2022 yılının en iyi ücretsiz antivirüs programı önerisi

544148

Centipat
Merhaba sayın Technopat üyeleri. Konunun başlığından anladığınız gibi ücretsiz bir antivirüs programına ihtiyacım var. Yaklaşık 1 yıldır "Malwarebytes" kullanıyorum. Fakat deneme sürümünü her güncelleştirmesinde 1 aylık Premium özelliğinden yararlanabiliyorum. Fakat bu bana yeterli gelmiyor. Bana önerebileceğiniz ücretsiz iyi bir antirvirüs programı var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba sayın Technopat üyeleri. Konunun başlığından anladığınız gibi ücretsiz bir antivirüs programına ihtiyacım var. Yaklaşık 1 yıldır "Malwarebytes" kullanıyorum. Fakat deneme sürümünü her güncelleştirmesinde 1 aylık Premium özelliğinden yararlanabiliyorum. Fakat bu bana yeterli gelmiyor. Bana önerebileceğiniz ücretsiz iyi bir antirvirüs programı var mı?
En iyi ifadesi biraz sıkıntılı bir ifade Ücretsiz Antivirüs olarak Öneri:
Kaspersky,Bitdefender Zoraki olarak Avast/AVG ama diğerleri bu firmalar kadar tespit etmesi iyi değil.
Kaspersky Security Cloud Free
Panda Dome
Avira Free
Hocam Panda Dome ve Avira İkisi eskiden fena olmayan markalardı ama şuan en basit zararlı yazılımı tespit etmekte zorlanıyorlar ve Avira kendi uygulamalarını ve Eklentilerini otomatik olarak yüklüyor Avira'yı silseniz bile eklenti yüklemeye devam ediyor. FRST ile sorunu çözebilmiştim. Panda Dome ise Çok kaybak kullanımı uzun yüklemesi ve Hantal bir yazılım olması nedeni ile çok önerilmeyeceğini düşünüyorum.

Çoklu cihaz için Bit Defender, bir veya daha fazla Windows cihazı için Kaspersky; aynı zamanda çok yönlü olarak VPN, password manager, güvenli tarayıcı, İnternet güvenli alışveriş, çocuk koruması için toplu paket olarak en avantajlı teklif gene Kaspersky.

Çoklu cihaz için Bit Defender, bir veya daha fazla Windows cihazı için Kaspersky; aynı zamanda çok yönlü olarak VPN, password manager, güvenli tarayıcı, İnternet güvenli alışveriş, çocuk koruması için toplu paket olarak en avantajlı teklif gene Kaspersky.
Bunları ücretsiz pakette çok saçma şekilde veriyor yalnız. VPN paket kısıtlı, Password Manager şifre adedi kısıtlı, çocuk korumasını sadece premium'da veriyordu sanki. Ama yine de benim ücretsiz önerim de Kaspersky. Veya Avast. İkisini de fazlasıyla beğeniyorum.

Ben söylediğim iki programı da ücretli/lisanslı kullandım. Bit Defender telefonda nerdeyse hiç yer kaplamıyor, gayet seri ve kullanışlı.
Kaspersky için yıllık Total paketi aldım, çocuk koruması kullanmıyorum ama 3 cihaz ve telefon dahil kullanıyorum. VPN bu pakette de 250mb sınırlı ama zaten onun amacı halka açık yerlerde kısa süreli kullanım için. Ayreten ücretli alımda indirim sağlıyor ama gerek duymadım. Telefonda da Bit Defender kadar başarılı tek farkı arayüzü biraz daha karmaşık, alışmak gerek. Bilgisayarda da şuana kadar eksi yanını görmedim. Bi tane Intel i7 4710hq laptop var onda kurulu, entegre grafik birimi ile oyun oynuyorum ayrıca arka planda sürekli açık, yavaşlatma vs. 0 (sıfır). Herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ederim. İki ürün de çok başarılı ama Bit Defender biraz daha pahalıydı 3 cihaz için ve vpn vs. dahil değildi.

Geri
Yukarı