2021 Model Legion laptoplar Türkiye'ye geliyor!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Lenovo Legion laptopların Türkiye'de satılacak konfigürasyonları belli oldu, şu anlık sadece Legion 5 15acH6H ve Legion 5 Pro 16acH6H modelleri listelendi. Önümüzdeki günlerde konfigürasyonların daha da artacağını düşünüyorum.
Legion 5 15ach6h
2020 modeli ile de çok başarılı olan Legion 5, 5800h ve 3060 ile güncellendi.

1615384587301.png

Başlıca özellikleri ve kendi yorumum:
Ryzen 7 5800h (4800h çok başarılı idi, aynı başarıyı yakalayacağını düşünüyorum.)
RTX 3060 115W (en güçlü 3060, ve MUX ile gelecek. 1080p için en doğru ekran kartı.)
8x2 3200MHz RAM.
1TB SSD.
15.6 inç 1440p 300 nit 165Hz 300 nit IPS ekran. Bu fiyat bandında bir ilk olarak FreeSync ve G-Sync desteğiyle beraber geliyor.
RGB severler için 4 bölge RGB klavye ve RGB mouse ile beraber geliyor:)

Şahsi yorumum: Geçen seneki modelin üstüne nasıl koyacaklarını merak ediyordum, gayet güzel eklemeler yapılmış. Özellikle daha 2 yıl öncesine kadar bu fiyat bandında görülmesi imkansız olan yırtılma önleyici teknolojilerin gelmesi mükemmel.

Legion 5 Pro 16ach6h
Legion 5P modelinin devamı olan bu model daha çok performans odaklı, aynı zamanda Türkiye'ye gelecek ilk 125W 3070 ekran kartlı laptop.

1615385131183.png

Ryzen 7 5800h işlemci.
RTX 3070 125W ekran kartı(şu ana kadar laptoplarda kullanılan en güçlü 3070, rakipleri genellikle 115W olur)
16x2 3200MHz RAM.
16.1 inç 1440p 165Hz 500 nit ekran.(16 inç ilginç bir tercih olmuş. Ve artık laptoplarda 1440p çağının başladığını söyleyebiliriz.)
1TB SSD.

Daha detaylı bilgiler resimlerde gözükmektedir, iki modelde çok güzel duruyorlar. Şimdi kafanızda iki soru var:
1) Ne zaman gelecek?
2) Ne kadar olacak?

Cevaplar tahminidir, geçen senelerdeki ve şunaki veriler baz alınmıştır.

1)Mayıs-Haziran ayları gibi.
2)Legion 5 14-16, Pro modeli 17-21 bin arasında olacağını tahmin ediyorum, Windows'lu laptoplar genellikle MediaMarkt'ta satılır. Ve mağazaların kazıklama politikasını herkes bilir.

Vakit ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederim, iyi sosyaller:)

Hocam 75°c nasıl goruyor ki arkadaşın cihazi? Acaba benim cihazda mi bir problem var? Turbo Boost'u kapatip GTA'min ayarlarda maksimum 70°c oldu o da maksimum rutin olarak 62-65 de gezdi. Boost'u actigimda ise 80'lere kadar cikti sıcaklığım.
Oyununa göre değişiyordur belki, dediğim gibi deneyeyim bakayım ben de. Benim test ettiğim cod Warzone idi

Arkadaşlar medimarkta çalışan Lenovo satış temsilcisine sordum düz Legion 5 (3060) Eylül gibi gelecek dedi haziran sonu yalan oldu yani.
Sevkiyatta sıkıntı varmış.

Sevkiyatta sadece bizim ülkede mi sorun var yoksa global sorun mu acaba?

Bende bekliyordum bu modeli şimdi alamayacağız ama FreeDOS modelleri belki diğer internet sitelerine gelebilir. 1 2 hafta daha bekleyip bakmak lazım.

Ben artık beklemek istemiyorum hocam. Bekleyince daha kötü oluyor. Dolar zaten ne yapıyor belli değil sabahtan akşama 10 kuruş oynar mı bir para birimi bu ne. Nisandan beri bekliyorum hiçbir faydasını görmedim zararını gördüm. 3060'lı ASUS ROG STRIX'i kaçırdım 14K ya.

