2133 MHz'den 2400 MHz overclocklu RAM'e 2400 MHz ek RAM takılır mı?

HetriX

Femtopat
Selamlar, bildiğiniz gibi artık 8 GB RAM artık çoğu programlarda yetersiz kalıyor. 16 GB'a yükseltmek istiyorum ama uyumluluk konusunda kafamda sorular mevcut.

Elimde 1 adet Team 8gb 2133mhz ram CL15 mevcut. Şu anda satışta olmadığı için maalesef farklı RAM bakmak zorundayım.

Anakartım ASrock H110M-DGS R3.0. Anakart'tım maksimum desteklediği MHz 2133'idi. BIOS güncellemesiyle 2400MHz yaptım. Ve farkında olmadan RAM'i de overclock etmişim. Görev yöneticisinde RAM 2400 MHz gözüküyor.

Almayı düşündüğüm RAM: Kingston 8 Gb 2400 mhz CL15.
CL değerleri ve Volt değerleri aynı gözüküyor.
MHz'leri farklı.
Almayı düşündüğüm RAM Overclock'lu Team RAM'im ile uyumsuzluk yapar mı?
Veya önerdiğiniz farklı RAM var mı? İkinci el almak istemiyorum. Bütçe 350₺ maksimum.

ram.png

Son düzenleyen: Moderatör:
İlerde bütçeyi arttırma şansınız varsa biraz daha bekleyip kit halinde alın derim. Çünkü biri Overclock ile 2400 olmuş diğeri normal 2400 gelecek, ayrıca marka model farklı yani uyumsuzluk yapma ihtimali var.

İleride bütçeyi arttırma şansınız varsa biraz daha bekleyip kit halinde alın derim. Çünkü biri overclock ile 2400 olmuş diğeri normal 2400 gelecek, ayrıca marka model farklı yani uyumsuzluk yapma ihtimali var.

Maalesef, bütçeyi arttırıp 2 tane alamayacağım. Sahip olduğum RAM'in 2. el pazarında da bulamadım :(. Alırsam nasıl sıkıntılar yaşarım? Yüksek performans kaybı yaşar mıyım? Aralarındaki fark az olsa bile?

Geri
Yukarı