Rehber 2022'de PS4 alınır mı?

436078

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Tekrardan merhaba, şimdi sizlere benim de şahsi olarak kullandığım PS4 2022'de alınır mı? Rehberini yapacağız.
-
Hikayesi:
2013'tye çıkan bu konsol PS3'ten sonra yine kalitesini korudu, sorunları azaltmaya çalışıldı ve PS3'ten işlemci olarak 2 RAM olarak 16 kat daha güçlü ve bu God of War'ı oynatan Last of Us part 2'yi oynatan konsolun kas gücü HD7850, çok komik değil mi? İşte bu, Sony dünyasına hoş geldiniz.
Not: Köye gideceğim için bugün hem pstv hem de PS2 rehberi yazacağım.
-
Sorunları & dezavantajları:
PS4 fat & Slim kasadaki açılmama sorunları,
General olarak tüm PS4'lerdeki ısınma ve donma sorunu,
Oyunların %90'ı 30 FPS,
Oyunların çok pahalı olması gibi gibi benim bilmediğim sizin bildiğiniz sorunlar...
-
Önerdiğim güzel oyunlar:
God of War serileri,
Grand Theft Auto V,
Fall Guys,
Fortnite,
Minecraft vb hepsini oynadım gayet sarıyor :D.
-
PS Plus:
Yeni güncellemesi ile aylık 60 TL ile geniş bir oyun kütüphanesini size açıyor, oyunları Online oynayabilir ve savelerinizi clouda kaydedebilirsiniz ki PS Plus'u uzatmaya gerek yok çoğu kişi biliyor.
-
Alırsam hangi modeli almalıyım?
Teknik olarak fat & parlak kasadan uzak durun, mat kasada bu sorun daha azdır, benim tercihim bendeki gibi Slim almak, depolama size kalmış ben 500GB aldım ve memnunum 6 ayda bir temizliğini benim gibi yaptığınız sürece ses te çıkarmıyor. Eğer be oyunları 4K oynayacaksınız PS4 Pro alın eğer Sony markasının dışına çıkabilirseniz Xbox One X de tercih edebilirsiniz.
-
Peki, PS4 2022'de tercih edilmeli mi?
Önceki neslin oyun konsolu, elbette bazen azıcık kasabilir oyunlar, arayüz vb Türkçe destekli olmasıda güzel, eğer ben ne PS3 ne de PS5 istemeyeyim diyosanız bu orta düzey güzel konsolu alailirsiniz(bazı oyunlarda klavye mouse desteğide var). Asıl cevaba gelirsek PS4 2022'de alınır.
Not: Ayrıca PS3, PS2, PSP rehberlerime profilimden bakabilirsiniz :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam Fat ayrı bir kasa degilki. Parlak ve Mat kasa ilk kasalar ve CUH 1106 ve daha üst modellerin alınmasını öneririm. Bende 2 adet CUH 1106A Parlak kasa mevcut sesleri çıkmıyor oyun oynarken içleri hiç açılmadı HDD değiştirmek için bilene açılmadı içinde 2013 ya da 2014 yılından beri dünyanın pisliği vardır 😀
Ama yakın zaman içinde temizlik yapmayı düşünüyorum.

Son düzenleme:
Kendi fikrim; yıl 2022-30 FPS oyun oynamak işkencedir günümüzde PS5'in altındaki konsollarda da maalesef çoğu oyun 30FPS ve bence o yüzden alınmaz PS4.

Kendi fikrim; yıl 2022-30 FPS oyun oynamak işkencedir günümüzde PS5'in altındaki konsollarda da maalesef çoğu oyun 30FPS ve bence o yüzden alınmaz PS4.

Hocam ne kadar 30FPS kotü diye bağırsakta konsoldaki 30FPS PC'den farklı yani gözünüzde kasmıyor ama sizin fikriniz :D

Yeni konular

Geri
Yukarı