22 Nisan 2021 vakaları açıklandı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yarın da benim mesaj sayımın (anlık 1.734 mesaja sahibim) 29 katı olan 50.286 sayısını günlük vaka sayısı olarak alabilirler bence 🤭 İnanan var çünkü.

Hala yoğun bakım %69.1 dolu gözüküyor 🤭
Tabloya bakınca kimse inanmaz zaten, birçok veri az veya orantısız girilmiş.
54K vakaya 354 vefat bile bunu anlamak için yeterli, sırf ölüm sayısı İzmir gibi yerlerde yüzleri çok rahat buluyordur.
Akrabalarım ve yakınımda çok doktor var, neredeyse hepsi yoğun bakım odalarının %75-80 oranında dolduğu ve böyle giderse 2-3 aya kalmadan sağlık sektörünün çökme riski olacağını söylüyorlar.

Türkiye'de son 24 saatte 312 bin 109 KOVID-19 testi yapıldı, 54 bin 791 kişinin testi pozitif çıktı, 354 kişi hayatını kaybetti.

Eki Görüntüle 987608

Kaynak: Covid19.

Bilim kurulu toplantısından sonra basın açıklaması yapan sağlık bakanı Dr. Fahrettin koca vaka artış hızında azalma olduğunu söyledi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Aynen. Sınavlar da olacak ve vaka sayıları fırlayacak bir anda.
Hasta sayısı olarak hedefimiz 40.000 olmuş. Düştüğümüz duruma bak. 53.000 hasta ama 300 ölü? Ben inanmıyorum şahsen hasta/ölüm oranlarına.
Bana da tutarsız geldi.
Evet azaldı hemen kısıtlamaları kaldırıp açın okulları. Sonra görelim bakalım ne kadar azalmış.
Hocam bu en kötü senaryo.
Sınavlar olacağı için yalan gibi geliyor bana.
Sınavlar olunca vakaların 100k'ya yaklaşabileceğini düşünüyorum ben.

Son düzenleme:
Bugün 22 Nisan perşembe ve vaka sayısı 54.791. dünkü vaka sayısı 61.976. vaka sayıları halen çok yüksek sizce tam kapanma gelir mi? Sizin bu konudaki düşünceleriniz neler?

Test sayısı: 312.109
Vaka sayısı: 54.791
Hasta sayısı: 3.128
Vefat sayısı: 354.
İyileşen hasta sayısı: 65.593
Ve tablo:

Eki Görüntüle 987644
Ya lanet olsun. Ben mesaj mı atmışım konu açtım zannediyordum

Aynen. Sınavlarda olacak ve vaka sayıları fırlayacak bir anda.

Bana da tutarsız geldi.

Hocam bu en kötü senaryo.

Sınavlar olunca vakaların 100k'ya yaklaşabileceğini düşünüyorum ben.
Zaten şu anki vaka sayıları yüksek ihtimal yalan. Yapacaklarını sanmıyorum, 5000 olmadan sınav falan yapılmaz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı