2022 yılında 3500X sistem nasıldır?

mertsinmaz

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Herkese selam,

Dün akşam ikinci el Ryzen 5 3500X, 16 GB 3200MHz bir sistem aldım hazır şekilde genelde çadobe tarzı programlar kullanıyorum arada da oyun oynuyorum ekran kartını henüz almadım bir öneriniz olur mu? İleride belki yayın açmak istesem bu işlemci benim ihtiyacımı karşılar mı?

Teşekkürler şimdiden yorumlarınız ve tavsiyeleriniz için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemde sadece CPU ve RAM mi var? Konu başlığına bakıyorum sonra konuya bakıyorum neye cevap versem bilemiyorum. Asıl soru bu işlemci bana yeter mi olsa daha iyi olur yazdıklarına göre.

İhtiyaca göre iyi bir kule tipi soğutucu ile OC performansı eklenebilir.

Aslında ekran kartıda var içinde ama yok gibi bir şey zaten PC açılsın diye Radeon R7 240 4 GB var üzerinde muhtemelen ilk sahibi sadece işlemci odaklı işlerde kullandı PC'yi.

Benim 500 liralık 2660V2 daha performanslı renderda :D

Merhaba, özellikleri bu şekilde ekran kartı takviyesi ile işimi görür mü?

Dosya Ekleri

• 434F26C6-67AA-4DAE-8901-9AE5BA1D93BF.jpeg
    434F26C6-67AA-4DAE-8901-9AE5BA1D93BF.jpeg
    57,6 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleme:
Aslında ekran kartıda var içinde ama yok gibi bir şey zaten PC açılsın diye Radeon R7 240 4 GB var üzerinde muhtemelen ilk sahibi sadece işlemci odaklı işlerde kullandı PC'yi.

Merhaba, özellikleri bu şekilde ekran kartı takviyesi ile işimi görür mü?
Kaç para bu?

R7 240 ekran kartı? 600 liraya ikinci el ekran kartı alsan daha performanslı. 7K'ya ikinci el 10100F GTX 1650 dengi ekran kartıyla toplanabilir. Kısacası bu sistem alınmaz.

Sistemi aldım zaten işlemci dışında ekran kartında nasıl bir takviye yapabilirim diye düşünüyorum 1650 alsam sanki işimi görür dediğiniz gibi.

Sistemi aldım zaten işlemci dışında ekran kartında nasıl bir takviye yapabilirim diye düşünüyorum 1650 alsam sanki işimi görür dediğiniz gibi.

Hocam sistemi iade edebiliyorsanız edin. PSU belirsiz, ekran kartı çok kötü. O fiyata daha iyi ikinci el sistem toplanabilir diyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı