22 yaşında bilgisayar mühendisliği okunur mu?

30k yaptığım sene 90k idi Tyt sıralamam. O konuların çıkması beni bitirmişti. Ki gene birşey beceremezdim çünkü çalışmadım birdr sınavın 1 ay erkene alınmasıda son darbeyi vurdu bana neyse sağlık olsun dedim yazdım Gemi Kaptanlığını çevremdede çok varmış konuştuk falan uygundu bana yazdım. Neyse şu an kafamda kısaca haziran sonuna kadar İng ve Tyt kas yazında yazılım işine gireyim diyorum hem bu sayede 3 aylık arada İngilizcemi bir üste taşırım diye düşünüyorum.

Evet, İngilizce'ni geliştirmen senin için iyi olur, çünkü Bilgisayar Mühendisliği'nde çoğu üniversite İngilizce eğitim veriyor. Ben bu yaz hiç İngilizce çalışmadım ama hazırlık muafiyet sınavını geçtim, benim için çok iyi oldu hazırlık okumamak. 1 senem daha gidecekti yoksa. Benim bu seneki TYT sıralamam 2 sene öncesine göre yarım net fazla olmasına rağmen 6K geriledi, bu sene 27K yaptım TYT'de. Maalesef dediğim gibi AYT konularına çalışamadım, doğru düzgün çalıştıklarımı da kaldırdılar zaten :d

Evet, İngilizce'ni geliştirmen senin için iyi olur, çünkü Bilgisayar Mühendisliği'nde çoğu üniversite İngilizce eğitim veriyor. Ben bu yaz hiç İngilizce çalışmadım ama hazırlık muafiyet sınavını geçtim, benim için çok iyi oldu hazırlık okumamak. 1 senem daha gidecekti yoksa. Benim bu seneki TYT sıralamam 2 sene öncesine göre yarım net fazla olmasına rağmen 6K geriledi, bu sene 27K yaptım TYT'de. Maalesef dediğim gibi AYT konularına çalışamadım, doğru düzgün çalıştıklarımı da kaldırdılar zaten :d
Birde benim OBP denen şey var yanlış hatırlamıyorsam ham puanda 22k daydım İYTE Bilgisayar mühendisliği geliyordu o puana ama Obp eklenince 30k oldu Ankara Ü. deki BM'yi azcık farkla kaçırdım sonrası kaldım işte bir sonraki senede daha felaketti bende yazdım gittim.

21 yaşında lisans dördüncü sınıfta olan ancak hala pes etmemiş ön lisans da okumuş mezun olmuş ve şu an bilgisayar mühendisliği için DGS'ye hazırlanan kardeşinden sana selamlar dostum.

Aynı şeyleri yaşadım ve hissettim. Ben de denizle alakalı bir bölüm okuyorum dostum. Ben kadere inanan bir insanım ve bu konuya gelmem de muhtemelen tesadüf değildi. Seni çok ama çok iyi anlıyorum. Hayatımızda bazen hatalı kararlar alırız ve bu hatalı kararlar bizi üzebilir. Sana tek bir şey diyorum kardeşim: VAZ GEÇ ME.

Kim ne derse desin toplum çok bilseydi zaten kendisini düzeltirdi önce. Sen de biliyorsun toplumun durumunu kelin ilacı olsa başına sürer sen bu insanları ciddiye alma ben aldım sen alma.

Geç değil hiçbir şey için emin ol ve yolunda devam et. 60 yıl içerisinde 3-4 yıl bir toz tanesi kadardır. Ayrıca yaşıtların olan ön lisans mezunları 21-22 yaşında DGS yapıyorlar zaten geç olsa onlar neden çalışsın şeker kardeşim? Bu insanların çoğu da birden başlıyor dersleri sayılmıyor. Sen bak yoluna bunları kafana takma.

Son düzenleme:
21 yaşında dördüncü sınıf olan aynı zamanda önlisans okumuş ve mezun olmuş fakat bu sene kariyerini değiştirmek için dgs'ye hazırlanan benden sana selamlar olsun dostum.

Sen daha gençsin güzel kardeşim neden bunlara kafanı takıyorsun git hayallerinin peşinden.

Hocam 3 ayınız kaldı. 44 TYT ve 24 AYT netine en düşük bilgisayar mühendisliği geliyor. Biraz dişinizi sıkıp çalışmalısınız.
Bir de bu sene puanlar falan baya yükseldiği halde böyle yani yapılır hocam rahat yapılır bu sene biraz daha zor olacaktır. Ben DGS'liyim ancak anlıyorum sizleri olabilir böyle şeyler.

Birde benim OBP denen şey var yanlış hatırlamıyorsam ham puanda 22k daydım İYTE Bilgisayar mühendisliği geliyordu o puana ama Obp eklenince 30k oldu Ankara Ü. deki BM'yi azcık farkla kaçırdım sonrası kaldım işte bir sonraki senede daha felaketti bende yazdım gittim.
şuan ne yapıyorsun acaba ?

Ne yaptığınızı sorabilir miyim?

Yeni konular

Geri
Yukarı