2021 yeni Fiat Egea satışa sunuldu!

Malzeme kalitesinden dolayı öyle diyorlar, çoğu araç öyle. Kazalarda Fiat araçlar güvenlik bakımından sıkıntılı. Eski araçları berbattı bu noktada özellikle.
"Kontrollü deformasyon" kavramının ne olduğunu bilmeden yorum yapmamak gerekli (Bunu sana demiyorum.). Dediğin gibi eski araçlarının bazılarında (özellikle Palio, Albea, Linea gibi bölgesel satılan araçlarda) bunun gibi sorunlar vardı ancak Tipo-Egea`da bu tarz bir sorun görmüyorum. Üst donanımlı versiyonu rahatlıkla 4-5 yıldız alabilir. Ayrıca bu fiyat bandındaki rakiplerinin de puanlarına bakılması gerekli. Son olarak şunu da ekleyeyim, sıfır kilometre araç ile ikinci el araçlar direkt olarak karşılaştırılmamalı.

Renegade`de kullanılmakta olan 1.3 FireFly T-GDI motor var ellerinde.
T-GDI ismi Hyundai motorlarında oluyor, bunlar neden böyle bir isimlendirme vermiş? Kendi ürettikleri motor sonuç olarak, Hyundai ile bağlantısı yok herhalde.

T-GDI ismi Hyundai motorlarında oluyor, bunlar neden böyle bir isimlendirme vermiş? Kendi ürettikleri motor sonuç olarak, Hyundai ile bağlantısı yok herhalde.
Motorun Hyundai ile bir bağlantısı yok diye biliyorum ancak gördüğüm çoğu yerde isimlendirme bu şekilde geçmiş. Açılımı "Turbo-Gasoline Direct Injection".

4 sene önce orta paket bir focus (titanyum paket) 60000 TL ye alınıyordu. Babam sıfır almıştı arabayı. Şimdi 60000 TL ye sarı sitede Palio satmaya çalışan var.

Üst donanımlı versiyonu rahatlıkla 4-5 yıldız alabilir. Ayrıca bu fiyat bandındaki rakiplerinin de puanlarına bakılması gerekli.
Fiat güven verme konusunda hâlâ kullanıcılar için bir soru işareti. Yeni araçları elbette eski modellerine göre mecburen daha iyi olmak zorunda. Size de öyle geliyor mu bilmiyorum Toyota, Hyundai, Citroen, Renault, almanlar hariç, lüks markaları da katmıyorum, diğer üreticilerin araçları bana çok kırılgan ve narin geliyor kasa yapıları özellikle, çok çabuk dökülüyorlar sanki.

Fiat güven verme konusunda hâlâ kullanıcılar için bir soru işareti. Yeni araçları elbette eski modellerine göre mecburen daha iyi olmak zorunda. Size de öyle geliyor mu bilmiyorum Toyota, Hyundai, Citroen, Renault, almanlar hariç, lüks markaları da katmıyorum, diğer üreticilerin araçları bana çok kırılgan ve narin geliyor kasa yapıları özellikle, çok çabuk dökülüyorlar sanki.
Kesinlikle.

@BERWAR Ben aracımla (kısmen) fazla yol yapıyorum ve şu anda Daimler grubu araç (GLB X247) kullanıyorum. Bundan öncesinde farklı marka-model araçlarla da tecrübelerim oldu ve dediğin şekilde bir durumla (genel olarak) karşılaşmadım. Bahsettiğin araçlar çeşitli yönleriyle (Peugeot için süspansiyon, Toyota için motor...) eleştirilebilir ancak çabuk döküldüğünü söylemek bence abartılı olur.

Toyota için motor.
Motor Toyota'nın en dayanıklı olduğu konu. Atmosferik performanssız olduğu için eleştirilebilir. Kasa yapıları gördüğüm kadarıyla çabuk dökülüyor, çok narin gibi ön, arka çamurluk ve tamponlar bu şekilde izlenim yaratıyor. Daimler grubu araçlarını bu araçlarla karşılaştırmak doğru değil.

Motor Toyota'nın en dayanıklı olduğu konu. Atmosferik performanssız olduğu için eleştirilebilir. Kasa yapıları gördüğüm kadarıyla çabuk dökülüyor, çok narin gibi ön, arka çamurluk ve tamponlar bu şekilde izlenim yaratıyor. Daimler grubu araçlarını bu araçlarla karşılaştırmak doğru değil.
Dayanıklılık yönünden değil, performans yönünden eleştirmiştim. Kasa yapısı ile alakalı bu yönde bir şikayet duymadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı