2022 yılında 4 GB RAM dizüstü bilgisayar öğrenci kullanımına yeter mi?

Bonarieta

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,

Sorum üstteki gibi fakat ek olarak bu bilgisayar minimum 4 yıl götürmesini düşünüyorum. ( kasmalar olabilir evet ama ağır kasmalar, yavaş yüklenmeler vs. olsun istemiyorum). Sizce 4 GB'lık laptoplar yeterli olur mu olursa önerebileceğiniz marka/model varsa önerir misiniz? Bütçe 7500 TL'ye kadar. Teşekkürler şimdiden.

Merhaba,

Sorum üstteki gibi fakat ek olarak bu bilgisayar minimum 4 yıl götürmesini düşünüyorum. ( kasmalar olabilir evet ama ağır kasmalar, yavaş yüklenmeler vs. olsun istemiyorum). Sizce 4 GB'lık laptoplar yeterli olur mu olursa önerebileceğiniz marka/model varsa önerir misiniz? Bütçe 7500 TL'ye kadar. Teşekkürler şimdiden.

Hocam siz 4 GB RAM'le değil 4 yıl 1 yıl dayanabilirseniz şükretmeniz gerekir.

Windows 11 zaten 2.5GB'a yakın kullanıyor. (widgetlar, defender vb.) Chrome ile 2 sekme ve Spotify açsanız dolacak. En az 8GB öneriyorum.

Merhaba,

https://ty.gl/jtwijgrijh bütçe çok az artabilirse şunu düşünebilirsiniz.

Sadece RAM'e bakilarak bir cihazin iyi veya kotu oldugu belirtilemez. Asagidaki ürün iyidir bu butcelerde.

Hocam evet 4 GB RAM var ama RTX 3060.
Yani hocam 8 GB olsa model sorulurda 4 GB olduğu zaman biraz belli oluyor.

https://ty.gl/jtwijgrijh bütçe çok az artabilirse şunu düşünebilirsiniz.

Hocam attığınız link nedir?

Ben de hepinize katılıyorum o yüzden 8 GB'lık laptop almayı düşünüyorum fakat internetten alabilirim sadece çünkü mağazalarda istediğim ürünlerin stoku olmuyor. Vatan, MediaMarkt, Teknosa gibi güvenilir yerlerden almayı düşünüyorum, bir sıkıntı çıkar mı? Attığınız linkleri de inceleyeceğim teşekkürler hepinize :)

Yeni konular

Geri
Yukarı