2022 YKS kaynak kitap önerisi

Makaleler
1
Arkadaşlar 12.sınıfa geçtim 1 aydır da dışarlar da idim. Fakat 11 ay kaldı YKS sınavına ondan çalışmaya başlamam gerekiyor. Bu yaz bitmeden TYT matematik ve TYT Türkçe de olabildiğince ilerlemek istiyorum.

TYT matematik için aklımda şu kitaplar var:
49 günde TYT matematik ve 0'dan TYT geometri soru bankası. 1 tane de problem kitabı almam gerekiyor burada size danışıyorum. İsterseniz geometri ve TYT matematik kitabı da tavsiye edebilirsiniz. Bu 2 kitabı kesin alacağım diye bir şey yok daha güzel bir öneri gelirse başka kitaplar alabilirim. Fakat tercihlerim kampı olan kitaplar almak.

TYT Türkçe için hiçbir kitap yok aklımda. Sadece elimde önceden aldığım sıra dışı yayınlarının 1000 soruda paragraf kitabı var. Paragraf olarak şu anlık bu kitaptan ilerlemeyi düşünüyorum. TYT Türkçe için yine kampı olan bir kitap alacağım tavsiyelerinizi bekliyorum. Şimdiden yardım edecek olan herkese teşekkürler.

Arkadaşlar 12.sınıfa geçtim 1 aydır da dışarlar da idim. Fakat 11 ay kaldı YKS sınavına ondan çalışmaya başlamam gerekiyor. Bu yaz bitmeden TYT matematik ve TYT Türkçe de olabildiğince ilerlemek istiyorum.

TYT matematik için aklımda şu kitaplar var:
49 günde TYT matematik ve 0'dan TYT geometri soru bankası. 1 tane de problem kitabı almam gerekiyor burada size danışıyorum. İsterseniz geometri ve TYT matematik kitabı da tavsiye edebilirsiniz. Bu 2 kitabı kesin alacağım diye bir şey yok daha güzel bir öneri gelirse başka kitaplar alabilirim. Fakat tercihlerim kampı olan kitaplar almak.

TYT Türkçe için hiçbir kitap yok aklımda. Sadece elimde önceden aldığım sıra dışı yayınlarının 1000 soruda paragraf kitabı var. Paragraf olarak şu anlık bu kitaptan ilerlemeyi düşünüyorum. TYT Türkçe için yine kampı olan bir kitap alacağım tavsiyelerinizi bekliyorum. Şimdiden yardım edecek olan herkese teşekkürler.

Limit yayinlarinin Türkçe ve edebiyati.
3 4 5 yayinlarinin TYT AYT tum kitaplarini onerebilirim bir de denemelerini. (bu sene TYT tarihte denemedekine cok benzer hatta neredeyse ayni soru vardi.)
3D TYT AYT mat gercekten iyi kitap.
Limit yayinlari el kitaplari cok iyi.
Paragraf kitabii olarak limit kronometre alabilirsin.
Ari yayinlarinin paragraf kitabinida alabilirsin.
Sana bir tavsiye benim hocam yayinlarinin TYT AYT denemelerini almaman alma sakin pişman olursun cogu soru hatali cozunleride sorunlu.

Bir de unutmadan kesinlikle son 20 yilin cikmia sorularini cozmelisin.

Limit yayinlarinin Türkçe ve edebiyati.
3 4 5 yayinlarinin TYT AYT tum kitaplarini onerebilirim bir de denemelerini. (bu sene TYT tarihte denemedekine cok benzer hatta neredeyse ayni soru vardi.)
3D TYT AYT mat gercekten iyi kitap.
Limit yayinlari el kitaplari cok iyi.
Paragraf kitabii olarak limit kronometre alabilirsin.
Ari yayinlarinin paragraf kitabinida alabilirsin.
Sana bir tavsiye benim hocam yayinlarinin TYT AYT denemelerini almaman alma sakin pişman olursun cogu soru hatali cozunleride sorunlu.

Bir de unutmadan kesinlikle son 20 yilin cikmia sorularini cozmelisin.

Hocam tyt problemler için hangi kitap veya yayın evini önerirsiniz?

Paragraf olarak Ritmik yayınlarını öneririm. TYT 3D yayınını hocamız önermişti. Bilgi Sarmal da güzel bir yayın. TYT'yi alabilirsin matematik için. Bu ikisinin yanında Orijinal Yayınlarının 19-20 baskılı kitabı var bende. Beğendiğim soruları mevcut.

Paragraf olarak ritmik yayınlarını öneririm. TYT 3D yayınını hocamız önermişti. Bilgi sarmal da güzel bir yayın. TYT'yi alabilirsin matematik için. Bu ikisinin yanında orijinal yayınlarının 19-20 baskılı kitabı var bende. Beğendiğim soruları mevcut.

Hocam TYT problemler için ne önerirsiniz acaba? Başlangıç seviyesi için.

Yazın sana tavsiyem TYT matematik ve TYT biyolojinin üstüne git. Mümkünse TYT biyolojiyi parçala bitir. Sınav serüvenine TYT matematik ve TYT biyoloji tamam girersen emin ol bir 10 adım ileride başlarsın. Kaynak olarak bir şey önermem pek doğru olmaz çünkü seviyeni bilmiyorum. İyice temelden almak istersen TYT matematik için Karekök sıfır ile başla. Onu bitirince 3-4-5 TYT matematik at bir tane. Biyolojide de kaynak önerisi yapmak istemiyorum çünkü çok hakim değilim. TYT biyolojiyi böl ve fethet diyebilirim. Yani örneğin temelde 10 konu başlığı varsa 2 ayını biyolojiye ver. 1 haftada 2-3 konu bitir ve testlerini çöz. Matematik için 1 ay fazlasıyla yeterli. Dediğim kitaplar 300 sayfa falandır maksimum. Günde 20-30 sayfa atsan, 2 kitap 1 aya biter zaten. Konu çalışman gerekirse de gün içerisinde Youtube'dan konuyu aç izle ve taze taze gidip o konunun testini çöz. Kendini diğer hiçbir ders için kasma. Biyoloji TYT'yi ye, TYT matematik için sağlam bir temel hazırla. :)

Yazın sana tavsiyem TYT matematik ve TYT biyolojinin üstüne git. Mümkünse TYT biyolojiyi parçala bitir. Sınav serüvenine TYT matematik ve TYT biyoloji tamam girersen emin ol bir 10 adım ileride başlarsın. Kaynak olarak bir şey önermem pek doğru olmaz çünkü seviyeni bilmiyorum. İyice temelden almak istersen TYT matematik için Karekök sıfır ile başla. Onu bitirince 3-4-5 TYT matematik at bir tane. Biyolojide de kaynak önerisi yapmak istemiyorum çünkü çok hakim değilim. TYT biyolojiyi böl ve fethet diyebilirim. Yani örneğin temelde 10 konu başlığı varsa 2 ayını biyolojiye ver. 1 haftada 2-3 konu bitir ve testlerini çöz. Matematik için 1 ay fazlasıyla yeterli. Dediğim kitaplar 300 sayfa falandır maksimum. Günde 20-30 sayfa atsan, 2 kitap 1 aya biter zaten. Konu çalışman gerekirse de gün içerisinde YouTube'dan konuyu aç izle ve taze taze gidip o konunun testini çöz. Kendini diğer hiçbir ders için kasma. Biyoloji TYT'yi ye, TYT matematik için sağlam bir temel hazırla. :)

Hocam sayısal bir öğrencisiyim fakat mat seviyem başlangıç seviyesi. Biyolojim gayet iyi. En sevdiğim ders olduğu için temelim sağlam ondan şu an biyoloji pek düşünmüyorum. TYT fen kısmına TYT mat ve TYT Türkçe bitmeden başlamak istemiyorum. Şu 2 önemli ve bol süre isteyen dersi tamamladıktan sonra fen kısmına geçmeyi düşünüyorum.

@Katkısız matmazel sucuğu Biyolojim iyi deyip işin içinden sıyrılmayın. Matematiğiniz giriş seviyesiyse dediğim gibi Karekök sıfır ile başlayın. Size sağlam bir temel oluşturur. Sonrasında bu temelle de 3-4-5 TYT kitabını bitirin. Seneye iyi başlarsınız. Biyoloji tarafında da TYT biyolojinin en azından %70'i bitsin. (Bitsin demek konuları ezberle geç değil. Bitecek yani soru çıktığında tak diye yapabileceksiniz.)

Yeni konular

Geri
Yukarı