2060 vs 1660 Ti laptop

OneLifeLiveIt

Hectopat
İş yerinde akademik çalışmalar ve Matlab kullanımı için, teknik servis ve müşteri desteği iyi olan hangi model/markayı tercih etmeliyim?
  • Lenovo 82B10047Tx Legion 5 Ryzen 7 4800h 2.9-16 GB-1tb+256 GB SSD-RTX2060​
  • MSI GL75 Leopard Core i7 10750h 2.6GHz-16 GB-1tb+512 SSD-17.3"-GTX1660 Ti​

2060 her zaman daha iyidir çok fark yoksa 2060 alın ileriye dönük olur aynı zamanda.

Lenovo Legion Y540 kullandım bir süre cihazın anakartı kullandıgım 3 aylık süre içerisinde servis tarafından 3-4 defa değiştirdi sorunlu bir cihazdı açılmıyordu thh başvurumda kararın lehime çıkması sonucunda birebir aynı cihaz ile değişim yapıldı değişim yapılan cihazımda kendiğinden kapanıp açılmıyor cihazı aldıktan 1 hafta sonra yine anakartı değiştirildi cihazın kapanma sorunu çözüldü fakat Wi-Fi çalışmamaya başladı coil whine sesi zaten standart sanırım Legion'larda 2 cihazda da vardı ve rahatsız edici derecede çıkıyor ses ayrıca hoparlöründe senkron problemi var ve aldığım 2 cihazdada sesi %60'ın üzerine çıkardığımda cızırtılı çalışıyordu hoparlör ve fanları çok hızlı çalışıyor sürekli fan sesi de rahatsız edici YouTube'da sessiz oyuncu laptopu falan diye paylaştıklarında da çok şaşırmıştım fan sesi yüzünden kafe vs yerlerde kullanmanız imkansız cihazı servise göndermeniz gerekirse servisi çok hızlı aynı gün içerisinde anakart değişimini bile yapıyorlar fakat yalnızca anakart değişimi yapıyorlar sorununuzu kesinlikle çözmüyorlar Legion 540'da olan sorunların Legion 5'de devam ettiğini Lenovo forumda görebilirsiniz Legion 540'dan ASUS ROG G15'e geçtim çok memnunum Lenovo'nun tek güzel yanı kasası idi.

Bu yorumda sorunlu olduğu söyleniyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı