2200G ile 6600 düşük FPS veriyor

firatcanyakut

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, bugün bilgisayarım için ekran kartı aldım kart modelim ASUS RX 6600.kartı sorunsuz bir şekilde kasaya taktım driverını kurdum fakat internetteki FPS testlerinin yanına bile yaklaşamadı. Sistemin APU, bunu bildiğimde baktığım testler kadar yüksek FPS alamayacağımı biliyordum ama neredeyse hiç fark yok örneğin kartı çıkarıp Valorant'ta takılma olmadan 110 FPS düşük ayarda alırken, kartı takınca FPS 180 -200 arası oluyor ama çok fazla takılma var. PC sistemimi aşağıya ekliyorum aynı zamanda FurMark testini de ekliyorum. Bir şeyleri yanlış mı yaptım? Yoksa sistemim bu kartı desteklemiyor mu? Bilemiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

• AMD Ryzen 3 2200G.
  • HyperX 2x8 GB RAM 2400MHz.
  • ASUS RX 6600.
  • MSI A320 m Pro.
  • Rampage RGB 600W 80+

test.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, bugün bilgisayarım için ekran kartı aldım kart modelim ASUS RX 6600.kartı sorunsuz bir şekilde kasaya taktım driverını kurdum fakat internetteki FPS testlerinin yanına bile yaklaşamadı. Sistemin APU, bunu bildiğimde baktığım testler kadar yüksek FPS alamayacağımı biliyordum ama neredeyse hiç fark yok örneğin kartı çıkarıp Valorant'ta takılma olmadan 110 FPS düşük ayarda alırken, kartı takınca FPS 180 -200 arası oluyor ama çok fazla takılma var. PC sistemimi aşağıya ekliyorum aynı zamanda FurMark testini de ekliyorum. Bir şeyleri yanlış mı yaptım? Yoksa sistemim bu kartı desteklemiyor mu? Bilemiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

• AMD Ryzen 3 2200G.
  • HyperX 2x8 GB RAM 2400MHz.
  • ASUS RX 6600.
  • MSI A320 m Pro.
  • Rampage RGB 600W 80+

Eki Görüntüle 1399599

GPU'yu görmüş ve düzgün kullanıyor ama 12-222 FPS biraz uçuk işlemci yetmiyor değişmen gerek. RAM'leri ocleyip 3200 yapman ve anakart ile işlemciyi değişmen gerek.

Darboğaz is coming!
Hocam ayni açgözlülügu bende yaptım.
i3 10100F e çok güçlü kart takarak!

Yapma.
FPS düşmesi yiyosun ayni benim gibi islemcini.
R5 5500 gibi islemciye yükselt 👍

O Furmark testi nedir öyle senelik mi yaptın? Kart öyle ölmez az gelmiş.

Sorununa gelirsek 2200G, 6600 için zayıf ve 4/4 bir işlemci RAM'lerin de yavaş. Sistemin tabanını yükseltmen gerekli.
17 dk yapmış sorun ne ki? zaten 10 dk önerilmiyor mu?
Darboğaz is coming!
Hocam ayni açgözlülügu bende yaptım
i3 10100F e çok güçlü kart takarak yapma.
FPS düşmesi yiyosun ayni benim gibi islemcini
R5 5500 gibi islemciye yükselt 👍

5500 gibi bir çöpe yükseltmesi yine bir fayda sağlamayacak :) 5600 önerin bari.

17 dk yapmış sorun ne ki? Zaten 10 dk önerilmiyor mu?

5500 gibi bir çöpe yükseltmesi yine bir fayda sağlamayacak :) 5600 önerin bari.

6600 için R5 3600 veya 5500 yetmez mi? 5600 alması tabii ki daha sağlıklı olur ama anakartı da hakkını verebilecek bir anakart olmadığı için, anakart CPU soğutucu derken yeni masraflar doğacak. R5 5500 ucu ucuna kurtarır gibime geliyor.

Hocam darboğaz yaşıyorsunuz.

Not:17 dakika 8x msaa ayarlı furmark testinde kartın maksimum 59 derecesi görmesi şaka mı? Asus sen ne güzel firmasın be kardeşim

Yeni konular

Geri
Yukarı