2200G sistem nasıl?

Bütçe
3000-3500

TonBaligi55

Hectopat
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. Topladığım sistemde eksiklikler varsa söyler misiniz? Yerine tavsiyeye açığım. Malum piyasadan dolayı APU bir sistem toplamak istedim. İleriye dönük olmasına dikkat ettim. İlerleyen dönemde M.2, ekran kartı, RAM gibi eklemeler yapabilirim.

Anakart: Gigabyte GA-A320M-S2H
işlemci: AMD Ryzen ™ 3 2200G Vega⁸ Graphics
RAM: Apacer Panther 8 GB DDR4 3000 MHz
HDD: WD Blue 1TB 7200RPM
PSU: Power Boost BST-ATX400R 400W
Kasa: Gametech X-Coler ARGB
İleriye dönük olmasını istiyorsanız veya ileride bir 1070 veya 1660 almayı planlıyorsanız 500-600 watt bir PSU daha iyi olabilir.
RAM'i 2x4 yapmaya karar verdim fakat uygun fiyatlı bulamadım. Öneriniz var mıdır?
Kaç lira var aklınızda?

Yukarıdaki ürünün 500W olanı 35TL fark ile satılıyor. Uygun olur mu? Ürün
AeroCool dayanıklılık ve uzun ömürlülük kısımında pek beklentilerinizi karşılamaz bence.FSP,Corsair ve en azından Cooler Master'a bakmaya çaılırsanız iyi olur.FSP'de iyi fiyatlı ürünler vardı diye hatırlıyorum ama yanlış hatırlıyor da olabilirim.Bu arada teknolojik ürünler kısımında para vermiyeceğim diye (Sizden bahsetmiyorum genel ve gördüklerim.)Ürünleri çabuk bozulan insanlar var.Örnek;Babamın Everest alıp 1 ayda bozulduktan sonra yine Everest alması gibi.Şuan Logitech aldı ve 1 yıldır kullanıyor 30 TL vereceğine 100 TL verdi ama size geri bir şekilde ödüyor birazcık daha kaliteli ürün.Kısacası birazcık daha verip işinizi garantiye alın.
Düzenleme:Evet FSP daha ucuz.
Şuan ki RAM'ler 400TL. Dual Channel yapınca da fazla fark olmadan 400-500 civarı olabileceğini düşünüyorum.
Tam olarak anlayamadım ne dediğinizi haliyle akşam anlama kabiliyeti iyice düştü daha detaylıca anlatabilirseniz sevinirim .

Son düzenleme:
Tam olarak anlayamadım ne dediğinizi haliyle akşam anlama kabiliyeti iyice düştü daha detaylıca anlatabilirseniz sevinirim .
Kısacası aklımdaki bütçe; 400-500 TL gibi bir bütçe demek istedim.
Benim bulabildiğim bir kaç üründü vardı ve fiyatları 700-800 TL civarıydı.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı