2070 Super PSU Yeterliliği ve Parça Seçimi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Her ikinizede teşekkür ederim çok faydalı oldu.
Ya anladigim kadarıyla 2070S kullanılarak oluşturacağım halinde bileşenlerin uyumu ve performans anlamında yaptığım seçimler iyi gibi duruyor. En azindan şu parca yetersiz diye bir yorum görmedim parçalar için genel kanı PSU değişimi ve kalitenin arttırılması yönünde...PSU icin Gigabyte P750 veya FSP RA2 Raider 750 modeli icin ne dersiniz onlarda butceme uyacak gibi.
Bu arada kasada kullanılan PSU tanitim videolarında gördüğüm kadarıyla CM V750 modeli sanırım.

Son düzenleyen: Moderatör:

Burada bilinen birçok markanın PSU modellerinin tier listesi var. Arkadaşın dediği tiar 1 bir PSU klasına bakarsanız birçok model görürsünüz. Bende şu an 2070 Super'li bir sistem topluyorum ve PSU gerçekten yoruyor beni. Başta Seasonic focus ürününe karar vermiştim ama tier list de ürün tier D'de bulunuyor. Seasonic'in tier a da bulunan ürünleri focus Plus değil farklılar bu konuda dikkatli olmanızı öneririm. Ben şahsen FSP Hydro g Pro 850W'lık PSU sunu almayı düşünüyorum yaklaşık 940 TL civarında bir fiyatı bulunuyor.

Teşekkür ederim liste için çok faydalı olacak gibi.

11111.png

15.000 TL bütçe içinde aslında 9900K+2080 Super+750W 80+ kaliteli bir PSU alınır. Ben iyi parçalardan seçtim fikir vermesi açısından fiyat aşağı yukarı değişir tabii. Resimdeki sistemde kasa yok seçimi görsel olarak size bıraktım. Büyük ihtimalle de sistem 15.000 TL içinde kalacak. @Cellat006

Teşekkür ederim.
Anakart O.C. RGB destegi fan ve USB destekleri gibi konulardan ötürü önem arz ediyor.

RGB ve fan desteği konusu genelde bunlar birbirleirne bagımlı oldugu icin kontrolcüler hallediyor o işi (Corsair kasan varsa direkt kontrolcü ile gelir zaten ) onu da USB 2'den baglıyorsun anakarta tamam zaten. ASUS'un Prime serisi bildiğim kadarı ile OC konusunda zaten iyi ki 9900K işlemcisinin nesine OC yapacaksınız hocam Allah aşkına :D ne yapmayı hedefliyorsunuz nasa ile mi kapışacaksınız :D.

@QART mesajına gercekten cok güldüm, ama gerçekten bayağı uzun süre güldüm :D nasa ile kapışma, gerçekten çok güzeldi, ben ilk mesajımda forumda yeni olduğumu belirtmiştim ve forum kültürüne yabancı bir adam olarak ilk defa konu açtım destek almak istediğim konuyla alakalı, yalan değil açarken de cevap alır mıyım diye düşünceli ve umutsuzdum açıkçası, ihtiyacım olan desteği verdiğiniz için gerek mevcut gerek potansiyel tüm katılımcı arkadaşlara teşekkür ederim. Madem konu detaylanıyor, o zaman biraz daha bilgi vereyim kafamdaki düşünce ile ilgili. Öncelikle yapmak istediğim şey bundan birkaç sene sonra, ama 6-8 yıl sonrasından bahsediyorum benim bilgisayarımın o gün yapmak istediğim herhangi bir şey için o günün şartlarında zayıfta olsa o istediğim işlemi yapabiliyor olması, tabii ki teknoloji çok hızlı ilerliyor ve yetişmek neredeyse imkansız ama en azından işlemciler bugün örnek veriyorum 5GHz hız seviyesindeyken 4-5 sene sonra 8 GHz'ye geldiğinde ben en azından OC ile işimi görecek kadar bir makineye sahip olabileyim, derdim aslında temelde bu, e bunun dışında bugünün şartlarında bütçemin sınırlarında bir sistem topluyorsam bunun hem göze hitap eden bir sistem olmasını hem de uyumluluk anlamında bir ekosistem olmasını istiyorum, ASUS ekosistemi Gigabyte ekosistemi...Gibi, yapmak istediğim şey aslında bu, e tabii bunların arasında bana bir 4-5 yıl ek bir masraf çıkarmaması içinde güvenilir ve kaliteli parçalar seçmeye çalışıyorum. Tabii ki istediğim kritik şeyler var anakartın Wi-Fi özelliği, sistemin soğutma özellikleri gibi gibi...Ama bunlar temelde bahsettiklerimin sonucunda zaten ortaya çıkması gereken özellikler diye düşünüyorum.
Gigabyte G750H 750W 80+ Gold 14cm Fanlı Yarı Modüler PSU Fiyatı bilişim.

