2200 TL APU Sistem toplama

Bütçe
2000-2200

Diegla

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi APU sistem toplamak istiyorum.
2000-2200 TL bütçem var (bütçemi artıramam)
İleriye dönük olması açısından B450M S2H anakart ve 500W 80+ Bronze sertifikaları bulunan kaliteli PSU önerilerirseniz çok mutlu olurum.
Bu sisteme ileride bir ekran kartı alıp takacağım.
Yardımcı olan herkese teşekkürler :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Ryzen 3 3200G veya Ryzen 3 2200G ilaç gibi gelir bu sistem için, fakat 2.el olursa daha iyi olabilir. Sıfır fiyatları 1000TL'den başlıyor. Bütçenize göre hayli yüksek bir fiyat.
Ryzen 3 2200g 900 TL Ryzen 3 3200G 870 TL fiyatlar gerçekten bayağı yüksek.
İkinci el alacak olursam 700 TL gibi bir fiyata denk geliyor ve ikinci ele pek güvenim yok açıkçası sıfır tercih ederim.
Bütçemi 2300 e zorlayabilirim, teşekkürler :)

Ryzen 3 2200g 900 TL Ryzen 3 3200G 870 TL fiyatlar gerçekten bayağı yüksek.
İkinci el alacak olursam 700 TL gibi bir fiyata denk geliyor ve ikinci ele pek güvenim yok açıkçası sıfır tercih ederim.
Bütçemi 2300 e zorlayabilirim, teşekkürler :)
Athlon 3000G ile sistem toplayacaktım. Fakat bir hafta önce 456 TL'ye bile sıfırı bulunabiliyordu. Şimdi en ucuzu 696 TL olmuş. Bence hemen toplamayın. Biraz bekleyin. Sonra toplarsınız.

Athlon 3000G ile sistem toplayacaktım. Fakat bir hafta önce 456 TL'ye bile sıfırı bulunabiliyordu. Şimdi en ucuzu 696 TL olmuş. Bence hemen toplamayın. Biraz bekleyin. Sonra toplarsınız.
Dolar hala artıyor pek düşecek gibi görünmüyor. PC parçaları fazla artmadan toplamak istiyorum.

İşlemci:
Anakart:
Ram:
Bu ramden iki adet veya(Şiddetle öneririm 16GB ram çok daha sağlıklı olur). Bunun yerine 4x2 Kombinasyonu da yapılabilir.
SSD:
PSU:
Kasa:
2.Elden idareten kelepir bir kasa alınabilir. Veya zaman geçtikçe bu kasaya 2-3 fan da takılabilir.
Totalde 2000-2500TL civarlarında bir fiyat tutuyor. Tavsiyem ne yapın edin 2500TL'ye tamamlayın bütçenizi.

Son düzenleme:
İşlemci:
Anakart:
Ram:
Bu ramden iki adet veya(Şiddetle öneririm 16GB ram çok daha sağlıklı olur). Bunun yerine 4x2 Kombinasyonu da yapılabilir.
SSD:
Kasa:
500-600TL civarlarında uygun fiyatlı kaliteli bir psu ve kasa bakılabilir. PSU alınmadan önce kesinlikle yazılsın ve kalitesine bakalım.
Totalde 2000-2500TL civarlarında bir fiyat tutuyor. Tavsiyem ne yapın edin 2500TL'ye tamamlayın bütçenizi.
Çok teşekkür ederim. Şuan kullanmakta olduğum laptobumun HDD si arızalı olduğu için SSD yükseltmesi yaptım HDD ve SSD şimdilik almasam da olabilir.

Çok teşekkür ederim. Şuan kullanmakta olduğum laptobumun HDD si arızalı olduğu için SSD yükseltmesi yaptım HDD ve SSD şimdilik almasam da olabilir.
Son düzenlemeleri de yaptım. Elimden geldiği kadar uğraştım. SSD almak gibi bir derdiniz yoksa iş daha basitleşebilir. Rame basın SSD parasını ve kesinlikle ne olursa olsun rami dual channel yapın. Gelecek açısından düşünürsek dual channel yapmazsanız performans düşer. Eğer 4x2 alırsanız ilerde 16GB yükseltmesi için tekrar satmanız gerekir ramleri.

Son düzenlemeleri de yaptım. Elimden geldiği kadar uğraştım. SSD almak gibi bir derdiniz yoksa iş daha basitleşebilir. Rame basın SSD parasını ve kesinlikle ne olursa olsun rami dual channel yapın. Gelecek açısından düşünürsek dual channel yapmazsanız performans düşer. Eğer 4x2 alırsanız ilerde 16GB yükseltmesi için tekrar satmanız gerekir ramleri.
Her şey için çok teşekkürler :)

Yeni konular

Geri
Yukarı