2200G Sisteme Kasa-PSU ve Depolama önerisi

Bütçe
2200

M3rvan

Decapat
Daha fazla  
Bir PC topluyorum, bütçem bütün parçalarla birlikte daha da aşamam. Bazen Fortnite bazen LoL oynayacağım, genellikle kodlama için kullanacağım. Ryzen 3 2200G işlemcili bir bilgisayar toplamak istiyorum. İşlemciyi ikinci el alacağım. İstediğim parçalar.
Bütçe 2400-2500 ama önerebildiğiniz en F/P ürünleri önerin.
80 veya 120 GB SSD.
M-ATX bir kasa.
Uygun fiyatlı 80+ ve yetecek bir PSU.
320 GB HDD.

Söylediklerimden farklı bir F/P parça tavsiyeniz varsa belirtebilirsiniz.

Diğer alacağım parçalar.
RAM: 2 adet DDR4 8 GB Patriot Viper Steel Series DDR4 8GB 3200MHz Performance Memory Module - PVS48G320C6: Amazon.com.tr
Anakart: MSI B450M-A Pro Max AM4 DDR4 3466/OC DVI HDMI M.2 USB3.2 mATX Ana Kart: Amazon.com.tr

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir PC topluyorum, bütçem bütün parçalarla birlikte daha da aşamam. Bazen Fortnite bazen LoL oynayacağım, genellikle kodlama için kullanacağım. Ryzen 3 2200G işlemcili bir bilgisayar toplamak istiyorum. İşlemciyi ikinci el alacağım. İstediğim parçalar.
Bütçe 2400-2500 ama önerebildiğiniz en F/P ürünleri önerin.
80 veya 120 GB SSD.
M-ATX bir kasa.
Uygun fiyatlı 80+ ve yetecek bir PSU.
320 GB HDD.

Söylediklerimden farklı bir F/P parça tavsiyeniz varsa belirtebilirsiniz.

Diğer alacağım parçalar.
RAM: 2 adet DDR4 8 GB Patriot Viper Steel Series DDR4 8GB 3200MHz Performance Memory Module - PVS48G320C6: Amazon.com.tr
Anakart: MSI B450M-A Pro Max AM4 DDR4 3466/OC DVI HDMI M.2 USB3.2 mATX Ana Kart: Amazon.com.tr

Anakartı A320M de tercih edebilirsiniz SSD M.2 SSD olsun aynı fiyat daha hızlı WD Green 240GB M.2 SSD Disk-WDS240G2G0B HDD Western Digital AV-GP WD3200AVVS 320 GB HDD Fiyatları ve Özellikleri PSU ve kasaya bir şey diyemeyeceğim çünkü hangi ekran kartı alacağınıza bağlı.

Bu sisteme abartı bir kasaya gerek yok bu işinizi görür.
Fiyat performans PSU.
Depolama.
Anakart.
Fiyat performans parçaları sıraladım. APU kullanacaksınız sanırım değil mi?

Fiyat performans PSU.
Depolama.
Anakart.
SSD'de biraz daha verilip 240 GB'da alınabilir. @M3rvan hocam hangi IDE kullanıyorsunuz programlama için? Visual Studio kullanacaksanız SSD'yi 240 yapmanız daha iyi olur SSD'ye kurarsınız. Daha hızlı çalışıyor o şekilde. Bizzat deneyimledim.

Fiyat performans PSU.
Depolama.
Anakart.

Hocam sistem iyi olmuş ancak M.2 SSD koysaydınız iyi olurdu 30 lira daha fazla ama okuma yama hızları bayağı bir yüksek.

ssd yi 240 gb tercih etmeniz iyi olacaktır.240gb ssd leri 250 tl ye bulabilirsiniz.120 gb ssd ye windows kursanız 20 gb-rahat çalışması içinde 20 gb boş olması lazm kaldı 80 gb da 1-2 oyun yuklediğinizde dolacaktır

Hocam sistem iyi olmuş ancak M.2 SSD koysaydınız iyi olurdu 30 lira daha fazla ama okuma yama hızları bayağı bir yüksek.

Attığın SSD'nin okuma yazma hızları yüksek değil.
Benim attığımdam 20MB/s daha düşük hatta. Ayrıca 120 GB M.2 SSD yok :).

Yeni konular

Geri
Yukarı