Bu model için bir fikir verebilir misiniz? Gigabyte anakartta, ekran kartında iyidir de PSU'da güvenilebilir mi bilemedim. 750 Watt Gold ve yarı modüler bilgisi var ama bilemedim...

@QART mesajına gercekten cok güldüm, ama gerçekten bayağı uzun süre güldüm :D nasa ile kapışma, gerçekten çok güzeldi, ben ilk mesajımda forumda yeni olduğumu belirtmiştim ve forum kültürüne yabancı bir adam olarak ilk defa konu açtım destek almak istediğim konuyla alakalı, yalan değil açarken de cevap alır mıyım diye düşünceli ve umutsuzdum açıkçası, ihtiyacım olan desteği verdiğiniz için gerek mevcut gerek potansiyel tüm katılımcı arkadaşlara teşekkür ederim. Madem konu detaylanıyor, o zaman biraz daha bilgi vereyim kafamdaki düşünce ile ilgili. Öncelikle yapmak istediğim şey bundan birkaç sene sonra, ama 6-8 yıl sonrasından bahsediyorum benim bilgisayarımın o gün yapmak istediğim herhangi bir şey için o günün şartlarında zayıfta olsa o istediğim işlemi yapabiliyor olması, tabii ki teknoloji çok hızlı ilerliyor ve yetişmek neredeyse imkansız ama en azından işlemciler bugün örnek veriyorum 5GHz hız seviyesindeyken 4-5 sene sonra 8 GHz'ye geldiğinde ben en azından OC ile işimi görecek kadar bir makineye sahip olabileyim, derdim aslında temelde bu, e bunun dışında bugünün şartlarında bütçemin sınırlarında bir sistem topluyorsam bunun hem göze hitap eden bir sistem olmasını hem de uyumluluk anlamında bir ekosistem olmasını istiyorum, ASUS ekosistemi Gigabyte ekosistemi...Gibi, yapmak istediğim şey aslında bu, e tabii bunların arasında bana bir 4-5 yıl ek bir masraf çıkarmaması içinde güvenilir ve kaliteli parçalar seçmeye çalışıyorum. Tabii ki istediğim kritik şeyler var anakartın Wi-Fi özelliği, sistemin soğutma özellikleri gibi gibi...Ama bunlar temelde bahsettiklerimin sonucunda zaten ortaya çıkması gereken özellikler diye düşünüyorum.
Gigabyte G750H 750W 80+ Gold 14cm Fanlı Yarı Modüler PSU Fiyatı bilişim.

Bu model için bir fikir verebilir misiniz? Gigabyte anakartta, ekran kartında iyidir de PSU'da güvenilebilir mi bilemedim. 750 Watt Gold ve yarı modüler bilgisi var ama bilemedim...

Almayın bu ürünü. Fason bir markaya ürettirilmiş. Gold olmasına bakmayın, Reddit'te hep uzak durun yazmışlar.

Bilindik markanın ürününü alacaksınız, paraya kıyın lütfen, sağlam bir ürün alın, arkanıza bakmayın bir daha.

Bu arada şöyle bir bilgilendirme yapayım. İyi PSU'ların 5 yıl garantisi vardır. Türkiye'de çoğu marka 2 yıl veriyor. ASUS ise ROG STRIX modeli olan ürünlere 10 yıl garanti veriyor. Ucuza kaçmayın, gerekirse diğer bileşenlerden kısın ama PSU'dan kısmayın. 10+ bin lira ödeyeceksiniz, bir arızada o güzelim donanıma zarar verme tehlikesi var.

Gerekirse kasa daha düşük bir model olsun ama PSU'yu iyi marka alın.

Bu arada kasa da önerebilirim. Bilişimport, fractal Design'ın çok övülen meshify C modelinin stoklarını yeniledi. Çok güzel bir kasadır.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı