20'lik diş ağrısı nasıl geçer?

Ufuk Ünal

Hectopat
Daha fazla  
Belirttiğim gibi 20'lik dişim çıkıyor ve inanılmaz şekilde ağrıyor. Hafta içi dişçidişçiye gidecem ve şimdilik ağrısını geçirebilecek bir öneriniz var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
- Ağrı kesici
- Karanfil
- Su ve tuzu karıştır
Dikkat et ama su soğuk değil ılık olsun. Ve en kısa sürede dişçiye git.

Yirmilik diş konusunda ben çok çekmiştim. Gömük kalmıştı benimkisi ve ağrısından duramıyordum. Kafamı şu duvara vursam acaba bayılabilir miyim diye bile düşünmeye başlamıştım. Bir arkadaş tavsiyesi ile Dişonol diye bir sıvı ilaç var. Mantığı, orayı uyuşturuyor ve geçici olarak ağrıyı kesiyor. Şu sıralar satılmıyor sanırım. Pamuk üzerine rakı veya viski koyup ağrıyan yerde ağzında ezebilirsin. Baya etkili oluyor ağrıyı dindirmek için.

Benimde başıma gelmişti internetten gördüğüm bir bilgiyi uyguladim iyi geldi tesadüfte olabilir ama bilmiyorum. Suyu kaynatiyorsun içine 6 ile 8 adet kuru karanfil atiyorsun demleye birakıp iyice ılıdığında bununla ağzına gargara yapıyorsun inşallah iyi gelir sanada geçmiş olsun.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı