21H1'i indirdikten sonra mavi ekran hatalari

İşletim sistemi
Windows 10
1) Öncelikle BIOS'u beta olmayan 7B84v4A sürümüne düşürün.

2) Sanal ağları oluşturan yazılımı kaldırın. VMware ile geliyor sanırsam.

3) Ekran kartı sürücünüzü DDU ile kaldırıp güncel ve WHQL logolu sürücü kurun. DDU kullanım rehberi aşağıda yer alıyor.

4) Aşağıdaki rehberden ilk 3 adımı uygulayın. Ek olarak Windows Update ile yeni güncelleme var ise onu da yapın.

5) HD Tune 5.75 indirin ve sistem disklerinin Health sekmesinin ekran alıntısını paylaşın.

Sorunun çözülmesi durumunda belirtmeyi unutmayın. Kolay gelsin.

Memtest86 ile RAM testi yapın.
DDU ile ekran kartı sürücünüzü kaldırın ve WHQL sürümünü kurun.
CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp sfc/scannow komutunu girin. İşlem bittikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.
CCleaner ile kayıt defteri bozuklarını giderin.
HD Tune ile hard disk testi yapın.
Gerekli linkler aşağıda:
NVIDIA ekran kartı için sürücü: Sürücüleri Yükle | NVIDIA
AMD için: https://www.amd.com/en/support
Intel için: Intel® Driver & Support Assistant
Memtest86:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

CCleaner: Clean & speed up your slow PC | CCleaner Official Website
HD Tune: HD Tune website

Öncelikle MSI'ın sitesinde şubat ayında yayınlanan bir sürüm vardı o kalkmıştı onun üstüne bu gelmişti bende bunu kurdum mavi ekran alıyordum ozmnda belki çözülür diye ama sürüm düşürmeyi bilmiyorum aynı yükseltir gibi USB'ye atıp mflash la mı yapıyoruz? VMware'i kaldırdım, WHQL sürücü kullanıyorum.

1620068171103.png

3 komutu uyguladım.
Windows Update de güncelleme gelmemişti.
HD Tune sonuçları.
(C:)

1620069169233.png

(D:)

1620069240369.png

@Enes3078

Aynen öyle yapılıyor BIOS downgrade. Fakat BIOS'ta BIOS düşürme vb. bir seçenek kapalı ise açın kesinlikle. Aksi taktirde BIOS çökebilir başından söyleyeyim. Artık sorun devam ederse yeni dumpları atarsınız ve çözülürse de belirtirsiniz. Mesajınızı bekliyor olacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı