2022'de Windows Defender vs Kaspersky veya Free

Icyma

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
CPU: Ryzen 5 5600 - GPU: AMD RX 570 - RAM : 16GB DDR4 - M2 Samsung SSD -
Sizce 2022'de Windows Defender kendini yeterince geliştirebildi mi? Yoksa KS Free daha mı iyidir? Yetmez diyorsanız lisans satın almayı düşünüyorum. [Konu başlığı biraz sapıttı, Kaspersky lisans veya free yazacaktım]

Windows Defender temel koruma sağlıyor, Kaspersky Free ücretsiz sürüm olduğu için o da temel koruma sağlıyor. Kaspersky biraz daha iyi ama Windows Defender da kötü değil. Internet Security sürümü falan olsa Kaspersky derdim ama temel koruma vs temel koruma gibi olmuş.

Her siteye giren özellikle virüslü siteler için sanal tarayıcı kullanan ben için konuşuyorum.
Defender yeterli değil. Ks Free de aktif koruma sağlıyor mu bilmiyorum ama sağlamıyorsa web koruma olmadığı için ikisi de yeterli değil. Bana kalırsa.

Defender hala arada saçmalayabiliyor. Bilinçli kullanıcı iseniz ona bile gerek yok. Önünüze gelen her şeyi indirmiyorsanız temel olarak Defender yeterli.

ben yeteri kadar iyi olduğunu düşünüyorum.Hem sistemi yormuyor hemde herhangi bir durumda güzelce vazifesini yerine getiriyor.

Defender temel korumada yeterli, daha gelişmiş koruma arıyorsanız ücretsiz en iyi çözüm KSC Free. Ücretli alana yönelmek isterseniz F/P ürünü Kaspersky Internet Security, Bitdefender Internet Security. Ücret sınırı olmaksızın en iyi koruma arıyorsanız ESET IS.

Defender hala arada saçmalayabiliyor. Bilinçli kullanıcı iseniz ona bile gerek yok. Önünüze gelen her şeyi indirmiyorsanız temel olarak Defender yeterli.

Bu konuda aslında paranoyaklık seviyesine az yakınım, indirdiğim her dosyayı taramadan geçirmeden açmıyorum, gireceğim siteyi VirusTotal üzerinden taratıp giriyorum, fazla mı abartıyorum?

Windows Defender temel koruma sağlıyor, Kaspersky Free ücretsiz sürüm olduğu için o da temel koruma sağlıyor. Kaspersky biraz daha iyi ama Windows Defender da kötü değil. Internet Security sürümü falan olsa Kaspersky derdim ama temel koruma vs temel koruma gibi olmuş.

Tam olarak öyle olmuş, ama ücretli versiyonu çok özel koruma sağlıyor imiş, ücretliye geçmeyi düşünüyorum şu an.

Kaspersky sistemimde fark edilir yavaşlamaya neden oldu. BitDefender öneririm.

Aslında daha hızlı çalışmasına sebep oldu desem? Win Defender öyle yükleniyordu ki hızlanmayı net bir şekilde fark ettim. BitDefender daha az yükleniyordu sanırım doğrudur.

Bu konuda aslında paranoyaklık seviyesine az yakınım, indirdiğim her dosyayı taramadan geçirmeden açmıyorum, gireceğim siteyi VirusTotal üzerinden taratıp giriyorum, fazla mı abartıyorum?

Tam olarak öyle olmuş, ama ücretli versiyonu çok özel koruma sağlıyor imiş, ücretliye geçmeyi düşünüyorum şu an.

Aslında daha hızlı çalışmasına sebep oldu desem? Win Defender öyle yükleniyordu ki hızlanmayı net bir şekilde fark ettim. BitDefender daha az yükleniyordu sanırım doğrudur.

Hemde cok abartmissiniz. uBlock Origin veya AdGuard'i tarayiciniza ekleyin. Hem reklamlari engellesin hem bazi zararli siteleri engellesin. Sisteminizi korumak icin Kaspersky, ESET veya BitDefender kullanabilirsiniz, hangisi hafif geliyorsa.

Eger sisteme cok yuk bindirmiyor diyorsaniz Mbytes Browser Guard'i tarayiciya ekleyin. Bu eklenti zararli siteleri engelliyor. Tabii dedigim gibi cok yuk bindirmiyor derseniz reklam engelleyici ile birlikte kullanin. Yanina ayni sekilde bir AV kurup sistemi oyle kullanabilirsiniz.

Geri
Yukarı