2133 MHz RAM, 2400 MHz değere yükselmiyor

coskun2606

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar çok araştırdım ama bir türlü bulamadım tam çözümünü ve BIOS'dan deniyorum olmuyor. 2 adet aynı sürümde G.Skill 8 GB 2400 MHz RAM'lerim var. İkisi de aynı özellikle alırken ona dikkat ettim. Yalnız BIOS ayarlarından 2400'e yükselttiğimde PC açılmıyor. Onarılıyor zorla eski haline getirmek zorunda kalıyorum 2133 MHz'ye. PC acılırken donuyor vs. yardımcı olabilecek var mı?

İşlemciniz nedir ?
İşlemci Intel(R) Core(TM) i5-7500 CPU.
Bu arada bilgisayarı aldıgım kişiye sordum daha önce kendınde olan 3200 mhz yi takıp . üzerindeki 2400 mhz ile birlikte . ikisinide 2400 e ayarlayıp bios tan kullanmış. ben şimdi birebir aynısını aldım 2400 mhz kullanamıyorum

XMP ayarı varsa oradan devreye sokarak 2400Mhz'ye çıkartın. Manuel olarak voltajı ve gecikme değerlerini de değiştirmeden direkt 2400 mhzye çekerseniz görüntü alamamanız normaldir.

Bios pilini çıkartarak yaptığınız değişiklikleri sıfırlayın.Elle değil . Bios güncellemesi varsa onu da yapın arkadaşın dediği gibi. Bir de tek ram ile 2400 e alıp kullanmayı deneyin. Tek slot ile çalışıyorsa 2 ram uyumsuz olduğu için çalışmıyordur.

Merhabalar 2 adet 2400MHz 8 GB RAM almak istiyorum laptopumda 2133 4 GB RAM takılı aldıklarımda sorun yaşar mıyım 2 ram de aynı olsa sorun olur mu ? Foruma başlık açtım ama bir cevapta bulamadım teşekkürler şimdiden.

Yeni konular

Geri
Yukarı