Çözüldü 21H1 güncellemesinden sonra Valorant'tan çıkınca ekran siyah oluyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

kuanbey

Hectopat
Makaleler
2
PC'yi 21H1 yaptım Recep abinin verdiği linkten. Sonra Valorant'a gireyim dedim, oyun hata verdi. Çıktığım gibi her şey simsiyah oldu. Neden oldu bu? Daha az önce 20H2 sürümüyle böyle bir hata ile karşılaşmadım.

Dosya Ekleri

• 1620932660429.png
    1620932660429.png
    3,6 MB · Görüntüleme: 159
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
PC'yi 21H1 yaptım Recep abinin verdiği linkten. Sonra Valorant'a gireyim dedim, oyun hata verdi. Çıktığım gibi her şey simsiyah oldu. Neden oldu bu? Daha az önce 20H2 sürümüyle böyle bir hata ile karşılaşmadım.
Çözüm olarak şunu buldum. Windows Update kısmına geliyoruz. Güncelleştirme geçmişine girip, güncelleştirmeleri kaldır diyoruz. Başka bir pencere açılacak, o kısımda 21H1 yazan güncelleştirmeyi kaldırıp yeniden başlatıyoruz ve sorun ortadan kalkıyor.
Bu hatayı yaşadım ve başka yaşayan var mı diye foruma girdim ve ilk sırada çıktı :D. Windows 10 21H1 sürümünü 2 haftadır kullanıyorum ve daha sabah Valorant oynadım ama sorun yoktu. Bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra Valorant'ı açtığım zaman simgeler siyah kare kutucuk oluyor bende de.

Son düzenleyen: Moderatör:
yeni windows güncellemeleri oyun açısından sorunlu üstüne birde valorant ın yeni çıkardığı güncellemeyle oyunun neredeyse 0 olan optimizasyonu eksilere düştü güncellemeleri silip daha eski ve stabil bir versiyona geçmenizi tavsiye ederim.

Yeni Windows güncellemeleri oyun açısından sorunlu üstüne bir de Valorant'ın yeni çıkardığı güncellemeyle oyunun neredeyse 0 olan optimizasyonu eksilere düştü güncellemeleri silip daha eski ve stabil bir versiyona geçmenizi tavsiye ederim.

Hayır hocam 21H1 güncellemesi sorunlu değil Valorant'ın güncelleme konusunda haklısınız ama.

Bilgisayarı yeniden başlatın düzelir büyük ihtimalle. Yeni güncelleme ile Valorant kafayı yedi.

Geri
Yukarı