20'lik diş çekimi sonrası ağrı olur mu?

Cerrahi müdahale ile geçen sene çekinmiştim. Uyuşturmanın etkisi geçtiği andan itibaren feleğim şaştı desem yeridir.

Tamam da doktorun demedi mi hiçbir şey?
2 saat birşey yeme dedi ağrı olursa da ağrı kesici iç dedi. Şiddetli ağrı olur veya hafif olur gibilerinden birşey demedi

Normal çekim. Özel dişçiye gidip çektirdim.
Hangi ağrı kesiciyi kullandınız acaba söyleyebilir misiniz

Çektireli 4 saat olmuş ağrısa ağrırdı şu ana kadar.
Hangi ağrı kesici hatırlamıyorum maalesef ama baya etkiliydi 5-10dk içinde yok ediyordu ağrıyı. Bulabilirsem ismini yazarım buraya.

Ben gündüz çektirdim gece yatarken uykudan uyandırdı ağrısı.
Bu arada 3-4 saate yakın uyudum uyandım çok çok hafif ağrı var sadece minicik diyebiliriz

Arkadaşlar bu sabah saat 06:30'da 20'lik diş ağrım başladı insanı resmen çileden çıkartan çıldırtan tarif edilemez bir ağrı idi, bende dayanamayıp özel hastaneye gittim saat 11:30 gibi uyuşturucu iğne vurup, 11:50 gibi 20'lik dişim normal şekilde çekildi. Çekildikten sonra çekilmediği zaman ki gibi ağrır mı? Yoksa hafif ağrılar mı olur? Cerrahi müdahale ile değil normal çekim oldu. Yaşayan bilen arkadaşlar varsa yazsın.

İki yirmilik dişimde çekildi(üsttekiler sorun yaratmadığı için bıraktılar.) Verdikleri lokal aneztezinin etkisi geçtikten sonra çok fazla ağrı yapıyor. Doktorun verdiği agrı kesici biraz azaltıyor ama yine de çok ağrı yapar.
Ertesi gün ağrı biraz azalır ama yine de ağzını tam oynatamazsın.
3. Gün artık alışmaya başlarsın ve hafif hafif ağrır. Bugünden de sonra yavas yavas yara iğleşir ve 1 hafta sonunda dikişleri aldırırsın.
Sol tarafım çekildiğinde 4. gün neredeyse bir şeyim kalmamıştı. Fakat sağ taraf bütün hafta boyunca sızlamıştı. Ama iyi ki çektirmişim, çok rahatım.
İlk gün buz tutmayı unutma. Katı bir şey sakın yeme(hem daha yeni dikiş olduğu için hem de dişini fırçalayamadığın için orada mikrop kapma riski oluyor). Zaten doktor bunları anlatmıştır sana.

İki yirmilik dişimde çekildi(üsttekiler sorun yaratmadığı için bıraktılar.) Verdikleri lokal aneztezinin etkisi geçtikten sonra çok fazla ağrı yapıyor. Doktorun verdiği agrı kesici biraz azaltıyor ama yine de çok ağrı yapar.
Ertesi gün ağrı biraz azalır ama yine de ağzını tam oynatamazsın.
3. Gün artık alışmaya başlarsın ve hafif hafif ağrır. Bugünden de sonra yavas yavas yara iğleşir ve 1 hafta sonunda dikişleri aldırırsın.
Sol tarafım çekildiğinde 4. gün neredeyse bir şeyim kalmamıştı. Fakat sağ taraf bütün hafta boyunca sızlamıştı. Ama iyi ki çektirmişim, çok rahatım.
Siz cerrahi müdahale görmüşsünüz en zoru oymuş sanırım. Fakat benim diş çekimi normal idi, dikiş vs olmadı

Geri
Yukarı