Sevkiyatta sadece bizim ülkede mi sorun var yoksa global sorun mu acaba?
hiç bilmiyorum ki ama çoğu asya ülkesinde satılıyor şu anda ve almanya medimarkta da var.
geçen senede eylül ayında gelmişti Legion ve İdeapad gaming modelleri türkiyeye bu senede öyle olucak galiba.

Hocam üstte @yazilimcionline bazı ekran menteşe problemlerinden bahsetmiş sizde GP66 vardı böyle bir problem var mıdır?
@furk4nn @fslr
Şimdi bir sıkıntı fark ettim. Ekran kartı sürücüsü 462.21 den güncel gözükmüyor. MSİ sitesinde en güncel bu var fakat NVDİAdan sürücü indiriyorum uyumsuz hatası alıyorum. DCH olarak hotfixleri tanıyor fakat geforce experiencede 462.21den güncel sürücü bulmuyor. Tuhaf bir hata 😂 Bu hatayı gp66 kullana kişiler yaşamış.

Hiç bilmiyorum ki ama çoğu Asya ülkesinde satılıyor şu anda ve Almanya medimarkta da var.
Geçen senede eylül ayında gelmişti Legion ve Ideapad Gaming modelleri Türkiye'ye bu senede öyle olacak galiba.

Haziran ayında dedem Bulgaristan'a gitti dedi istersen alayım 3060 Pro 16.700 TL civarıydı dedim kalsın biraz daha ben gidip kendim alırım. Tarihi kararlaştırdım normalde Temmuz'un ilk haftası gidip alıyordum bir baktım stok bitmiş. Yine kaldık öyle umarım Avrupa ülkelerinde de stok bir an önce yenilenir.

Arkadaşlar medimarkta çalışan lenovo satış temsilcisine sordum Düz Legion 5 (3060) eylül gibi gelicek dedi haziran sonu yalan oldu yani.
sevkiyatta sıkıntı varmış.
Benim gerçekten diyeceğim hiçbir şey kalmadı. Söyledikleri tarihe kadar en ufak bir bilgi vermiyorlar. Ardından o tarih geldiğinde daha ileri bir tarih veriyorlar. Erkenden söyleseler pek çok insan beklemeyecekti örneğin ben yeni seçeneklere bakmaya başladım bile.

Şimdi bir sıkıntı fark ettim. Ekran kartı sürücüsü 462.21 den güncel gözükmüyor. MSİ sitesinde en güncel bu var fakat NVDİAdan sürücü indiriyorum uyumsuz hatası alıyorum. DCH olarak hotfixleri tanıyor fakat geforce experiencede 462.21den güncel sürücü bulmuyor. Tuhaf bir hata 😂 Bu hatayı gp66 kullana kişiler yaşamış.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
76'da yok sanırsam bu hata 466.77 yazmakta açıklamada. 66 içinde en kısa sürede çözerler bence.

Benim gerçekten diyeceğim hiçbir şey kalmadı. Söyledikleri tarihe kadar en ufak bir bilgi vermiyorlar. Ardından o tarih geldiğinde daha ileri bir tarih veriyorlar. Erkenden söyleseler pek çok insan beklemeyecekti örneğin ben yeni seçeneklere bakmaya başladım bile.
Doların çıkmasını bekliyorlar demek oluyor bu hocam. Mediamarkt biliyorsunuz kazıkçı zaten. Pc yi alıp bi windows kurup kaç bin tl daha pahalıya satıyorlar. Ben de beklemeyeceğim artık. bekleyince daha iyi olacağına daha kötü oluyor. İnşallah ellerinde patlar "milleti kazıklamaya çalışanların" derim de bizim insanımız da göz göre göre gidip alıyor o cihazları o fiyatlara.

Doların çıkmasını bekliyorlar demek oluyor bu hocam. Mediamarkt biliyorsunuz kazıkçı zaten. Pc yi alıp bi windows kurup kaç bin tl daha pahalıya satıyorlar. Ben de beklemeyeceğim artık. bekleyince daha iyi olacağına daha kötü oluyor. İnşallah ellerinde patlar "milleti kazıklamaya çalışanların" derim de bizim insanımız da göz göre göre gidip alıyor o cihazları o fiyatlara.
freedos bir an önce gelse de ucuza alsak bari.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı