmış. Özellikle daha 2 yıl öncesine kadar bu fiyat bandında görülmesi imkansız olan yırtılma önleyici teknolojilerin gelmesi mükemmel.

Legion 5 Pro 16ach6h
Legion 5P modelinin devamı olan bu model daha çok performans odaklı, aynı zamanda Türkiye'ye gelecek ilk 125W 3070 ekran kartlı laptop.

1615385131183.png

Ryzen 7 5800h işlemci.
RTX 3070 125W ekran kartı(şu ana kadar laptoplarda kullanılan en güçlü 3070, rakipleri genellikle 115W olur)
16x2 3200MHz RAM.
16.1 inç 1440p 165Hz 500 nit ekran.(16 inç ilginç bir tercih olmuş. Ve artık laptoplarda 1440p çağının başladığını söyleyebiliriz.)
1TB SSD.

Daha detaylı bilgiler resimlerde gözükmektedir, iki modelde çok güzel duruyorlar. Şimdi kafanızda iki soru var:
1) Ne zaman gelecek?
2) Ne kadar olacak?

Cevaplar tahminidir, geçen senelerdeki ve şunaki veriler baz alınmıştır.

1)Mayıs-Haziran ayları gibi.
2)Legion 5 14-16, Pro modeli 17-21 bin arasında olacağını tahmin ediyorum, Windows'lu laptoplar genellikle MediaMarkt'ta satılır. Ve mağazaların kazıklama politikasını herkes bilir.

Vakit ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederim, iyi sosyaller:)

Şu an bu listede bana göre (+) olarak ısı ve ekranı çok iyi olması ha bu da MSI'a göre ne kadar iyi? Hoparlör hiç umrumda değil kulaklık kullanıyorum, hafif olması benim için (-) ağır ve dolu dolu daha güzel his veriyor.16/10 deneyimini hiç daha önce denemedim bilmiyorum.
Ekranda Legion 10 ise MSI 7 derim. Isıda Legion 10 ise MSI 9 derim.
1000. mesajım %80'i bu konuda inşallah Legion'a kavuşacağım 🙂

Ekran kötü monitor al, ses kötü haporlor al, batarya kötü adaptör kullan derken mevzu masaüstüne dönüyor. Ben de ge76 raiderin daha iyi olduğunu düşünüyorum. Sürü psikolojisiyle lenovoyu gereğinden fazla hyplamışsınız. Levonuyu özel tutan hic bir ayırt edicilik yok. Mevzu rtx 3070 ise git monster al aynı olaya geliyor.
Katılmıyorum, Legion'ın öne geçtiği çok fazla durum var. @T129Atak hocam açıklamış onları. Bir de onların hepsine ek olarak Legion çok daha ucuz.

Pro ile normal modelin farkları nelerdir arkadaşlar? aynı kombinasyonda ne farklar olur sizce 5800/5600h +3060 için?

Ekran kötü monitor al, ses kötü haporlor al, batarya kötü adaptör kullan derken mevzu masaüstüne dönüyor. Ben de ge76 raiderin daha iyi olduğunu düşünüyorum. Sürü psikolojisiyle lenovoyu gereğinden fazla hyplamışsınız. Levonuyu özel tutan hic bir ayırt edicilik yok. Mevzu rtx 3070 ise git monster al aynı olaya geliyor.
Sürü psikolojisi olduğunu sanmıyorum. İnternette veriler mevcut ve herkes tek başına bizim vardığımız sonuca rahatlıkla varabilir.

Ekran kötü monitör al, ses kötü hoparlör al, batarya kötü adaptör kullan derken mevzu masaüstüne dönüyor. Ben de GE76 Raider'in daha iyi olduğunu düşünüyorum. Sürü psikolojisiyle Lenovo'yu gereğinden fazla hyplamışsınız. Levonuyu özel tutan hiçbir ayırt edicilik yok. Mevzu RTX 3070 ise git Monster al aynı olaya geliyor.

Ekranın boyutu küçük sadece, onun dışında daha iyi. Ses kötü değildir, harman üretiyor hoparlörünü. Zaten GE76 ile Legion 5 Pro aynı segmentte bile değil. 5 Pro'nun GE76 gibi Legion 7 rakibi bir cihazla karşılaştırılabilmesi bile büyük başarıdır Lenovo için.

Vallaha bu durumu bizzat kendim yaşamış ve 2 gün önce bu sorunu Legion 5 Pro alarak sonlandıran biri olarak fiyat der susarım.

25 binlere Legion 5 Pro konfigürasyonda GE76 bulabilirseniz öpün başınıza koyun. Legion 5 Pro kalitesinde 32 GB RAM, orijinal Windows vb. konfigürasyonlar 27 binlerde dolaşıyor.

Hem bu kadar parayı verince de bitmiyor, açıkçası 5-7 bin liraya daha üstün bir CPU veya CPU'da almıyorsunuz. Daha çok ısınan 14 Nm'lik 10870H'li, ekranı 1080p 300 nit olan bir laptop alıyorsunuz. Cezbeden kısım marka, RGB ve malzeme kalitesinin daha iyi gözükmesi -katılmıyorum-.

Açıkçası en başından beri GE76'ı daha çok istiyordum ve alana kadar da Legion 5 Pro taraftarı değildim araştırınca sıcaklıkların gayet iyi olduğunu gördüm ve fazladan 5-7 bin lira vermenin hiçbir anlam ifade etmediğini anladım.

Her şeyi geçtim G-Sync yok GE76'da? 25k+ veriyorsunuz ve tearing oluyor düşünsenize :D?

Ek olarak 27" monitörden laptopa geçeceğim, 16" ile 17.3" arasında sadece 1.3" var. Yani hiçbir şekilde işin içinden çıkamıyorsunuz. Aradaki farka 4K televizyon alıp yanına bir de 3'lü monitör alırsınız.

Son düzenleme:
1- Ekranı çok iyi ( G-Sync/ Free-Sync, 500 Nit, 1600P)
2- MUX var. ( ROG'da yok GE'de var)
3- Hoparlörü gayet yeterli Pro modelinin.
4-Şuan ki testlere göre GE kasasından daha az ısınıyor.
5-GE kasadan daha hafif.
6- 16/10 deneyimi var.
Bunlardan ayrıcalık olarak en azından 1-4-5'i sayabilirim. Abartmadık okursanız eğer, yer yer bu makineyi az gömmedik.
- Daha iyi batarya (99.9W)
- Çok daha iyi bir tasarım (Kişiden kişiye değişir belki ama göze daha çok çarptığı aşikar)
- Daha iyi malzeme kalitesi
- 300 Hz (Rekabetçi oyunlar için birebir)
- Steelseries Per Key RGB Klavye
- Daha fazla ısınıyor ama oyun performansında öne geçiyor. Isı performansı ve kullanıcı deneyimini etkilemedikçe sorun değil. Performansı etkilemiyor. Klavyede de hissedildiğini sanmıyorum.
- Daha iyi bir hoparlör (Legion kötü değil fakat bu daha iyi)

Bence bu farklar 3K kadar eder ama 6.5K etmez. 23K'ya kadar GE76 tercih edilemeli.

@mirsady göze çok daha güzel bir tasarımı olduğuna katılıyorum. Ama batarya büyük olması bir şeyi değiştirmiyor çünkü işlemci daha çok güç çekiyor. Aşağı yukarı aynı süreleri vereceğini düşünüyor GE76 ile L5 Pro'nun.

Klavye olarak Legion'da 4 bölgeli bir klavye var ama bu bence bir özellik bile değil. 500-600 TL'ye rahatlıkla mekanik güzel bir klavye alınıyor. Hadi 1000 TL olsun yine aradaki fark vermiyor.

140W 3070 ve 5800H ikilisine 5-6 bin TL daha ucuz fiyat çok karşılaştırılabilir değil.

Vallaha bu durumu bizzat kendim yaşamış ve 2 gün önce bu sorunu Legion 5 Pro alarak sonlandıran biri olarak fiyat der susarım.

25 binlere Legion 5 Pro konfigürasyonda GE76 bulabilirseniz öpün başınıza koyun. Legion 5 Pro kalitesinde 32 GB RAM, orijinal Windows vb. konfigürasyonlar 27 binlerde dolaşıyor.

Hem bu kadar parayı verince de bitmiyor, açıkçası 5-7 bin liraya daha üstün bir CPU veya CPU'da almıyorsunuz. Daha çok ısınan 14 Nm'lik 10870H'li, ekranı 1080p 300 nit olan bir laptop alıyorsunuz. Cezbeden kısım marka, RGB ve malzeme kalitesinin daha iyi gözükmesi -katılmıyorum-.

Açıkçası en başından beri GE76'ı daha çok istiyordum ve alana kadar da Legion 5 Pro taraftarı değildim araştırınca sıcaklıkların gayet iyi olduğunu gördüm ve fazladan 5-7 bin lira vermenin hiçbir anlam ifade etmediğini anladım.

Her şeyi geçtim G-Sync yok GE76'da? 25k+ veriyorsunuz ve tearing oluyor düşünsenize :D?

Ek olarak 27" monitörden laptopa geçeceğim, 16" ile 17.3" arasında sadece 1.7" var. Yani hiçbir şekilde işin içinden çıkamıyorsunuz. Aradaki farka 4K televizyon alıp yanına bir de 3'lü monitör alırsınız.

Ortayı açtı uçan tekmeyi vuruyorum MSI'a.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı