2021 Model Legion laptoplar Türkiye'ye geliyor!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Lenovo Legion laptopların Türkiye'de satılacak konfigürasyonları belli oldu, şu anlık sadece Legion 5 15acH6H ve Legion 5 Pro 16acH6H modelleri listelendi. Önümüzdeki günlerde konfigürasyonların daha da artacağını düşünüyorum.
Legion 5 15ach6h
2020 modeli ile de çok başarılı olan Legion 5, 5800h ve 3060 ile güncellendi.

1615384587301.png

Başlıca özellikleri ve kendi yorumum:
Ryzen 7 5800h (4800h çok başarılı idi, aynı başarıyı yakalayacağını düşünüyorum.)
RTX 3060 115W (en güçlü 3060, ve MUX ile gelecek. 1080p için en doğru ekran kartı.)
8x2 3200MHz RAM.
1TB SSD.
15.6 inç 1440p 300 nit 165Hz 300 nit IPS ekran. Bu fiyat bandında bir ilk olarak FreeSync ve G-Sync desteğiyle beraber geliyor.
RGB severler için 4 bölge RGB klavye ve RGB mouse ile beraber geliyor:)

Şahsi yorumum: Geçen seneki modelin üstüne nasıl koyacaklarını merak ediyordum, gayet güzel eklemeler yapılmış. Özellikle daha 2 yıl öncesine kadar bu fiyat bandında görülmesi imkansız olan yırtılma önleyici teknolojilerin gelmesi mükemmel.

Legion 5 Pro 16ach6h
Legion 5P modelinin devamı olan bu model daha çok performans odaklı, aynı zamanda Türkiye'ye gelecek ilk 125W 3070 ekran kartlı laptop.

1615385131183.png

Ryzen 7 5800h işlemci.
RTX 3070 125W ekran kartı(şu ana kadar laptoplarda kullanılan en güçlü 3070, rakipleri genellikle 115W olur)
16x2 3200MHz RAM.
16.1 inç 1440p 165Hz 500 nit ekran.(16 inç ilginç bir tercih olmuş. Ve artık laptoplarda 1440p çağının başladığını söyleyebiliriz.)
1TB SSD.

Daha detaylı bilgiler resimlerde gözükmektedir, iki modelde çok güzel duruyorlar. Şimdi kafanızda iki soru var:
1) Ne zaman gelecek?
2) Ne kadar olacak?

Cevaplar tahminidir, geçen senelerdeki ve şunaki veriler baz alınmıştır.

1)Mayıs-Haziran ayları gibi.
2)Legion 5 14-16, Pro modeli 17-21 bin arasında olacağını tahmin ediyorum, Windows'lu laptoplar genellikle MediaMarkt'ta satılır. Ve mağazaların kazıklama politikasını herkes bilir.

Vakit ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederim, iyi sosyaller:)

Cihazı oyunda deneyenler sıcaklık değerlerini yazabilir mi?
Assassin's Creed Odyssey Balance 90-95 arası
RDR2 Balance 93-95 Turbo 95-97 derece
Bir problem var mı normal mi anlamadım.
Sadece yüksek gibi geliyor bilemiyorum ilk AMD işlemcim.😀

Cihaz güzel hocamda dereceler çok yüksek, 85 derece civarları olsa tadından yenmezmiş. Klavye veya kasadan sıcaklıklar hissediliyor mu?

C state kapatmasına gerek yok bence güç tasarrufu açısından
coil whine sesi için çözüm önerdim arkadaşa. ben kapalı kullanıyorum
Cihazı oyunda deneyenler sıcaklık değerlerini yazabilir mi?
Assassin's creed odyssey Balance 90-95 arası
RDR2 Balance 93-95 Turbo 95-97 derece
Bir problem var mı normal mi anlamadım.
Sadece yüksek gibi geliyor bilemiyorum ilk amd işlemcim.😀
SIcaklık anlık mı çıkıyor yoksa sürekli o aralıkta mı hocam. birde yarım saat felan oynayıp klavyeye bakma şansınız var mı ısınma hissediliyor mu diye.

Valla hocam sofrwarelar için 10 saat uğraştım yazan vardı. Ben sorun yazılımda mı anlamadığım için bi servis yüzü gördüreceğim şahsen yoksa oyun konusunda iyi aletler. Ben yalnız elinizdeki alet pubg ultrada kaç fps veriyor onu merak ediyorum şahsen, gta 5 çok optimize oldu artık malum

Bir hayır sever pubg hediye ederse ben de denemek isterim 🤣 🤣 Arkadaşa verdim linki, indirince test edeceğiz bakalım. 5800h rtx3070 demi problem yoksa genel mi. onda da 10870 rtx3070 var.

Muhtemelen Router-Modem Wifi basan cihazınızla alakalıdır. 1080/1200 civarı benimki. En düşük 900/800 gibi gördüm.
Eki Görüntüle 1013715Eki Görüntüle 1013716

Legion 5'ten Legion 5 Pro'ya 2TB Nvme'yi taşırken foto aldım, cihazın içini görmek isteyenler için

Anlamadım vallahi hocam. Full çekiyordu odada şaşırmıştım hatta eskisi böyle çekmiyordu 800 küsürleri gördüm demiştim. Bataryada gücü falan kısıyor herhalde dedim ama prizde de aynı. Gündüz çevredeki cihazlardan mı etkileniyor acaba bilemedim. Gerçi aynı şekilde 5ghz bandında telefonum da benzer kalitede çekiyor şimdi bakmak aklıma geldi :D Problem sinyal dalgalanması muhtemelen.

PC özelliklerinde maximum 1tb diyordu. Nette baktım 2tb takanlar mis gibi kullanıyor. legion5 e de max 16gb ram diyordu 32gb ramla kullanıyorlardı :D

Bir arkadaş adaptör boyu sormuştu cevabı geldi mi bilmiyorum:)

Dosya Ekleri

• 20210508_155938.jpg
    20210508_155938.jpg
    188,8 KB · Görüntüleme: 59
  • 20210508_160130.jpg
    20210508_160130.jpg
    208,6 KB · Görüntüleme: 51
Son düzenleme:
Bir hayır sever pubg hediye ederse ben de denemek isterim 🤣 🤣 Arkadaşa verdim linki, indirince test edeceğiz bakalım. 5800h rtx3070 demi problem yoksa genel mi. onda da 10870 rtx3070 var.

Anlamadım vallahi hocam. Full çekiyordu odada şaşırmıştım hatta eskisi böyle çekmiyordu 800 küsürleri gördüm demiştim. Bataryada gücü falan kısıyor herhalde dedim ama prizde de aynı. Gündüz çevredeki cihazlardan mı etkileniyor acaba bilemedim. Gerçi aynı şekilde 5ghz bandında telefonum da benzer kalitede çekiyor şimdi bakmak aklıma geldi :D Problem sinyal dalgalanması muhtemelen.

Bir arkadaş adaptör boyu sormuştu cevabı geldi mi bilmiyorum:)
Malzeme kalitesi nasıl reis? Gel beni iade et diyor mu 20kyım ben mi diyor

Ürünü bir türlü sisteme geçemediler, havale sistemleri berbat bu Media Markt'ın, bayram da yaklaşıyor, ürün askı da kaldı :D

Malzeme kalitesi nasıl reis? Gel beni iade et diyor mu 20kyım ben mi diyor

Vallahi piyasadaki hangi laptop 20bin ediyor ki aslında. Şu kur farkı, aç gözlü aracılar ve madenciler derken. Ederinden fazlasını veriyoruz zaten. 18500 verilir. 20000 biraz fazla. Ama muadil donanımları araştırınca uyguna geliyor. Lakin 20binden fazlası da verilmez 3080 olmadıkça.

Yani eksikleri yok değil. Windows Hello olmaması, 720p kamera, tek tuş yerine 4 bölge rgb olması, kasanın altı metal, kapağı metalken neden klavye kısmı plastik(gerçi plastik hissiyatı güzel, metal gibi duruyor belki metal üstüne plastik boya da olabilir.)

kasa bana 20bin verdiler ışıl ışıl yanayım modunda değil yani. legion 7 öyle olacak ama :)

Genel kalite olarak tok ve dolu hissettiriyor. Çatır çutur esneme sesi yok kasada, eğilip bükülmüyor, ciddi ve yakışıklı duruyor. Çerçeve kalınlığı oldukça ince yanlar 5mm üst 7 alt ise 16,5mm.

İade edilir mi peki ? Tercihe bağlı, daha janjanlı kasa isteyeni memnun etmez. Ama gamer pc'si olsun ama workstation kalitesinde dursun masada, diyen birini mutlu eder.

Donanım zaten iyi, 32gb ram ve 1tb WD s730 SSDvar.

Windows search ile başı dertte olan var mı ? Bug var sanırım windows'da bitmiyor arkadaş neyi dizinliyorsun %30cpu kullanıyor paso. Bir şey de yüklü değil ki, yüklü olsa bile ssd var şimdiye dizinleme işi bitmiş olmalı.

Guru 3D'den çektiğim 3D Mark Free Time Spy Test sonuçları; biri performance biri de balance mod'da
3DMark_D9JWGIzy7K.jpg

3DMark_NhcNFOZ9hQ.jpg

Samsung Magician Benchmark, üstünde gelen NVME performansı hakkında bilgi vermesi açısından;
VNEgcKSk9g.png

Arkadaşlar merhaba. Benim de ürünüm geldi ama sıcaklık değerleri beni korkutuyor. Bu yüzden de cihazi açamadım. Abartı yüksek bi durum söz konusu mu şu an da bi memmuniyetsizliğiniz var mı?
Vallahi piyasadaki hangi laptop 20bin ediyor ki aslında. Şu kur farkı, aç gözlü aracılar ve madenciler derken. Ederinden fazlasını veriyoruz zaten. 18500 verilir. 20000 biraz fazla. Ama muadil donanımları araştırınca uyguna geliyor. Lakin 20binden fazlası da verilmez 3080 olmadıkça.

Yani eksikleri yok değil. Windows Hello olmaması, 720p kamera, tek tuş yerine 4 bölge rgb olması, kasanın altı metal, kapağı metalken neden klavye kısmı plastik(gerçi plastik hissiyatı güzel, metal gibi duruyor belki metal üstüne plastik boya da olabilir.)

kasa bana 20bin verdiler ışıl ışıl yanayım modunda değil yani. legion 7 öyle olacak ama :)

Genel kalite olarak tok ve dolu hissettiriyor. Çatır çutur esneme sesi yok kasada, eğilip bükülmüyor, ciddi ve yakışıklı duruyor. Çerçeve kalınlığı oldukça ince yanlar 5mm üst 7 alt ise 16,5mm.

İade edilir mi peki ? Tercihe bağlı, daha janjanlı kasa isteyeni memnun etmez. Ama gamer pc'si olsun ama workstation kalitesinde dursun masada, diyen birini mutlu eder.

Donanım zaten iyi, 32gb ram ve 1tb WD s730 SSDvar.

Windows search ile başı dertte olan var mı ? Bug var sanırım windows'da bitmiyor arkadaş neyi dizinliyorsun %30cpu kullanıyor paso. Bir şey de yüklü değil ki, yüklü olsa bile ssd var şimdiye dizinleme işi bitmiş olmalı.
Sizde mi 5 pro aldınız hocam?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı