20'lik diş çekimi sonrası diğer dişlerin ağrıması

Aramak Yok Herut

Femtopat
Arkadaşlar selam, ben 1 hafta önce yarı gömülü yirmilik dişimi çektirdim. Ağrı, kanama falan derken o kanamalar durdu. Şimdi sadece 1 haftadır delik kapanmadı ve kötü kokuyor. Gargara işe yaramıyor. İçinde pilav kaldı çıkmıyor.

Doktora gittim, bir üniversiteye, gram iyileşme yok dedi. Kanama başlattı. Gene düzelmedi.
Şu an alt çene sağ kısım en arka 20'lik alındı en arka üst ve alt diş yamuk. Birbirine tam oturmuyor ve de dolgu olan yerler de ağrımaya başladı. Doktor diğerini de çekelim diyor ama sağlam dişlerim de tam oturmuyor. Yemek dahi basamaz halde şu an.

Ben bu duurmda nasıl diğerini çektireyim? Bu arada sarı olan yer pilav tanesi. Konu delikten ziyade sağlam dişe basamaz olmam. Ağrı diğer dişlere etki eder diye bir kaide var mı? Aydınlatın. Teşekkürler.

1654616327524.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam eyvallah. Tam da oturuyor. Sigara da kullanmıyorum. Şimdi estetik dursun diye sağlam dişi çektirip çektirmeme arasında kaldım. O da 20'lik.
Çektirdiğin tarafta üst çenedeki 20likse onu da çektirmen gerekiyor tek başına sana orda bi faydası olmayacağı gibi karşıt diş olmadığı için zamanla uzayacak zararı olacak sana.

Çektirdiğin tarafta üst çenedeki 20likse onu da çektirmen gerekiyor tek başına sana orada bir faydası olmayacağı gibi karşıt diş olmadığı için zamanla uzayacak zararı olacak sana.

Alt sağ 20'lik diş çekildi. Alt sol kaldı. Yukarılara ciddi gomuk ama düz duruyor röntgende gordum.

Gömülü olan yandaki dişe zarar vermiyorsa boşuna açıp çekme zahmetine girmeyiz genelde. Senin de bir şikayetin yoksa onun kalmasının bir sakıncası yok. Çektirmişken diğer taraftaki 20liği de çektirebilirsin bir mahsuru yok.

Gömülü olan yandaki dişe zarar vermiyorsa boşuna açıp çekme zahmetine girmeyiz genelde. Senin de bir şikayetin yoksa onun kalmasının bir sakıncası yok. Çektirmişken diğer taraftaki 20liği de çektirebilirsin bir mahsuru yok.
peki röntgende üst çenemde görünen ama kafası dahi dışarı çıkmayan dişi de çektireyim mi doktorum teşekkürler

Operasyondan sonra antibiyotik yazmadı mı size ?

Kendi tecrübemden yola çıkarak söyleyeyim antibiyotik kullanmanız gerekiyor. O koku enfeksyon olduğunun bir göstergesi ayrıca içine kaçan pilav değil kemik görünüyor büyük ihtimalle ve siz onu yemek arttığı sandınız.

Doktor değilim siz yine de doktorunuza danışın ama bence durum böyle.

delık kapandı k
Operasyondan sonra antibiyotik yazmadı mı size ?

Kendi tecrübemden yola çıkarak söyleyeyim antibiyotik kullanmanız gerekiyor. O koku enfeksyon olduğunun bir göstergesi ayrıca içine kaçan pilav değil kemik görünüyor büyük ihtimalle ve siz onu yemek arttığı sandınız.

Doktor değilim siz yine de doktorunuza danışın ama bence durum böyle.
oku hala var ama basıncla yukarı cektıgımde oluyor ayrıca daha cekmedıgım 20 lik de aynı kokuyor

Yeni konular

Geri
Yukarı