2022-YKS yükseköğretim programları ve kontenjanları kılavuzu açıklandı mı?

Hesurge

Hectopat

Screenshot_1050.png

YKS kontenjan kılavuzu açıklandı mı?
Henüz bir bilgi bulamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Açıklanmadı, muhtemelen seçime 1 sene kaldı ve barajı kaldırdılar diye rekor kontenjan artışı yapacaklar. Okulların fiziki durumlarına bakarak tek tek zorluyorlar yüksek kontenjanı

Açıklanmadı, muhtemelen seçime 1 sene kaldı ve barajı kaldırdılar diye rekor kontenjan artışı yapacaklar. Okulların fiziki durumlarına bakarak tek tek zorluyorlar yüksek kontenjanı
Olay şu, twitter'da gördüm bunu ve gayet mantıklı buldum.
Baraj kalkınca herkes üniversiteye gidebilecek bu sayede teknik olarak işsizlik artışı gecikecek, fakat normalde barajı bile geçemeyen insanlar 2/4 yıl sonra hiçbir yere büyük ihtimalle alınmayacaklar ve yine işsiz kalacaklar.
Bu ertelenme sırasında işsizliği düşürdük diyecekler, yaptıkları şeylerin arasında yararımıza olan hiçbir şey yok...

ÖSYM zaten 100 puanı kendi vermiyor muydu? O barajı geçemeyen de bir zahmet üniversiteye giremesin.

Tercihe yakın kontenjanlar açıklanır genelde.

ÖSYM zaten 100 puanı kendi vermiyor muydu?
Doğru biliyorsun, şimdi o puanın yanında 3-5 soru yapan üniversiteye girebilecek. İşin üzücü tarafı da bu tarz iki senelik üniversitelere ciddi medet uman aileler ve öğrenciler bulunuyor.

Tercihe yakın kontenjanlar açıklanır genelde.

Doğru biliyorsun, şimdi o puanın yanında 3-5 soru yapan üniversiteye girebilecek. İşin üzücü tarafı da bu tarz iki senelik üniversitelere ciddi medet uman aileler ve öğrenciler bulunuyor.
Sadece kontejanlar degişir dimi puanlarda sıralamalarda birşey oynamaz.

@JonTurk06 yani genel mantık geçen senelere göre tercih yapmaktır fakat daha doğru bilgiler için bir tercih danışmanına başvurun bence. Benim lafımla hareket edip üzülebilirsiniz.

Geri
Yukarı