22000 TL laptop önerisi

Bütçe
22000 TL

Deli Azo

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar üniversitede kullanmak için laptop arıyorum. Oyun oynayacağım çoğunlukla. Önerilerinizi bekliyorum.

Yeni nesil işlemci, DDR5 sistem, 100W RTX 3060.

Tamamdır teşekkürler sıcaklık değerleri nasıl acaba fazla ısınmasını istemiyorum.

Tamamdır teşekkürler sıcaklık değerleri nasıl acaba fazla ısınmasını istemiyorum.
Bu bütçede alacağınız bilgisayarların çoğu yüksek sıcaklıklara ulaşır ancak bu kötü bir şey olduğu anlamına gelmiyor. CPU, 80-85 dereceleri görürken ekran kartı 70'lerde seyrediyor. CPU'ya çok yüklenen oyunlarda sıcaklık 90'ı görür ama bu bütçedeki bilgisayarlar için normal denilebilir.

Güçlü laptoplar ısınır. Sadece bazı istisnalar vardır. Mesela Asus ROG Strix bir laptobunda Ryzen 7 4800H için sıvı metal kullanmıştı. 80 dereceyi görmüyordu oyunlarda. Metal kasa, soğutma bloğunun kalitesi ve büyüklüğü gibi diğer etkenler de mevcut ve bunlar premium cihazlarda olur. HP Victus premium bir cihaz değil.

Bu bütçede yüksek özellikli bilgisayar aramak hata yapmanıza sebep olabilir. Victus dahil bütçeden kısmak için kasa ve soğutma kalitesine özen göstermiyor. Bu bütçeyle en sağlam soğutmalı 3050 vb alabilirsiniz. Arkadaşım kullanıyor kendisi çok ısındığını söylüyor laptop fanı bile işlemiyormuş dediğine göre.

Güçlü laptoplar ısınır. Sadece bazı istisnalar vardır. Mesela Asus ROG Strix bir laptobunda Ryzen 7 4800H için sıvı metal kullanmıştı. 80 dereceyi görmüyordu oyunlarda. Metal kasa, soğutma bloğunun kalitesi ve büyüklüğü gibi diğer etkenler de mevcut ve bunlar premium cihazlarda olur. HP Victus premium bir cihaz değil.
Doğru yorum.

Premium hissi için tavsiye edebileceğiniz

MSİ KATANA,Asus ROG, Excalibur G900,Alienware, Monster Tulpar

Yeni nesil işlemci, DDR5 sistem, 100w RTX 3060.
Güzel laptop, kasa kalitesi Omen serisinden kötü lakin soğutma biraz daha başarılı diyebiliriz. Ekranında sallanma sorunu vardı hocam, aklınızda bulunsun.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı