2022'de GTA San Andreas oynamak

Zinederon

Kilopat
Yer
Ordu, Fatsa
Daha fazla  
Merhaba bu aralar oynacak oyun bulamayınca GTA 5'e tekrar başlamak da sıkınca eskiden oyunun büyük bir kısmını oynayıp son kısmında bıraktığım GTA: San Andreas'a tekrar en baştan başladım. Bu sabah hikayeye başladım ve tek oturuşta Catalina'nın 2. görevine gelmiş bulunmaktayım. Az sonra bir yere gidecek olmasam San Fierro görevlerine bile başlardım.

Bunları anlatma sebebim oyunun 2022'de bile ne kadar sardığın anlatabilmek. Oyunun normal versiyonu şu an oynayacaksanız daha iyi bir şekilde oynamanız için yapmanız gereken 3 şey var.

1) SilentPachSA

Oyun eski olduğu için 1080p yapmak için bu mod gerekiyor. Bu modu kurmak için Cleo.

2) kenar yumuşatma

Oyun da grafik seçenekleri çok kısıtlı ve bu yüzden MSAA FXAA gibi seçenekler yok. Ben de bu yüzden Nvidia Denetim masasında program olarak GTA:SA:yı ekleyip özelliklerden FXAA'ı açtım.

3) 60 FPS

Bu oyun 25 FPS sınırlı geliyor, bu yüzden yine Nvidia denetim masasından GTA:SA'yı ekleyip FPS kısıtlaması açtım ama 60 yaptım. Sonra GTA:SA'ya girdim ve FPS limitini aç kapa yaptım.

4) Oyuna girin her şeyi Maksa alın ve keyfinize bakın!

Son düzenleme:
Ben de oyunu yaz tatilinde tekrar bitireceğim sabahlayarak. Sadece etrafta gezmek bile zevkli bu oyunda.

Oyundan daha çok keyif almak için Definitive Edition Projesi'ne de göz atabilirsiniz. Dediğiniz modlar ile beraber birkaç sorunu düzelten ve orijinal halini bozmayan modları içeren harika bir paket kendisi. Optimizasyonu biraz sıkıntılı. Bilgisayarı iyi olanlar kesinlikle bu paket ile oynasın. Oyun keyfinizi ikiye katlayacak.

Ek olarak GTA San Andreas için çıkan yeni Türkçe yamayı da kullanabilirsiniz. Eskisinden çok daha iyi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba bu aralar oynacak oyun bulamayınca GTA 5'e tekrar başlamak da sıkınca eskiden oyunun büyük bir kısmını oynayıp son kısmında bıraktığım GTA: San Andreas'a tekrar en baştan başladım. Bu sabah hikayeye başladım ve tek oturuşta Catalina'nın 2. görevine gelmiş bulunmaktayım. Az sonra bir yere gidecek olmasam San Fierro görevlerine bile başlardım.

Bunları anlatma sebebim oyunun 2022'de bile ne kadar sardığın anlatabilmek. Oyunun normal versiyonu şu an oynayacaksanız daha iyi bir şekilde oynamanız için yapmanız gereken 3 şey var.

1) SilentPachSA

Oyun eski olduğu için 1080p yapmak için bu mod gerekiyor. Bu modu kurmak için Cleo.

2) kenar yumuşatma

Oyun da grafik seçenekleri çok kısıtlı ve bu yüzden MSAA FXAA gibi seçenekler yok. Ben de bu yüzden Nvidia Denetim masasında program olarak GTA:SA:yı ekleyip özelliklerden FXAA'ı açtım.

3) 60 FPS

Bu oyun 25 FPS sınırlı geliyor, bu yüzden yine Nvidia denetim masasından GTA:SA'yı ekleyip FPS kısıtlaması açtım ama 60 yaptım. Sonra GTA:SA'ya girdim ve FPS limitini aç kapa yaptım.

4) Oyuna girin her şeyi Maksa alın ve keyfinize bakın!
FPS sınırını kaldırdığım zaman araç sürerken gazı bırakınca kendi kendine fren yapıyordu kesik kesik. FPS sınırı koyunca düzeliyordu. Çözemediğim için eski sevdamdan vazgeçmiştim....

FPS sınırını kaldırdığım zaman araç sürerken gazı bırakınca kendi kendine fren yapıyordu kesik kesik. FPS sınırı koyunca düzeliyordu. Çözemediğim için eski sevdamdan vazgeçmiştim....
RivaTuner Statistics Server ile istediğiniz oyuna FPS limiti koyabilirsiniz. GTA San Andreas için ise orijinal halinde 30, modlanmış halinde maksimum 60 FPS ile oynanmalı.

Kaldırmamanız lazım. İçine mod atıp o moddan sınırı 25'den 60 yapmanız gerek. Youtube'da çok rehber mevcut.

Yeni konular

Geri
Yukarı