2070 Super PSU Yeterliliği ve Parça Seçimi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Cellat006

Hectopat
Forumda yeniyim ve toplayacağım sistemdeki parca seçimleri ve PSU yeterliliği konusunda desteğe ihtiyaç duymaktayım.

Toplayacağım sistem ozellikleri;

Gigabyte Auros Master Anakart
İ9 9900 KF İşlemci
Gigabyte 2070 Super ekran kartı
Hyper Predator 3200 MHz 2×8 GB RAM
Samsung 1TB 970 Evo Plus NVMe M.2 SSD
Seagate 2 TB Harddisk
CM H500 Kasa
Gigabyte 240 mm Auros Liquid sıvı soğutucu olacak.

Öncelikle H500 içinde yer alan PSU uygun ve yeterli mıdır?

İkinci olarak ise ekran kartını 2080 Super'e çıkardığım takdirde SSD'yi Samsung'dan XPG S40 1 TB olan modele işlemciyi 9900K'e den 9700 of olan modele RAM'leri ise HyperX'den yine XPG AX4u320038g16A-DT60 olan modele değiştirmek ve düşürmek durumunda kalıyorum. Sizce ekran kartını yükseltmeye değer mi? Değiştirilmiş ve düşürülmüş parçalarla ekran kartını tam performanslı kullanabilir miyim ve diğer parçalar yine yakın bir performans sağlar mi şu anki haline? Tabii ki 9700DEN 9900 performansı beklemiyorum ama en azından uzun vadede iş görür mü?

Şimdiden tüm destek veren arkadaşlara teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartını 2080, işlemciyi de 9700K yapabilirsin. Eğer 2080S almak istiyorsan da SSD'yi S40 yapma. RGB ışıklandırması ısınmaya yol açıyor. PSU 850W kaliteli bir şey işini görür. Bütçe belirtmemişsin o yüzden öneri yapamıyorum.

Her şey dahil maksimum 15000 TL olacak bütçe belirttiğim haliyle ozel indirimlerle bu rakama alabiliyorum, 750 Watt yetmez mi sizce? Cevap için teşekkürler.
PSU için ise maksimum 500-700 TL arası ayirabilirim.

750W büyük ihtimalle yeter. Fakat o kasanın içinde gelen PSU çok kaliteli değil. O yüzden hazır ayrı ayrı alıyorsunuz, OC ihtimalini de göz önünde bulundurarak yüksek bir şey önerdim. Bütçeniz dahilinde HG-750 öneririm.

Çok teşekkür ederim farklı alternatif öneriler anlamında devamı gelirse çok sevinirim, çünkü hem benim için ciddi bir rakam ayıracağım, hem de parasının hakkını her anlamda vermesi adına gerçekten çok değişiklik yaptım sistemi bu hale getirene kadar, tekrar teşekkür ederim.

Rica ederim. Bu bütçede alabileceğiniz en iyi ürün budur. Fakat alternatif istiyorsanız aşağıya birkaç tane bırakıyorum:

Peki sistem bu haliyle 2070 ve içindeki PSU ile sorun çıkarmadan iş görür mü? En azından öç yapmadan stok halinde. Bu arada önerilerde değerlendireceğim.

Böyle üst düzey bir sistem toplayacaksanız size tavsiyem paraya kıyıp Gold ve üstü bir PSU almanız ve asla kalitesiz bir PSU almamanız.

Eğer 650 Watt bir PSU alırsanız, %90 yük ile çalışacak. Bence 700-750 Watt bu sistem için ideal overclock hesabı da yapacak olursanız.

Bu kasanın içindeki PSU'ya dair hiçbir emare bulamadım ben. Bu yüzden bence tier a bir PSU almanız her türlü Win Win bu durumda. Böyle bir PSU'nun fiyatı da 1000 lira civarı yapıyor maalesef.

Size tek bir tavsiye vereceğim, lütfen ama lütfen kalitesiz bir PSU almayın bu sistem için.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı