2021 yılında HDD alınır mı?

watchdogs123p

Kilopat
Yer
İstanbul
Bilindiği üzere artık çoğu oyun bilgisayarında M.2 SSD kullanılıyor.2.5 SSD bile pek tercih edilmiyor. HDD'lerin geleceğini merak ediyorum. Acaba piyasadan kalkacak mı bir zaman sonra? Diye düşünüyorum. Film, müzik vb. için 1-2 TB HDD almayı düşünüyorum. 500 GB eski bir HDD'im var. Bir adet 500 GB 2.5 SSD, birkaç yıl sonra da M.2 SSD alma planım var ama anakartımda 4 SATA portu var sanırım. Tüm portları kullanmak M.2 SSD'nin hızını düşürüyormuş, donuyormuş gibi şeyler duydum. Hiçbir portta hız düşmesi istemiyorum. Sorularım için doğru konu başlığı seçmiş sayılmam ama buna göre HDD alacağım. Bilenler aydınlatırsa güzel olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilindiği üzere artık çoğu oyun bilgisayarında M.2 SSD kullanılıyor.2.5 SSD bile pek tercih edilmiyor. HDD'lerin geleceğini merak ediyorum. Acaba piyasadan kalkacak mı bir zaman sonra? Diye düşünüyorum. Film, müzik vb. için 1-2 TB HDD almayı düşünüyorum. 500 GB eski bir HDD'im var. Bir adet 500 GB 2.5 SSD, birkaç yıl sonra da M.2 SSD alma planım var ama anakartımda 4 SATA portu var sanırım. Tüm portları kullanmak M.2 SSD'nin hızını düşürüyormuş, donuyormuş gibi şeyler duydum. Hiçbir portta hız düşmesi istemiyorum. Sorularım için doğru konu başlığı seçmiş sayılmam ama buna göre HDD alacağım. Bilenler aydınlatırsa güzel olur.

Oyun içinse alınabilir ama ben zamanında sadece HDD almıştım aşırı pişman olmuştum.

Depolama için hala HDD dışında bir seçenek yok. Yüksek kapasiteli SSD'lerin fiyatları ortada. Çok daha ucuza aynı kapasitede hatta daha fazla kapasitede HDD almak daha mantıklı bir seçim.

En iyisi şöyle yapmak;
250 GB bir SSD alacaksın kaliteli. Ona sadece Windows ve programları kuracaksın. Depolama için yanına 1 TB HDD koyacaksın. Keyfinden yenmez daha.

HDD'yi erteleyip 1 TB 2.5'' SSD almak mantıklı olur mu?
890 TL verebiliyorsan evet, mantıklı.

Geri
Yukarı