2022 Mühendislik öğrencilerine hesap makinesi tavsiyesi

Mert

Megapat
Katılım
11 Haziran 2012
Mesajlar
6.660
Makaleler
8
Çözümler
46
Yer
Eskişehir
Öncelikle 2022 girişli tüm mühendis arkadaşlara başarılar dilerim. Ben de bir mühendislik öğrencisi olarak sizlere ufak bir tecrübemi aktarmak istiyorum.

Size bir hesap makinesi lazım olacak. Hemen hemen tüm okullarda sınava girerken grafik çizemeyen ve programlanabilir olmayan hesap makinesi ile girmeniz gerekiyor. Bu yüzden bu şartları sağlayan bir makine şart.

Çoğu arkadaş Casio FX-82MS gibi bir makine alıyor fakat arkadaşlar bu makine üzülerek söylüyorum sizin beklentinizi karşılamayacaktır. Basit bir denklemde bile bu makineler sizi çok ama çok zorlar. Sizin amacınız matematik öğrenmek değil, matematiği mühendislikte kullanmak.

Bu yüzden bu şartları sağlayan en iyi makineyi almanızı öneriyorum. Paraya kıyın ve bu makineyi alın. İleride bana teşekkür edeceksiniz. Zaten senelerce kullanırsınız, hesap makinesi öyle bozulan bir şey değil.

Casio FX-991EX-W-DH Casio Classwiz Model Programlanamaz Hesap Makinesi, 16.5 x 7.7 x 1.1 cm, 552 Fonksiyon : Amazon.com.tr: Ofis ve Kırtasiye

Bu makine dünyada bu şartları sağlayan alabileceğiniz en iyi makinedir. Muadillerine göre en hızlısıdır. Türev integral üzmeden çözer, 4x4 matris çözer, hele hele Elektrik-Elektronik öğrencileri dikkat, kompleks çözer, polinom çözer, çözer allah çözer. İçinde ufak bir Spreadsheet bile mevcut.

Çift anadalla iki mühendislik okuyan birinden tavsiyedir, sakın ama sakın bu makine dışında bir makineyi almayın. Ha, alırsanız dünyanız mı kayar, hayır ama "amele gibi" oturur elle çözersiniz birçok şeyi. FX-82MS ile bölüm birincisi olan gördüm ama uğraşmaya gerek yok :)

Şimdiden başarılar diliyorum.
 
Yukarı