2022 de DDR3 sistem toplanır mı?

DEMON_ZERO

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben sistem toplamak istiyorum şu anki bilgisayarım çok eski. Bende Valorant CS:GO tarzı oyunlar oynamak istiyorum. DDR4 APU sistem toplamakta çok pahalı o yüzden DDR3 bir sistem toplamak istiyorum. Bir 2-3 sene kullanırım. Sizce değer mi?

Kullanım amacına göre. Sadece o iki oyun için yeterli olur eğer düzgün bir ekran kartı ve işlemci ile desteklenirse. DDR3 ile hala 16 GB RAM civarına çıkılabiliyor. Fakat 775 pin işlemci destekli olan DDR3 sistemler var onlardan uzak durun. En kötü 1156 pin bakın.

Bütçem şuanlık 1500TL zamanla artıra bilirim.
Kullanım amacına göre. Sadece o iki oyun için yeterli olur eğer düzgün bir ekran kartı ve işlemci ile desteklenirse. DDR3 ile hala 16 GB RAM civarına çıkılabiliyor. Fakat 775 pin işlemci destekli olan DDR3 sistemler var onlardan uzak durun. En kötü 1156 pin bakın.

775 pin ile 1156 pin arasında nasıl bir fark var?

775 pin ile 1156 pin arasında nasıl bir fark var?
775 pin eski ve pek iyi olmayan Core 2 Duo/Quad gibi işlemcileri destekliyor. 1156 1. nesil i3, i5 ve i7 işlemcileri destekliyor. Fark bu.

Günümüzde DDR 5'in çıktığını varsayarsak DDR3 artık son demlerini yaşıyor, ama bulundugunuz durumda bu bütçe için 3.nesil i5 3470 ya da 4.nesil i3 4170 tarz islemcili bilgisayar işinizi gorecektir. Ayrica dediğiniz oyunlar için minunum 16 GB RAM tavsiye ederim.

Geri
Yukarı