21 yaşında Beslenme düzeni nasıl olmalı?

281746

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Daha onceden 5-6 ay gibi bir süre boyunca body yaptım yani temelim var. Şimdi tekrar başladım. Eskiden spor yaparken beslenmeye dikkat etmezdim bu yuzden kas kütlem arttı ama yağ oranım hiç düşmedi. Spor hocamla bunu konuştuk benden resmen her şeyi kesmemi istedi (şeker, karbonhidrat, baklagil, abur cubur, yağ vb.) Şeker karbonhidrat vesaire azalttım onda sorun yok, abur cuburu zaten bıraktım direkt bunun yanında yeşilliğe abandım ve fazla porsiyonları azalttım. Aile evindeyim ve ailem çalışıyor o yüzden yemek seçme lüksüm yok annem fazla titiz olduğu için mutfağa da sokmuyor. Protein olarak asla eksiklik olmuyor şükürler olsun ama anlatmak istediğim şey o gün akşam yemeğine ağırlıklı karbonhidrat içeren bir yemek yapıldıysa mecbur yemek zorundayım ama spor salonunda görevli olan kişi benim ot gibi yaşamamı istedi resmen.

Şimdi ben hayatımı bu spora adamayacağım ve doğal olarak bunca şeyi abartı görüyorum normal şekilde porsiyonları azaltarak beslensem, şeker ve karbonhidrattan olabildiğince uzak dursam ayrıca tamamen abur cuburu kesip spor yapsam sonuçları ne olur? Bir gelişme kaydeder miyim? İlk kez beslenmemi düzene sokarak spor yapacağım. Konu hakkında bilgisi olanlardan fikir almak istiyorum. Teşekkürler.

Yaş 21.
Boy 190.
Kilo 103.

Son düzenleyen: Moderatör:
porsiyonları azaltarak beslensem, şeker ve karbonhidrattan olabildiğince uzak dursam ayrıca tamamen abur cuburu kesip spor yapsam sonuçları ne olur?
Güzel olur. Yeterince kalori açığı bırakıp spor da yaparsanız kilo verirsiniz diye düşünüyorum. Bu arada sabahları kalkınca aç karnına kardiyo çok güzel yağ yaktırır, bunu da uygulayın.

Güzel olur. Yeterince kalori açığı bırakıp spor da yaparsanız kilo verirsiniz diye düşünüyorum. Bu arada sabahları kalkınca aç karnına kardiyo çok güzel yağ yaktırır, bunu da uygulayın.
Zaten 4 gundur abur cubur ve aşırı yemek yemeği bıraktım bunun yanında 3 gündür kardiyo+ağırlık yapıyorum 2kg vermişim su kaybı dahil buna.

Kardiyo ne kadar olmalı? Isınma olarak 10 dakka koşu bandı yapıyorum. İdman sonunda eliptik veya normal bisiklete çıkıyorum 10 dakka yaklaşık.

Senin için tek çözüm ot gibi yaşamak spor hocanın da dediği gibi. Bence o bile biraz fazla olabilir, ondan da kesmen lazım bana göre.

Senin için tek çözüm ot gibi yaşamak spor hocanın da dediği gibi. Bence o bile biraz fazla olabilir, ondan da kesmen lazım bana göre.
Senin için derken? Zaten kas kütlem bir hayli var daha önceden spor yaptığım için. Üst göğüste yağlanma ve baldırda yağlanma var hani ketojenik diyet gibi ağır bir diyet uygulamak saçma geliyor.

Zaten 4 gundur abur cubur ve aşırı yemek yemeği bıraktım bunun yanında 3 gündür kardiyo+ağırlık yapıyorum 2kg vermişim su kaybı dahil buna.

Kardiyo ne kadar olmalı? Isınma olarak 10 dakka koşu bandı yapıyorum. İdman sonunda eliptik veya normal bisiklete çıkıyorum 10 dakka yaklaşık.
Kardiyo yapmıyorum ben hocam bilemiyorum. Siz en iyisi hocanıza sorun.

Geri
Yukarı